سه شنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۶:۵۵
 |  ۲۴/ بهمن/ ۱۳۹۴ - ۵:۵۸
  |   نظرات: دیدگاه‌ها برای مرداب گمشده کرد محله انزلی کجاست؟ بسته هستند
بازدید

مرداب گمشده کرد محله انزلی کجاست؟

Screenshot_2016-02-13-17-25-50

این حوضچه که به مرداب گم شده (fenced lagoon) کرد محله معروف است درحال حاضر حدود ۲۴۰ متر طول ودر پهنترین مکان ۴۰ متر عرض دارد, درشمال آتش نشانی کنونی غازیان واقع شده، اطراف آن توسط خانه های مسکونی و املاک شخصی محاصره شده است و راه های منتهی به آن نیز توسط درب هایی به دلایل نامعلوم مسدود گردیده و تنها راه دسترسی به آن حیاط منازل مسکونی اطراف آن است. درتابستان مقدار آب آن کاهش مییابد درواقع به نوعی نقش زهکش منطقه را بازی می کند.

این حوضچه همانطورکه قدیمی های ساکن این محل تعریف می کنند ازطریق باریکه آبی که از کنار بقالی آقای مصباحی وشیلات می گذشت به تالاب راه داشته است . درگذشته شیلات حتی بچه ماهی هم دراین آبگیر می ریخت وماهیگیری توسط اهالی برای گرفتن کپور و حتی اردک ماهی (شوک) رایج بوده است. اما هم اکنون تبدیل به محلی برای ریختن فاضلاب های شهری و زباله های ساختمان های مسکونی اطراف شده است .

در گذشته این حوضچه بزرگ از قسمتهای حوضه آبریزی بود که آب های سطحی و آب باران های فصلی و زمستانی آن از بالون صحرایی جمع می شد و پس از گذشتن از محله های ناجی ۳ و بعد از آن کوچه شهرداری غازیان به این حوضچه سرازیر شده و سرریز آن از طریق شیلات به کانال غازیان ریخته می شد. اما اکنون با از بین رفتن حوضه بالون صحرایی و نابودی مسیرهای این حوضه و مسکونی شدن آن و خانه های که دور تا دور این حوضچه وجود دارد به جایی گمشده تبدل شده و فقط توسط ساکنین دور آن قابل رویت و استفاده است.

IMG_2615  

Screenshot_2016-02-13-19-43-06

Screenshot_2016-02-13-17-26-47


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

نظرسنجی

از عملکرد ملوان در فصل نقل و انتقالات رضایت دارید ؟

View Results

Loading ... Loading ...
تلویزیون اینترنتی انزلی پرس
آخرین اخبار
منو سایت
دسته بندی
آمار بازدید:

بازدید امروز: 761 بازدید

بازدید دیروز: 2761 بازدید

بازدید کل : 9886796 بازدید

افراد آنلاین: 0 نفر

انزلی , اخبارانزلی , ملوان , بندرانزلی , گیلان , ملوان انزلی , گردشگری انزلی , منطقه آزاد انزلی , آبکنار , تالاب انزلی , بندر انزلی , انزلی چی