محسن میرابی یا آرش زواره ای ، مالک جدید چه کسی است ؟

انزلی پرس – اگر به توضیحات ویکی پدیا توجه کنیم محسن میرابی متولد ۱۷ مرداد ۱۳۶۵ در تهران بازیکن اسبق تیم های فوتبال پاس تهران ، پاس همدان و راه آهن تهران می باشد که البته چهره سرشناسی در فوتبال ایران به حساب نمی آید.

او به واسطه رفاقتش با خداداد عزیزی قرار بود در تیم سپید‌رود ‌رشت به عنوان اسپانسر حضور پیدا کند اما با جدایی خداداد عزیزی از این تیم در فصل گذشته در بازگشتش به مشهد کمک‌هایی را به تیم مشکی‌پوشان انجام داد.

او خودش را اینگونه معرفی می کند : من یک فرد اقتصادی هستم و در کشورهایی نظیر گرجستان‌، ترکیه و قطر هلدینگ اقتصادی دارم و از نظر مالی مشکلی ندارم. فعلا نمی‌توانم حوزه فعالیت اقتصادی‌ام را بگویم.

با تحقیقاتی که انجام دادم متوجه شدم میرابی در طول دو فصل اخیر سه تلاش برای در اختیار قرار گرفتن یک تیم لیگ برتری و دو تیم دسته اولی انجام داده است اما هر بار با موانعی روبرو شده و نتوانسته به مقصود خود برسد!

محسن میرابی – آرش زواره ای

روش وی اینگونه است که ابتدا به تیم های بحران زده از لحاظ مالی و مدیریتی نزدیک می شود و پیشنهاد خود را به عنوان اسپانسر اعلام می کند ، پس از چند هفته با توجه به شدت گرفتن بحران در تیم هدف اینبار پیشنهاد خریداری امتیاز آن تیم را مطرح می کند ! و استدلال وی از ارائه چنین پیشنهادی این است که چون وضعیت مالکیت آن تیم ها مشخص نیست و ممکن است در میانه راه تیم مورد نظر منحل شود و در این بین احتمال سوخت شدن هزینه کرد های وی وجود دارد پس بهتر است مالکیت باشگاه به وی سپرده شود !

میرابی خود را یک بیزینس من معرفی می کند که در چند کشور به تجارت مشغول است اما از تجارت وی هیچ رکوردی وجود ندارد! اینکه یک بازیکن درجه چندم فوتبال ایران بتواند از طریق تجارت( آنهم تجارت نامعلوم ) که نه شرکتی رسمی به نام وی ثبت شده و نه رزومه ای از فعالیت اقتصادی وی وجود دارد و حالا نیز خود را در حد مالکیت یک تیم پرطرفدار همچون ملوان معرفی می کند بسیارعجیب و غیر واقعی به نظر می رسد.

یک روز پس از اعلام واگذاری ملوان به محسن میرابی ، شهاب زندی بازیکن اسبق ملوان با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود مدعی شده محسن میرابی به علت عمل نکردن به تعهدات مالی خود باعث انحلال تیم فوتبال سیاه جامگان شده است ، وی همچنین میرابی را مرتبط با آرش زواره ای یکی از دلالان منشوری فوتبال ایران می داند و عنوان می کند وی با همدستی با زواره ای به دنبال سرازیر کردن بازیکنان پولی به تیم هایی است که در آنها نقش آفرینی می کند! یعنی با مشارکت هم تمامی هزینه های جاری باشگاه را از طریق دریافت پول از پدران پولدار بازیکنان تامین می کنند!

این موضوع باید روشن شود که آیا واقعا این محسن میرابی است که مالکیت باشگاه ملوان را در اختیار گرفته است یا وی صرفا یک کارگزار از سوی افرادی است که دوست ندارند در جلوی پرده نقش آفرینی کنند.

به نظر می رسد باز هم تحقیق کافی برای واگذاری ملوان پر افتخار ترین تیم فوتبال شمال کشور به درستی انجام نشده است و دقیقا داستان رفیع نیا و یا شاید بدتر از آن در حال تکرار شدن است و با این شرایط ملوان از چاله به چاه خواهد افتاد.


اسماعیل راد

esmail-rad

پست بعدی

نقش 50 درصدی گمرک بندرانزلی در صادرات تجاری ایران و روسیه

چ مرداد ۱۶ , ۱۳۹۸
به گزارش انزلی پرس و به نقل از فارس،ابوالقاسم یوسفی‌نژاد امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه استان گیلان دارای ظرفیت زیادی در حوزه گمرک است، اظهار کرد: استان گیلان به دلیل همسایه بودن با بعضی از کشورها دارای ظرفیت بسیار خوبی به لحاظ گمرک و صادرات کالا است که […]