*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 1598
  • ۰۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۳:۵۱
مجید شیرواندهی: مسئولان اگر نمی توانند کمک کنند حداقل مدعی حمایت از قهرمانان نباشند

مجید شیرواندهی: مسئولان اگر نمی توانند کمک کنند حداقل مدعی حمایت از قهرمانان نباشند

تیم فوتبال ساحلی قوی سپید انزلی با یارگیری مناسب در ابتدای فصل و بستن یک تیم مقتدر بدون حمایت مسئولان روانه مسابقات فرسایشی لیگ برتر فوتبال ساحلی شد و تا به امروز با اقتدار توانسته در صدر جدول مسابقات قرار بگیرد، به همین بهانه به سراغ مجید شیرواندهی مالک ۷۵ درصد از سهام باشگاه قوی […]

majid

تیم فوتبال ساحلی قوی سپید انزلی با یارگیری مناسب در ابتدای فصل و بستن یک تیم مقتدر بدون حمایت مسئولان روانه مسابقات فرسایشی لیگ برتر فوتبال ساحلی شد و تا به امروز با اقتدار توانسته در صدر جدول مسابقات قرار بگیرد، به همین بهانه به سراغ مجید شیرواندهی مالک ۷۵ درصد از سهام باشگاه قوی سپید انزلی رفتیم تا شرایط قوهای سپید را در مسابقات لیگ برتر فوتبال ساحلی برسی کنیم.

انزلی پرس : جناب شیرواندهی سلام، چه شد که به مجموعه قوی سپید اضافه شدید؟

قطعا از شرایط تیم قوی سپید در فصل گذشته آگاهی داشته اید، متاسفانه به دلیل شرایط بدی که برای تیم فوتبال ملوان به وجود آمده بود همه نگاه ها به سمت این تیم و حفظ این تیم در لیگ برتر دوخته شد و در این بین قوی سپید کمترین حمایتی از سوی مسئولان باشگاه و شهر انزلی دریافت نکرد، ما هم از همان دسته افرادی بودیم که حساسیت زیادی بر روی موضوع ملوان داشتیم و سعی داشتیم ورود کنیم تا کمی از مشکلات تیم محبوب شهر انزلی کم شود، و البته برخورد کنیم با سیاسی کاری ها که البته خوشبختانه مسئولین متوجه اشتباهات خود شدند و تغییراتی در باشگاه ملوان شکل گرفت. در همین اوضاع احوال ما با آقای فرزاد بلوک باشی صحبت هایی انجام دادیم و به این نتیجه رسیدیدم که حق مردم انزلی بیش از آن چیزی است که امروز با آن مواجه هستند و مردم نباید همش در نگرانی و ناراحتی غوطه ور شوند، خوشبختانه جناب بلوک باشی قبلا این مسیر را طی کرده بود و بنده شاهد بودم که این تیم با چه مشکلات عدیده ای روبرو بود از ایشان سپاسگزارم که در طی این چند سال زحمات بسیاری برای تیم قوی سپید کشیدند و این تیم را با عشق حفظ نمودند، تصمیم گرفتیم به فوتبال ساحلی ورود کنیم تا نگرانی های مربوط به این تیم را تا حدود زیادی کاهش دهیم و به مسئولین نشان دهیم که می توان با پرهیز از شعار کار کرد و البته به موفقیت نیز دست یافت.

