*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 7462
  • ۰۳ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۵
فرماندار بندرانزلی: جمعیت شناور انزلی در تخصیص اعتبارات لحاظ شود

فرماندار بندرانزلی: جمعیت شناور انزلی در تخصیص اعتبارات لحاظ شود

فرماندار انزلی گفت: جمعیت شناور شهرستان گردشگری انزلی باید در تخصیص اعتبارات لحاظ شود. به گزارش خبرگزاری انزلی پرس به نقل از ایرنا، عبدالصمد صفرنژاد روز شنبه در آیین آغاز سرشماری نفوس و مسکن اظهار کرد : جمعیت انزلی براساس سرشماری پنج سال قبل ۱۴۰ هزار نفر بوده و دقیقا این سرشماری زمانی انجام شده […]

فرماندار انزلی گفت: جمعیت شناور شهرستان گردشگری انزلی باید در تخصیص اعتبارات لحاظ شود.

به گزارش خبرگزاری انزلی پرس به نقل از ایرنا، عبدالصمد صفرنژاد روز شنبه در آیین آغاز سرشماری نفوس و مسکن اظهار کرد : جمعیت انزلی براساس سرشماری پنج سال قبل ۱۴۰ هزار نفر بوده و دقیقا این سرشماری زمانی انجام شده که جمعیت شهرستان در کمترین حد خود بود.
وی با اشاره به این که فاکتور مهم تخصیص بودجه جمعیت است خاطرنشان کرد : ما در شهرستان گردشگری انزلی در ایام نوروز و فصل تابستان با جمعیت سیالی چند برابر ساکنان مواجهیم که این جمعیت علاوه بر نیاز به خدمات هزینه و فشار سنگینی را بر زیرساختها وارد می آورند و این امر، باید در تخصیص اعتبارات نظر گرفته شود.

82241334-71039406

فرماندار انزلی گفت: باید از همه ظرفیت های شهرستان درجهت این عزم ملی استفاده کنیم.

وی یاداور شد: این هشتمین سرشماری کشور از بدو انقلاب تا کنون است و تفاوت آن با گذشته الکترونیکی بودن آن است و شما دانش اموزان نقش کلیدی را می توانید دراین سرشماری ایفا کنید.
وی تصریح کرد: از امروز تا ۲۴ مهرماه، ثبت نام به شکل اینترنتی و از ۲۵ مهر مرحله دوم به مدت یک ماه ماموران سرشماری با مراجعه به منازل ، کد رهگیری ثبت نام را برای تایید می گیرند که هم در بودجه و هم در زمان صرفه جویی خواهد شد.
فرماندار انزلی در خاتمه تاکید کرد :همه کسانی که در این شهرستان سکونت دارند، باید در این امر خطیر ملی مشارکت داشته باشند.
سرشماری نفوس و مسکن همزمان با سایر نقاط کشور با همکاری ۶۰ نفر از عوامل اجرایی از امروز در شهرستان ساحلی انزلی آغاز شد.
سرشماری کامل ترین و مؤثر ترین شیوه جمع آوری اطلاعات مورد نیاز برای برنامه ریزی کشور محسوب می شود. سرشماری عمومی نفوس یعنی شمارش تمام افرادی که در یک کشور زندگی می کنند. در سرشماری نفوس اطلاعات جمعیت شناختی مهمی در مورد برخی از خصوصیات هر یک از افراد به طور جداگانه به دست می آید.
هدف کلی سرشماری عمومی نفوس و مسکن، جمع آوری داده ها و اطلاعات پایه ای درباره تعداد، ساختار و ویژگی های عمده افراد جامعه و واحدهای مسکونی کل کشور برای برنامه ریزان، سیاستگذاران، دولتمردان، پژوهشگران و سایر کاربران است.
تهیه چارچوب آماری مناسب در زمینه خانوار و مسکن برای اجرای طرح های آماری یکی دیگر از اهداف اصلی سرشماری محسوب می شود.
شهرستان انزلی در کرانه جنوبی دریای خزر و غرب گیلان از نقاط گردشگری مهم شمال کشور بشمار می آید.
جمعیت شهرستان انزلی در آخرین آمارگیری ۱۴۰ هزار نفر بود اما در ایام تابستان به چندین برابر افزایش می یابد.
خبرنگار: رضا اکبری ** انتشاردهنده: امیرحسین کبیری

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.