*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 12148
  • ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۸
مرگ یک گیلانی براثر ابتلا به تب کِریمه کنگو

مرگ یک گیلانی براثر ابتلا به تب کِریمه کنگو

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: 4 گیلانی به بیماری تب کریمه کنگو مبتلا شدند که یک نفر از آنها جان باخت و 3 نفر دیگر در بیمارستان های رشت و رودسر بستری هستند.

مرگ یک گیلانی براثر ابتلا به تب کِریمه کنگو

به گزارش انزلی پرس و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت : ۴ گیلانی به بیماری تب کریمه کنگو مبتلا شدند که یک نفر از آنها جان باخت و ۳ نفر دیگر در بیمارستان های رشت و رودسر بستری هستند .


آبتین حیدرزاده شروع ناگهاني تب ، درد عضلات ، خونريزي را از علایم بیماری تب کریمه کنگو دانست و گفت : تماس با دام آلوده ، خون تازه يا ساير بافت هاي دامها و حيوانات بيمار ، تماس با ترشحات و خون فرد مبتلا از راه های ابتلا به این بیماری است.

وی با بیان اینکه این بیماری از حیوان به انسان منتقل می شود افزود : شهروندان بویژه دامداران برای پیشگیری از تماس با دام و گوشت آلوده خودداری کرده و برای پاکسازی دام ها از وجود کنه برایشان حمام کنه فراهم کنند.

اینفوگرافی تب کریمه گنگو

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

لطفا به سوال امنیتی پاسخ دهید *