شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱:۰۲
 |  ۱۰/ تیر/ ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۱
  |   نظرات: دیدگاه‌ها برای فرماندار انزلی: خدمات گردشگری نوار ساحلی به بخش خصوصی واگذار می شود بسته هستند
بازدید

فرماندار انزلی: خدمات گردشگری نوار ساحلی به بخش خصوصی واگذار می شود

 به گزارش انزلی پرس، عبدالصمد صفرنژاد در جلسه ساماندهی سواحل اظهار کرد: با توجه به همکاری وزارت ورزش و جوانان با بخش خصوصی به عنوان متولی انجام این کار، باید به گونه ای عمل شود که انزلی به عنوان شهر نمونه ( پایلوت ) نتایج مطلوب این طرح را به سراسر کشور معرفی کند.

Capture

وی با اشاره به نقش مهم ناجیان غریق و تلاش متعهدانه آنان در کاهش خطر غرق شدن افراد تصریح کرد: تاکنون با همت استاندار گیلان مبلغ شش میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات استانداری تامین و در دو روز آینده به حساب ناجیان غریق واریز می شود.

صفرنژاد افزود: برای برون رفت از این مشکل در سالهای آینده پرداخت حقوق ناجیان غریق از محل تملک دارایی های شهرستان در دستور کار قرار گفته و به عنوان دستورالعمل به فرمانداری ها ابلاغ خواهد شد.

فرماندار انزلی با ادعای این که انتقادهای اخیر رسانه ای تاثیری در سرعت بخشیدن به امر پرداخت مطالبات ناجیان غریق نداشته گفت: خودمان دلسوز تر از دیگران هستیم .

وی با اشاره به لزوم بهره گیری از تبلیغات در تجهیزات ، لباسها و امکانات ناجیان غریق به عنوان منبع درآمد زا خاطرنشان کرد: در طول نوار ساحلی نیز می توان با استفاده از تبلیغات علاوه بر تجهیز هرچه بیشتر طرح های ساحلی با شناسایی نواقص ، درجهت رفع آن نیز برآییم .

صفرنژاد با تاکید بر لزوم نصب تابلو و تبلیغات محیطی هشدار دهنده برای عدم استفاده گردشگران از نقاط خطر آفرین دریا اظهار کرد: در خصوص شنای مسافران در نقاط خطرآفرین تا حد امکان با تذکر و هشدار از آن جلوگیری می شود اما در هر صورت در این اماکن نیز ناجی غریق وجود دارد.

فرماندار با اشاره به پیش بینی های لازم برای درآمدزایی درساحل خاطرنشان کرد: ساحل انزلی می تواند به تفرجگاه بسیار خوبی برای مسافران و گردشگران تبدیل شود.

*وجود ۲۲ نقطه خطرآفرین در انزلی

معاون سیاسی فرماندار نیز درادامه جلسه با تاکید بربومی سازی ساماندهی سواحل اظهار کرد: علاوه بر افزایش نظارت اداره صنعت ، معدن و تجارت در فروش خدمات کالا به مسافران، تبلیغات یکپارچه محیطی در نوار ساحلی نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

حسن صفری با اشاره به وجود ۲۲ نقطه خطر آفرین در ساحل شهرستان انزلی افزود: ۱۰ نقطه مشخص شده خطر آفرین در حوزه روستاها و ۱۲ نقطه آن در حوزه شهری است که سال گذشته بین ۱۰۴ ناجی غریق تقسیم شد.

وی با اشاره به استفاده از ۶۰ ناجی غریق در ایام تعطیلات سه روزه ۱۵ خرداد ماه امسال گفت: متاسفانه سال گذشته ناجیان غریق روزهای توفانی دریا ترک پست کرده و طوفانی بودن دریا را به عنوان روز تعطیل خود می دانستند در حالیکه روزهای توفانی دریا مهمترین ساعات لزوم حضور ناجیان در ساحل دریاست.

صفری خاطرنشان کرد: با استفاده از ظرفیت های موجود در شهرستان و سرمایه گذاری بخش خصوصی، انزلی در راستای کاهش آمار غریق برای اولین بار می تواند با واگذاری ساماندهی طرح های سالم سازی دریا به عنوان الگویی برای سایر شهرهای ساحلی کشور باشد./ایرنا


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

نظرسنجی

از عملکرد ملوان در فصل نقل و انتقالات رضایت دارید ؟

View Results

Loading ... Loading ...
تلویزیون اینترنتی انزلی پرس
آخرین اخبار
منو سایت
دسته بندی
آمار بازدید:

بازدید امروز: 258 بازدید

بازدید دیروز: 3828 بازدید

بازدید کل : 9322505 بازدید

افراد آنلاین: 0 نفر

انزلی , اخبارانزلی , ملوان , بندرانزلی , گیلان , ملوان انزلی , گردشگری انزلی , منطقه آزاد انزلی , آبکنار , تالاب انزلی , بندر انزلی , انزلی چی