*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 8039
  • ۱۳ آذر ۱۳۹۵ - ۴:۲۹
محیط شهری انزلی برای تردد معلولان مناسب نیست

محیط شهری انزلی برای تردد معلولان مناسب نیست

امیر احمدی‌فرد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرانزلی با اشاره به ۱۲ آذر روز جهانی معلولان اظهار کرد: هدف از تعیین این روز ارتقای رشد اذهان عمومی درباره مسائل مربوط به معلولیت‌های مختلف بوده اما با گذشت بالغ بر دو دهه از مراسم بزرگداشت روز جهانی معلولان باز هم شاهد مشکلات عدیده برای […]

امیر احمدی‌فرد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرانزلی با اشاره به ۱۲ آذر روز جهانی معلولان اظهار کرد: هدف از تعیین این روز ارتقای رشد اذهان عمومی درباره مسائل مربوط به معلولیت‌های مختلف بوده اما با گذشت بالغ بر دو دهه از مراسم بزرگداشت روز جهانی معلولان باز هم شاهد مشکلات عدیده برای این قشر هستیم.

وی درباره قوانین حمایت از معلولان افزود: شرکت‌های دولتی و غیر دولتی موظف هستند ساختمان‌ها، اماکن عمومی، معابر و وسایل خدماتی را به گونه‌ای طراحی کنند که معلولان مانند افراد عادی بتوانند از تسهیلات محیطی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی بهره‌مند شوند.

به گفته این عضو شورای شهر انزلی، شهرداری‌ها موظف هستند از صدور پروانه احداث و پایان کار برای ساختمان‌ها و اماکن عمومی که استانداردهای تخصصی مربوط به معلولان را رعایت نکرده باشند، خودداری کند.

وی با اشاره به نبودن فضا و محیط مناسب شهری برای تردد معلولان گفت: بزرگ‌ترین مشکلات و دغدغه معلولان عبور و مرور در فضای شهری و خیابان‌های اصلی شهر است.

احمدی‌فرد با تصریح بر اینکه خیابان‌های شهری نیازمند اصلاح هندسی مناسب برای سوار و پیاده شدن معلولان از وسیله نقلیه است، ادامه داد: در پیاده‌راه‌ها می‌توان محیط امنی برای معلولان ایجاد کرد.

وی درباره وضعیت نامناسب آسفالت شهری بندرانزلی گفت: خیابان‌های شهری با داشتن چنین وضعیت آسفالت به چالشی بزرگی برای معلولان تبدیل شده و امیدواریم سال آینده نهضت آسفالت را به معنای واقعی در رأس امورات شهری داشته باشیم و مسیرهای عبور پیاده راه‌ها با داشتن رمپ‌هایی با شیب ملایم و بر اساس ضوابط عبور و مرور معلولان طراحی شود.

عضو شورای اسلامی شهر بندرانزلی خاطرنشان کرد: تمام نهادها، ارگان‌ها به‌ویژه شهروندان باید برای ایجاد محیط مناسب برای حضور گرم معلولان عزیز در اجتماع مشارکت داشته باشند.

به گفته وی، با فراهم کردن این فضا معلولان می‌توانند مانند گذشته به فعالیت اجتماعی و اقتصادی خود ادامه دهند.

احمدی‌فرد درباره طراحی جدید پیاده‌روهای شهری برای عبور نابینایان یادآور شد: اقدام شهرداری بندرانزلی کار بسیار پسندیده و خوبی بود اما باید مسیری که برای رفت و آمد نابینایان در نظر گرفته شده را در فاصله حداقل ۱۲۰ سانتی‌متری از دیوار طراحی می‌کردند تا نابینایان عزیز با موانعی که در پیاده‌روها وجود دارد برخورد نکنند و از صداهای هشدار دهنده استفاده شود.

به گزارش فارس، شهرستان بندر انزلی نخستین و بزرگ‌ترین بندر سواحل جنوبی دریای خزر در منطقه‌ جلگه‌ای و ساحلی بوده که که از شمال به دریای خزر، از جنوب به صومعه‌سرا، از شرق به رشت و از غرب به رضوانشهر متصل است.

انزلی در ناحیه‌ای کاملاً جلگه‌ای به صورت طولی و در ساحل دریای خزر واقع شده و دارای آب و هوای معتدل مرطوب است و بخشی از محیط زیست طبیعی این شهرستان را دریا و بخش مهم دیگر را اکوسیستم ارزشمند تالاب انزلی تشکیل می‌دهد.

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.