*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 4513
  • ۰۲ اسفند ۱۳۹۴ - ۶:۳۶
قهرمانی زودهنگام ایران در رقابت‌های کشتی آزاد آسیا

قهرمانی زودهنگام ایران در رقابت‌های کشتی آزاد آسیا

به گزارش انزلی پرس،روز دوم و پایانی رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی آسیا که از روز گذشته در بانکوک تایلند آغاز شده است، در حالی امروز پیگیری شد که با توجه به حضور ۳ نماینده کشورمان در فینال و یک کشتی‌گیر دیگر در رده‌بندی قهرمانی ایران پیش از برگزاری رقابت‌های پایانی مسجل شد. ایران که در […]

13941201000502_PhotoA

به گزارش انزلی پرس،روز دوم و پایانی رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی آسیا که از روز گذشته در بانکوک تایلند آغاز شده است، در حالی امروز پیگیری شد که با توجه به حضور ۳ نماینده کشورمان در فینال و یک کشتی‌گیر دیگر در رده‌بندی قهرمانی ایران پیش از برگزاری رقابت‌های پایانی مسجل شد.

ایران که در پایان روز نخست با ۳۶ امتیاز بالاتر از مغولستان ۳۰ امتیازی قرار گرفته بود امروز نیز در بدترین حالت (شکست تمام کشتی‌گیران در مسابقات فینال و رده‌بندی) موفق به کسب ۳۳ امتیاز خواهد شد که با احتساب امتیاز روز اول با ۶۹ امتیاز قهرمانی‌اش مسجل شده است. از طرفی مغولستان که یک فینالیست و ۳ کشتی‌گیر در رده‌بندی دارد در بهترین حالت (پیروزی در فینال و رده‌بندی‌ها) موفق به کسب ۳۴ امتیاز خواهد شد که با احتساب ۳۰ امتیاز روز اول با ۶۴ امتیاز دوم خواهد شد.

به گزارش فارس، بهنام احسان‌پور، احسان لشگری و پرویز هادی در اوزان ۶۱، ۸۶ و ۱۲۵ کیلوگرم با پیروزی مقابل حریفانشان فینالیست شدند، اما محمد نادری در وزن ۷۰ کیلوگرم با شکست مقابل آدام باتیروف، کشتی‌گیر کهنه‌کار و روسی‌الاصل بحرین از حضور در فینال بازماند.

* نتایج آزادکاران کشورمان در روز دوم به شرح زیر است:

بهنام احسان‌پور در وزن ۶۱ کیلوگرم در دور اول با نتیجه ۱۵ بر ۴ کیسوکه اوتوگورو از ژاپن را شکست داد و در دور دوم نیز با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد راهول آواره از هند گذشت و گام به نیمه‌نهایی گذاشت. وی در این مرحله با نتیجه ۲ بر یک زا سد تومن بیلگ از مغولستان گذشت و فینالیست شد. احسان‌پور برای کسب مدال طلا با دولت نیازبیکوف از قزاقستان دیدار خواهد کرد. در این وزن ۱۱ نفر وزن کشی کردند.

در وزن ۷۰ کیلوگرم محمد نادری پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر مقابل واتنا وانگ از تایلند به برتری رسید و راهی نیمه‌نهایی شد، اما در این مرحله با نتیجه ۷ بر ۲ مغلوب آدام باتیروف کشتی‌گیر روسی‌الاصل بحرین شد و شانس حضور در فینال را از دست داد. نادری برای کسب مدال برنز در دیدار رده‌بندی به میدان خواهد رفت. در این وزن ۱۳ نفر حضور دارند.

احسان لشکری در وزن ۸۶ کیلوگرم در دور اول با نتیجه ۵بر صفر از سد اصلان کاخیدزه، نفر پنجم مسابقات جهانی ۲۰۱۴ و نایب قهرمان ۲۰۱۴ آسیا از قزاقستان گذشت. وی در دور دوم نیز ماسائو ماتسوماکا از ژاپن را با نتیجه ۱۰ بر ۲ شکست داد و گام به نیمه‌نهایی گذاشت. لشگری در این مرحله با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد سام ویر از هند گذشت و فینالیست شد. وی برای کسب مدال طلا با اُرگودُل از مغولستان دیدار خواهد کرد. در این وزن ۱۵ نفر وزن کشی کردند.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم پرویز هادی در دور اول زولبو ناتسانگ سورن از مغولستان را با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست داد و در دور دوم نیز زمان انور از پاکستان را ۱۰ بر صفر مغلوب کرد و راهی نیمه‌نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۱۲ بر ۶ کان‌جین نام از کره‌جنوبی را شکست داد و فینالیست شد. هادی برای کسب مدال طلا با دولت شابانبای از قزاقستان مبارزه خواهد کرد. در این وزن ۱۴ نفر حضور دارند.

به گزارش فارس، نمایندگان کشورمان در مسابقات چهار وزن اول روز نخست صاحب ۳ مدال طلا توسط میثم نصیری، مصطفی حسین‌خانی و رضا یزدانی شده بودند. یونس سرمستی هم در ۵۷ کیلو پنجم شد.