*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 1408
  • ۲۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۴:۳۶
مخالفت سازمان جنگل ها با طرح انتقال آب از چشمه های گلستان

مخالفت سازمان جنگل ها با طرح انتقال آب از چشمه های گلستان

به گزارش انزلی پرس،بهزاد انگورج در گفتگو با خبرنگار مهر، افزود: سازمان جنگل ها به هیچ وجه اجازه قطع درختان در جنگل ابر را به دلیل طرح انتقال آب از چشمه‌های قطری از گلستان به سمنان نمی‌دهد. وی با بیان اینکه سازمان جنگل ها متولی بخش آب نیست، اظهار داشت: استان سمنان باید از روش‌های […]

722754

به گزارش انزلی پرس،بهزاد انگورج در گفتگو با خبرنگار مهر، افزود: سازمان جنگل ها به هیچ وجه اجازه قطع درختان در جنگل ابر را به دلیل طرح انتقال آب از چشمه‌های قطری از گلستان به سمنان نمی‌دهد.

وی با بیان اینکه سازمان جنگل ها متولی بخش آب نیست، اظهار داشت: استان سمنان باید از روش‌های دیگری برای کمبود آب این استان استفاده کند که یکی از مهمترین آنها اصلاح الگوی مصرف است و سازمان جنگل ها اجازه نمی‌دهد که جنگل ارزشمندی مانند جنگل ابر تاوان الگوی نادرست مصرف آب در دیگر استان ها را بدهد.

معاون امور جنگل سازمان جنگل ها با بیان اینکه به طور کلی از نظر این سازمان، طرح‌های انتقال آب، طرح‌های مناسبی نیستند، تصریح کرد: استان گلستان در حال حاضر یکی از استان‌های کم‌آب کشور است و اگر چنانچه این طرح در گذشته تایید شده است به هیچ عنوان در حال حاضر قابل اجرا نیست.

انگورج اظهار داشت: فارغ از اینکه سازمان جنگل ها با این طرح به دلیل آسیب به درختان در جنگل ابر مخالف است، مسئولان استان سمنان باید بدانند طرحی در این ابعاد پاسخگوی کمبود آب در آن استان نخواهد بود.

معاون امور جنگل سازمان جنگل ها افزود: تاکنون هیچ گونه استعلامی از این معاونت برای ادامه اجرای این طرح نشده و قطعا چنانچه استعلام شود، مخالفت صریح خود را با ادامه آن اعلام خواهیم کرد.

وی در پاسخ به اینکه اما در حال حاضر بدون مجوز معاونت امور جنگل، ماشین‌آلات اجرای طرح انتقال آب در جنگل ابر مستقر شده‌اند، تاکید کرد: بنابراین اقدامی برخلاف قانون در حال اجراست و سازمان جنگلها آن را پیگیری خواهد کرد.

انگورج در پاسخ به اینکه اما مدیرکل منابع طبیعی استان سمنان توقف این طرح را به دلیل انجام بیش از دو سوم آن و هزینه‌ای معادل ۲۵ میلیارد تومان غیرممکن عنوان کرده است، اظهار داشت: باید فواید هزینه‌هایی که انجام شده سنجیده شود، اما در حال حاضر این طرح و هزینه‌های انجام شده هیچ گونه توجیهی ندارد و گره‌ای از مشکل کمبود آب مردم سمنان را حل نخواهد کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، طی چند روز گذشته اخباری مبنی بر استقرار یک دستگاه بیل مکانیکی و بیل بکهو در منطقه جنگل ابر و آغاز تخریب پوشش گیاهی این منطقه منتشر شده است.