*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 1849
  • ۲۴ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۱:۱۴
قایقچی : به موفقیت بوکس انزلی فکر می کنم

قایقچی : به موفقیت بوکس انزلی فکر می کنم

تغییر و تحولات اخیر در هیئت بوکس انزلی سبب شد تا انزلی پرس ابتدا به سراغ سرپرست جدید هیت بوکس انزلی برود و پس از آن نیز به سراغ کمال مسافری یکی از قهرمانان بوکس انزلی رفتیم و در مصاحبه ای مجزا حرفهای ایشان را انعکاس دادیم٬پس از این مصاحبه به سراغ شاهرخ قایقچی یکی […]

xc

تغییر و تحولات اخیر در هیئت بوکس انزلی سبب شد تا انزلی پرس ابتدا به سراغ سرپرست جدید هیت بوکس انزلی برود و پس از آن نیز به سراغ کمال مسافری یکی از قهرمانان بوکس انزلی رفتیم و در مصاحبه ای مجزا حرفهای ایشان را انعکاس دادیم٬پس از این مصاحبه به سراغ شاهرخ قایقچی یکی از افرادی که به نظر می رسد محور اصلی اختلاف بین پیشکسوتان بوکس انزلی و امیر غفاری فر سرپرست جدید هیئت بوکس انزلی می باشد٬ رفتیم  در این جلسه رضا مسافری فرزند اسطوره بوکس انزلی زنده یاد مظفر مسافری نیز حضور داشت تا پاسخگوی بخشی از سوالات خبرنگار انزلی پرس باشد.

انزلی پرس : جناب قایقچی دلیل اختلاف بعضی از پیشکسوتان بوکس انزلی با شما چیست ؟

قایقچی : بنده هیچ اختلافی با هیچ یک از بزرگان بوکس انزلی نداشته و ندارم متاسفانه بعضی از آنها با من مشکل دارند.


انزلی پرس : دلیل این مشکلات و اختلافات چیست ؟

آقایان در مصاحبه های های خود بدترین حرفها را پشت سر من می زنند اما نمی دانم چرا حاضر نیستند رو در رو و مستقیما این حرفها را به خود من بزنند.

انزلی پرس : تا به امروز در جلسه ای با هم مشکلات را برسی کرده اید؟

متاسفانه این دوستان همیشه روبروی من حرفی ندارند که بزنند چون من با مدرک و سند حرفهایی که می زنم را اثبات می کنم و متاسفانه حرفهای که آنها می زنند هیچ پایه و اساسی ندارد.


انزلی پرس : شاید آنها معتقد هستند که از لحاظ کسوت خیلی سرتر از شما هستند و مدیریت بوکس انزلی باید در دست آنها باشد.

من همیشه حرمت پیشکسوتان را داشته ام ٬ بعد از انقلاب درست زمانی که بوکس غیر قانونی اعلام شده بود من گروهی را جمع کردم و ورزش بوکس را شروع کردیم در این راه زحمات زیادی کشیدم و بارها تهدید شدم اما به سلامت کاری که می کردم اعتقاد داشتم و هرگز به فکر این نبوده و نیستم که با مصاحبه و بودن در رسانه خودم را معروف کنم٬ متاسفانه بعضی از پیشکسوتان بوکس معتقد هستند که معنی و مفهوم پیشکسوت بودن یعنی اینکه قبل از انقلاب قهرمان شده باشی و عنوان کسب کرده باشی٬ شاید من کارنامه ای در بوکس پیش از انقلاب نداشته باشم اما قطعا من هم به اندازه خودم به بوکس این شهر خدمت کرده ام و انتظار دارم آقایان این خدمات را نادیده نگیرند.

انزلی پرس : می گویند شما آقای امیر غفاری فر را برای سرپرستی هیت بوکس به آقای جعفرزاد معرفی کرده اید !

اینطور که می گویند صحت ندارد ٬ آقای امیر غفاری فر یکی از افرادی بود که من پیشنهاد دادم .


انزلی پرس : و البته ایشان هم انتخاب شدند٬ فردی که به عقیده پیشکسوتان بوکس سابقه ای در بوکس انزلی ندارد .

ببینید امیر غفاری فر هم درست همان اندازه ای که آقای منصوری پیش از رسیدن به ریاست هیت بوکس سابقه داشتند ٬ سابقه بوکس داشتند ٬ حالا سوال من این است که چطور انتخاب آقای منصوری بدون هیچ سابقه قهرمانی اشکالی نداشت اما انتخاب امیر غفاری از دید آقایان اشتباه بوده است ؟


انزلی پرس : پس قطعا شما از انتخاب آقای غفاری فر حمایت می کنید ؟

چه اشکالی دارد ؟ امیر غفاری فرد در شهر و استان اعتبار دارد و می تواند منابع مالی خوبی را برای این ورزش تهیه کند ٬ از دید من انتخاب ایشان هیچ اشکالی ندارد.