انزلی پرس : قطعا ورزش قهرمانی هزینه های زیادی دارد، آیا عرق و تعصب شما به انزلی سبب شد که قوهای سپید انزلی را ساپورت کنید یا به دنبال کارهای سیاسی بودید؟

ببینید متاسفانه جوی در انزلی وجود دارد که شما اگر بخواهید کوچکترین کاری انجام دهید به شما برچسب می زنند و متاسفانه افرادی که چنین دیدگاهی دارند هیچگاه از آنهایی که باید به مردم خدمت کنند نمی خواهند که به وظایفشان رسیدگی کنند اما افرادی چون من که می خواهند به شهر خود خدمت کنند را به مسائل سیاسی ربط می دهند، من به عنوان یک انزلیچی به این موضوع اعتقاد دارم که انزلی افتخارات بزرگی به ما داده است، و دوست دارم کاری انجام دهم که نسل بعدی نیز به انزلی افتخار کند که اگر زمانی فرزندانمان در این شهر رشد کردند متوجه شوند که انزلی شهر قهرمان پروری بوده است و روز به روز این افتخارات در حال افزایش است.

انزلی پرس : شاید یکی از مهمترین دلایل موفقیت قوی سپید یارگیری موفق در ابتدای فصل بود، آیا از ابتدای فصل هدف شما از یارگیری کسب افتخار بود یا نه تنها به دنبال حضور در لیگ برتر بودید؟

ببینید هدف ما از ابتدا کاملا روشن و مشخص بود، ما با جذب بازیکنان نامداری چون پیمان حسینی که یکی از بهترین دروازه بانان آسیاست، حسن عبداللهی بهترین دفاع آسیا و چند بازیکن خوب و نامدار دیگر، به دنبال کسب عنوان و قهرمانی بودیم تا بتوانیم هدیه ای به مردم انزلی داده باشیم، ما صرفا برای شرکت در لیگ برتر تیم نبستیم و از ابتدا با هدف کسب موفقیت وارد بازار نقل و انتقالات شدیم.

انزلی پرس : به نظر شما شانس قوی سپید برای کسب قهرمانی در این دوره از مسابقات چقدر است؟

ما یک بازی دیگر در مرحله اول مسابقات داریم که با توجه به شرایط جدول و فاصله امتیازی این بازی برای ما یک بازی تشریفاتی محسوب می شود ، ما به عنوان سرگروه جدول ۱۳ تیمی به مرحله بعد مسابقات راه پیدا کردیم و در مرحله بعد که بازی ها به صورت رفت و برگشت انجام می شود تا کسب قهرمانی ۸ بازی دیگر پیش رو داریم که هر تیمی که آنجا بیشترین امتیاز را کسب کند به عنوان قهرمانی این مسابقات دست پیدا خواهد کرد. من تاکید می کنم که ما تیمی بستیم که منتظر شانس و اقبال و اما و اگر نباشد و این تیم برای کسب افتخار بسته شده است که البته امیدواریم فقط دچار بدشانسی نشویم که البته آسیب دیدگی حسن عبداللهی یکی از این بدشانسی ها می باشد.

انزلی پرس : قطعا بخش زیادی از نتایج خوب قوی سپید در فصل جاری به دلیل عملکرد مثبت شما در حفظ بازیکنان تاثیر گذار و جذب بازیکنان خوب می باشد.

ببینید ما پیمان حسینی که در رنکینگ فیفا به عنوان دروازه بان سوم جهان در جام جهانی گذشته انتخاب شد را به عنوان دروازه بان به خدمت گرفتیم، پیمان حسینی بازیکنی نیست که در هر تیمی حضور پیدا کند او در تیمی حاضر به بازی کردن می شود که آن تیم دارای دفاع قدرتمندی باشد، ما حسن عبداللهی که یکی از بهترین مدافعان ساحلی دنیا می باشد را به خدمت گرفتیم، علی علیگلی یکی دیگر از مدافعان خوب فوتبال ساحلی آسیا می باشد که در فصل جاری در قوی سپید حضور یافته است، خوشبختانه فرید بلوک باشی یکی از بهترین بازیکنان آسیا و جهان اهل همین شهر و تیم است که حضور او در هر تیمی مایه مباهات است، مهدی حسنی هم چند وقتی است که به جمع قوهای سپید انزلی اضافه شده است او نیز یکی از بهترین های آسیا می باشد.

