دوشنبه ۰۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۱
سرویس: محیط زیست
 |  ۶/ مرداد/ ۱۳۹۵ - ۹:۴۶
  |   نظرات: دیدگاه‌ها برای مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان: روزنه‌های امید برای ریشه کنی سنبل آبی به چشم می آید بسته هستند
بازدید

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان: روزنه‌های امید برای ریشه کنی سنبل آبی به چشم می آید

به گزارش انزلی پرس، محمدپور امروز در جلسه محیط زیست استان خواهان انسجام بیشتر برای مهار و ریشه کنی آفت سنبل آبی شد.

مدیرکل محیط زیست گیلان

وی افزود: اقدامی که فاز اجرایی آن از پنجم مرداد ماه آغاز شد عزم ملی را می‌طلبد که خوشبختانه با درک بالای مسوولین اجرایی استان از این معضل خطرناک گسترش سنبل آبی و همچنین حضور پر رنگ تشکل‌های مردمی حامی محیط زیست روزنه‌های امید در ریشه کنی این مشکل به چشم می آید.

محمدپور خاطرنشان کرد:حدودسه هکتار از سطح تالاب عینک از سنبل آبی پاکسازی شده است و این کار تا پاکسازی کامل تالاب ادامه خواهد داشت.

مدیر کل حفاظت محیط زیست گیلان از همکاری و اقدام به موقع شرکت آب منطقه ای در بالابردن سطح آب تالاب از طریق افزایش ورودی های آب که کمک بسیار ارزشمندی در تسریع کار پاکسازی کرد،تشکر کرد و گفت:هم اینک تجهیزات و ادوات سنگبن پاکسازی در حال فعالیت هستند.

امینیان یکی از فعالان زیست محیطی گیلان نیز گفت:دلیل گسترش سنبل آبی این علف هرز این است که هر بیننده‌ای ناخواسته گیاهچه‌ای از ان را منتقل می‌کند و ورود آن به تمام دنیا با عنوان گل و گیاه زینتی بوده است.

وی افزود:سنبل آبی سبب کاهش کیفیت آب،تغیر در چرخه عناصر غذایی،مسدود شدن آبراهه‌ها و کاهش فعالیت ها در رودخانه‌ها،برکه ها و. یا استخرها می‌شود.

امینیان ادامه داد: عدم توجه به مبارزه با سنبل آبی معادل نابودی شالیکاری در استان است،خاطر نشان کرد:در گیلان شالیکاری،آبزی پروری و ماهیگیری مهمترین فعالیت‌های اقتصادی هستند و ورود سنبل‌آبی سبب کاهش شدید کارآیی و بروز تنش‌های اجتماعی می‌شود./ایسنا


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

نظرسنجی

از عملکرد ملوان در فصل نقل و انتقالات رضایت دارید ؟

View Results

Loading ... Loading ...
تلویزیون اینترنتی انزلی پرس
آخرین اخبار
منو سایت
دسته بندی
آمار بازدید:

بازدید امروز: 1449 بازدید

بازدید دیروز: 2589 بازدید

بازدید کل : 9328822 بازدید

افراد آنلاین: 0 نفر

انزلی , اخبارانزلی , ملوان , بندرانزلی , گیلان , ملوان انزلی , گردشگری انزلی , منطقه آزاد انزلی , آبکنار , تالاب انزلی , بندر انزلی , انزلی چی