انزلی پرس : آنطور که برسی کرده ایم بوکسور های زیادی زیر نظر شما رشد کرده اند٬ چند نفر از بزرگترین بوکسورهایی که زیر نظر شما رشد کرده اند را نام ببرید.

همانطور که در ابتدای مصاحبه عرض کردم هیچ وقت اهل مصاحبه و خودنمایی نبوده و نیستم اما چون درخواست می کنید حاضرم لیست ده ها ورزشکاری که زیر نظر من برای بوکس انزلی افتخار آفرینی کردند را در اختیار شما قرار دهم٬ سیروس سیدین تنها یکی از آن قهرمان هایی است که زیر نظر من تمرین کرد و امروز قهرمانی جهان را در کارنامه خود دارد.


انزلی پرس : به سراغ مسابقات یادواره زنده یاد مظفر مسافری برویم ٬ آقای کمال مسافری به شدت از دست شما شاکی بودند.

قایقچی : به چه دلیل ؟


انزلی پرس : ایشان معتقد بودند که شما بدون هماهنگی با خانواده مسافری این مسابقات را برگزار کرده اید :

پاسخ این سوال را به عهده آقا رضا فرزند آن مرحوم می گذارم.

photo_2015-09-15_13-52-28


انزلی پرس : آقای مسافری آیا پیش از برگزاری این یادواره با شما پیرامون این مسابقات هماهنگی شده بود ؟

رضا مسافری : ابتدا باید یک انتقاد داشته باشم از مسئولین این شهر که هیچ وقت شان اسطوره هایی چون پدر من را آنطور که باید حفظ نکردند٬من به عنوان فرزند آن مرحوم همینجا اعلام می کنم که دست آنهایی که بانی برگزاری چنین مسابقاتی بودند را می بوسم ٬ اصلا چنین کارهایی نیاز به اجازه ندارد.


انزلی پرس : اما پسر عمو شما آقای کمال مسافری معتقد هستند که از آنها کسب اجازه نشده و برگزاری چنین مسابقات بی کیفیتی به وجهه اسطوره بوکس انزلی خدشه وارد می کند !

رضا مسافری : من به عنوان فرزند مظفر مسافری از طرف خانواده مسافری اعلام می کنم که از برگزار کنندگان این مسابقات کمال تشکر را داریم ٬ همین که یاد پدر ما را زنده کردند از آنها متشکریم.


انزلی پرس : به نظر شما امیر عفاری فر می تواند وضعیت بوکس انزلی را بهبود ببخشد ؟

رضا مسافری : به نظر من تغییر و تحولات در اکثر مواقع نتیجه مثبت دارد، به نظر من باید به امیر غفاری فر فرصت کار کردن بدهند ، من از شنیدن این انتقاد ها تعجب می کنم .


انزلی پرس : آقای قایقچی به نظر شما کیفیت مسابقات آنطور که جناب کمال مسافری عرض کردند پایین بود ؟

من این سوال شما را با یک سوال پاسخ می دهم ٬ طی هفت سال گذشته آقایان کدام قهرمان را پرورش دادند که امروز معتقد هستند کیفیت مسابقات پایین است ؟ این بضاعت امروز بوکس انزلی انزلی است،یعنی امیر غفاری فر باید یک شبه قهرمان بسازد ؟


انزلی پرس : به نظر شما امیر غفاری فر می تواند با همه این فشارها موفق شود؟

زمانی که آقای منصوری به عنوان رییس هیت بوکس انتخاب شدند همه از ایشان حمایت کردند ٬ به مرور زمان عده ای چون من با توجه به عملکرد ایشان منتقد عملکرد ایشان شدیم ٬ به نظر من باید به امیر غفاری فر فرصت داد تا بتواند کار کند٬ انتقاد به کسی که هنوز چند هفته از حضورش در بوکس نمی گذرد خنده دار است ٬ از قدیم گفته اند املا٬ نانوشته غلط ندارد.


انزلی پرس : حرف آخر

من هیچ علاقه ای به ادامه پیدا کردن این جدل ها ندارم٬ از همه بزرگان می خواهم حالا که تغییراتی انجام شده است دست به دست هم بدهیم و برای پیشرفت بوکس این شهر تلاش کنیم.