انزلی پرس : از لحاظ بازیکنان ملی پوش در چه وضعیتی قرار دارید؟

زمانی قوی سپید یکی از تیم هایی بود که بیشترین ملی پوش را در اختیار تیم ملی ایران قرار می داد ، اما متاسفانه در حال حاضر شرایط به این شکل نیست که البته دلایل مختلفی دارد، مثلا مهدی حسنی که یکی از بهترین های آسیا است به دلیل مسائل غیر فنی بیرون مانده یا حسن عبداللهی که به دلیل مصدومیت مسابقات جام جهانی را از دست داد، اما آقایان شهریار مژده و علی علیگلی در تیم ملی ب ایران حضور دارند، مسعود غلامی که در سالهای گذشته به عنوان یکی از بهترین بازیکنان تیم ملی ساحلی بود که متاسفانه اکنون در تیم ملی حضور ندارد.

انزلی پرس : بازیکنانی چون علی علیگلی نیز پس ازیک دوره افت شدید مجددا احیا شده اند.

بله خوشبختانه علی علیگلی پس از آنکه مدتی دچار افت شدید شده بود در فصل جاری مجددا احیا شده و اکنون در تیم ملی ب ایران حضور دارد که قطعا با توجه به تلاشی که از وی مشاهده می کنیم سال بعد او به عنوان یکی از بازیکنان تیم اصلی فوتبال ساحلی ایران انتخاب خواهد شد.

انزلی پرس : آیا قوی سپید هم همچون ملوان بافت بومی دارد ؟

بله خوشبختانه همه تلاش ما این بود که قوی سپید بافت بومی و شمالی خود را حفظ کند، امروز اکثر بازیکنان این تیم اهل شمال کشور هستند از انزلی تا رودسر و حتی نوشهر و ساری. بازیکنان انزلیچی همچون مصطفی فلاح زاده، وحید سهمانی، میثم غفاری، میلاد کنف کار و … را هم داریم که امیدواریم در یک بازه زمانی کوتاه به سطح این بازیکنان برسند و بتوانند در ترکیب اصلی تیم قوی سپید حضور پیدا کنند.

انزلی پرس : همانطور که مطلع هستید سال گذشته انزلی دو تیم در مسابقات لیگ برتر فوتبال ساحلی کشور داشت، قوی سپید و لسمان مروارید خزر انزلی که تیم دوم به دلیل عدم حمایت مسئولان شهر انزلی به فرمانداری رشت واگذار کردید، مگر هزینه یک تیم فوتبال ساحلی چقدر است که مسئولان شهر انزلی از کمک به این تیمها سر باز می زنند؟

هزینه این تیمها هر چقدر هم که باشد دلیل بر این نیست که مسئولان طوری برخورد کنند که این تیمها از انزلی جدا شوند، مثلا هزینه این تیمها یک میلیارد تومان در سال باشد، مسئولانی که نتوانند یک میلیارد تومان برای این تیمها هزینه کنند بهتر است حداقل دیگر ادعایی در این زمینه که به فکر افتخار آفرینان شهر هستند نداشته باشند، در فوتبال ساحلی هزینه تیم ها و بازیکنان یک دهم یا حتی خیلی کمتر از هزینه یک بازیکن تیم فوتبال لیگ برتری است، اما قطعا بازیکنان برای استقرار در شهر های دیگر هزینه های جانبی دیگری هم دارند که این مسائل هزینه بازیکنان را افزایش می دهد و یا مثلا تیم ما برای حضور در بندر گناوه مبلغی بین ۵ تا ۱۰ میلیون تومان هزینه می کند، این ها بخشی از هزینه هایی است که باید انجام شود.

