*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 7484
  • ۰۵ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۱
مرحله دوم پاکسازی تالاب‌ انزلی از سنبل‌ آبی

مرحله دوم پاکسازی تالاب‌ انزلی از سنبل‌ آبی

مدیکل حفاظت محیط‌زیست گیلان گفت: مرحله دوم پاکسازی بخشی از تالاب انزلی در روستای چکوور صومعه‌سرا به زودی آغاز می‌شود. به گزارش انزلی پرس به نقل از ایسنا، «قربانعلی محمدپور» در خصوص اقامت انجام شده استان برای جمع‌آوری گیاه سنبل آبی از منابع آبی استان گفت: عملیات پاکسازی آببندان ملاسرای شفت که با همکاری دستگاه‌های […]

مدیکل حفاظت محیط‌زیست گیلان گفت: مرحله دوم پاکسازی بخشی از تالاب انزلی در روستای چکوور صومعه‌سرا به زودی آغاز می‌شود.

به گزارش انزلی پرس به نقل از ایسنا، «قربانعلی محمدپور» در خصوص اقامت انجام شده استان برای جمع‌آوری گیاه سنبل آبی از منابع آبی استان گفت: عملیات پاکسازی آببندان ملاسرای شفت که با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط و تلاش مجدانه گروه‌های مردم نهاد و جمعی از زندانیان دوستدار محیط زیست که از حدود یکماه پیش آغاز شده بود به پایان رسید و گونه مهاجم سنبل آبی از سطح ۱۴ هکتاری این تالاب جمع‌آوری شد.

%d9%82%d8%b1%d8%a8%d8%a7%d9%86%d8%b9%d9%84%db%8c-%d9%85%d8%ad%d9%85%d8%af%d9%be%d9%88%d8%b1-%d9%85%d8%b1%d8%af%d8%a7%d8%af
وی افزود: در آخرین روز جمع‌آوری این گیاه مزاحم استاندار گیلان حضور یافت و از جمعی از مسئولان در کنار این تالاب برگزار و از دست‌اندرکاران آن قدردانی شد.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست گیلان با بیان این‌که سنبل آبی در بخشی از پهنه‌های تالاب انزلی کاملاً جمع‌آوری شده است و مرحله اول آن به پایین رسیده است، خاطرنشان کرد: مرحله دوم پاکسازی بخشی از تالاب انزلی در روستای چکوور صومعه‌سرا نیز به‌زودی آغاز می‌شود.

نجفی استاندار گیلان نیز در حاشیه این مراسم با تقدیر و تشکر از مسئولان محیط‌زیست گیلان و اداره‌کل پدافند غیرعامل، مسئولان محلی، سازمان‌های مردم نهاد و به‌ویژه اهالی دهستان ملاسرا به خاطر جمع‌آوری این گیاه، گفت: متأسفانه چند سالی است که تالاب‌ها، آبندان‌ها و رودخانه‌های استان گیلان شاهد حضور گیاه مهاجم «سنبل آبی» هستند.

وی افزود: این گونه گیاهی به‌رغم ظاهر زیبا و فریبنده برای محیط‌زیست و آبزیان استان خطرناک، مخرب و ویران‌کننده بوده که خوشبختانه مسئولان و دوستداران محیط‌زیست استان اقدامات مناسبی در جهت پاکسازی تالاب‌ها و آبندان‌های گیلان از وجود این گیاه بعمل آورده‌اند.

نجفی با اشاره به پاکسازی کامل تالاب عینک از این گیاه مهاجم گفت: امروز شاهد پاکسازی کامل تالاب ۱۴ هکتاری آبندان دهستان ملاسرای شهرستان شفت با همکاری مسئولان، گروه‌های مردم نهاد و اهالی این دهستان از وجود «سنبل آبی» هستیم و این نشان‌دهنده عزم استان برای مقابله با این گیاه مهاجم است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.