انزلی پرس : نیم نگاهی هم به مسابقات آسیایی دارید؟

ببینید ما این تیم را نبسته ایم که صرفا در لیگ شرکت کنیم، قطعا ما به دنبال آن هستیم که یک هدیه خوب به مردم انزلی بدهیم و امیدواریم با آغاز مسابقات جام باشگاه های آسیا که قرار است از امسال برای اولین بار برگزار شود، تیم قوی سپید انزلی نماینده ایران در مسابقات آسیایی باشد. حالا امکان دارد ما حتی در لیگ دوم شویم همانطور که به دلیل بدشانسی بعضی از بازیکنان اصلی خود را به دلیل مصدومیت از دست دادیم، اما هدف ما شرکت در مسابقات جام باشگاه های آسیا می باشد.

انزلی پرس : چه نهاد هایی در انزلی می توانند به شما و مجموعه قوی سپید کمک کنند؟

خوشبختانه همه نهاد ها می توانند به نوبه خود برای ورزش هزینه کنند، اما متاسفانه همه آنها سعی می کنند که هیچ کمکی نکنند. این سازمان ها مثلا اگر زلزله ای بیاید و یا اتفاقی رخ بدهد سریعا حتی برای خودنمایی هم که شده تا جایی که بتوانند کمک مالی می کنند، اما مثلا اگر به اتاق مدیران همین نهاد ها بروید و آنها متوجه شوند که شما برای دریافت کمک مالی برای یک تیم ورزشی آمده اید می گویند که ما هیچ کمکی نمی توانیم بکنیم! مثلا می توانند هزینه ایاب و ذهاب تیم را متقبل شوند، یا حتی تبلیغات خود را بر روی پیراهن تیم درج کنند و یا حتی حضور معنوی پیدا کنند. قطعا راه های زیادی برای کمک و حمایت وجود دارد اما برای کسانی که بخواهند کمک کنند. مثلا نوشهر و یا ساری تیمی در لیگ برتر ندارد اما مسئولان این شهرها از تیم هایی که در لیگ های پایین تر دارند به بهترین شکل حمایت می کنند چون می دانند این تیم ها چند سال دیگر برای آن شهر افتخار کسب خواهد نمود.

انزلی پرس : در بحث زیرساخت ها چه کرده اید؟ آیا به دنبال داشتن یک ورزشگاه اختصاصی هستید؟

قطعا وقتی بخش خصوصی در کنار تیمداری کسب درآمد کند به سراغ انجام هزینه های بیشتر خواهد رفت، اما با توجه به مشکلات مالی موجود قطعا در حال حاضر هیچ کاری نمی توانیم بکنیم. مسئولان نیز حمایتی نمی کنند اما به دنبال داشتن یک ورزشگاه اختصاصی هستیم. قطعا ساختن یک ورزشگاه ساحلی هزینه های به مراتب خیلی کمتری نسبت به یک ورزشگاه معمولی فوتبال دارد. ورزشگاه های ساحلی مزیت های فراوانی دارند، مثلا نه نیاز به سقف دارد و نه کف پوش و نه آبیاری و به دلیل اینکه ورزش های ساحلی همواره چشم انداز های زیبایی دارد مورد توجه و اقبال عمومی قرار می گیرند، شهرداری های كشورهای مختلف دنيا عموما برای مردمشان انواع كارناوال های شادی طراحی می كنند، ان شالله شهرداری ما مكلف به برگزاری جشنواره های ورزشی و ايجاد ورزشگاههای عمومی ساحلی با كمترين هزينه بشود.

حرف پایانی :

خدمت مسئولانی که صندلی ها و پست ها را با شعار خدمت اشغال کرده اند عرض می کنم که برای خدمت به مردم همواره راه های زیادی وجود دارد، لطفا کمتر به میز خود فکر کنید و بیشتر در فکر خدمت به مردم شهر باشید. مسئولانی هم هستند که ورزشی نیستند اما در همه جا یار و یاور مجموعه قوی سپید بوده اند که ان شالله در پایان مسابقات نام این عزیزان را مطرح خواهیم کرد. با تشکر از وقتی که در اختیار من قرار دادید.

منبع : انزلی پرس