*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 11353
  • ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۶
مصائب ملوان در لیگ دسته اول

مصائب ملوان در لیگ دسته اول

قوهای سپید در چند سال اخیر از مکتب خود فاصله گرفته و با ورود مدیران غیربومی در لیگ برتر فصل ۹۳-۹۴، پای بازیکنان غیربومی به این تیم باز شد!

به گزارش انزلی پرس و به نقل از فارس،باشگاه ملوان انزلی یکی از انگشت‌شمار باشگاه‌های بازیکن‌ساز در فوتبال کشورمان است که قدمت آن به نیم‌قرن پیش بازمی‌گردد، قوهای سپید در چند سال اخیر از مکتب خود فاصله گرفته و با ورود مدیران غیربومی در لیگ برتر فصل ۹۳-۹۴، پای بازیکنان غیربومی به این تیم باز شد!

باشگاه نیم‌قرنی ملوان در فصل ۹۴-۹۵ با کسب ۲۷ امتیاز و به دلیل تفاضل گل پایین‌تر نسبت به سیاه‌جامگان مشهد در مکان چهاردهم جدول ۱۶ تیمی لیگ برتر ایستاد و به لیگ یک سقوط کرد، این تیم پس از سقوط به لیگ یک به دلیل عملکرد ضعیف مدیرانش با کوله باری از بدهی به بازیکنان داخلی و خارجی مواجه شد، بدهی‌هایی که هنوز دست از سر این تیم برنداشته و هر فصل سوهان روح هواداران ملوانی است.

محجوب، رفیع‌نیا و میرابی هر یک در برهه‌ای مالک ملوان در چهارفصل اخیر بودند و نتوانستند انتظارات را برآورده کنند، قوهای سپید دریای کاسپین در رقابت‌های لیگ یک فصل ۹۵-۹۶ با سرمربیگری مایلی کهن در مکان چهارم جدول ایستادند و از صعود به لیگ برتر بازماندند، این تیم در فصل ۹۶-۹۷ با سرمربیگری دست‌نشان نیز رتبه‌ای بهتر از ششمی کسب نکرد و برای دومین فصل متوالی در لیگ یک ماندگار شد.

ملوان بندرانزلی

تیره‌روزی‌های تیم ریشه‌دار ملوان از سومین فصل حضور این تیم در لیگ یک آغاز شد، ملوانان فصل ۹۷-۹۸ را با شش امتیاز منفی آغاز کردند، فرهاد پورغلامی زیر آوار مشکلات مالی و مدیریتی طاق نیاورد و خیلی زود جایش را به احمدزاده داد، قیصر فوتبال انزلی با تزریق بازیکنان جوان و بومی ‌توانست ملوان را از نظر فنی به ساحل آرامش برساند و قوهای سپید که در آستانه سقوط به لیگ دو قرار داشتند، فصل را بدون مالک با رتبه یازدهمی به پایان رساندند.

 ملوان که به نظر می‌رسد چند صباحی است بازیچه دست برخی افراد غیر فوتبالی شده، فصل را با مالکی موقت آغاز کرد، میرابی جایگزین رفیع‌نیا شد و در همان هفته‌های آغازین فصل، پرونده مالکیت موقتش برای همیشه بسته شد، هیچ‌گاه مشخص نشد میرابی با حمایت چه افرادی و چه تضامینی به ملوان ورود کرد و هیچ‌گاه مشخص نشد هنگام خروج وی از ملوان، آوار بدهی‌های برجای‌مانده از دوران مدیریت کوتاهش بر عهده چه شخصی گذاشته شد!

ملوان چندهفته‌ای است به دست فرزندان خودش اداره می‌شود، پژمان نوری و مازیار زارع کاپیتان‌های اسبق این تیم پاپیش گذاشته و مدیریت باشگاه را قبول کردند، نوری در نخستین گام، احمدزاده را به تیم بازگرداند و امیدوار است با حمایت مسؤولین شهری و استانی بتواند ملوان را تا پیداشدن مالک و اسپانسری قدرتمند به‌خوبی بچرخاند.

قرارداد بازیکنان و مربیان ملوان در زمان مدیریت میرابی به طرز عجیبی بسته می‌شد، عکس‌های ثبت‌شده از لحظه عقد قراردادها حاکی از حضور طرفین عقد قرارداد در رستوران یا کافی‌شاپ داشته است! بازیکنانی بسیاری با این تیم قرارداد بستند، قراردادهایی که برخی از آن‌ها به ۲۴ ساعت هم نمی‌کشید و بازیکنان با دیدن شرایط اسفبار باشگاه خیلی زود فرار را بر قرار ترجیح می‌دادند.

با ورود احمدزاده به ملوان، رویکرد قوهای سپید تغییر کرد، طبق گفته سرمربی جدید ملوانان، هدف این تیم در فصل جدید استفاده از بازیکنان جوان و بومی برای حفظ سهمیه لیگ یکی ملوان و آمادگی برای فصل بعدی رقابت‌های لیگ یک است، استراتژی ملوانان خوب یا بد تنها چاره تیم کم‌پول این روزهای فوتبال گیلان است، تیمی که در هشت هفته اخیر لیگ یک از کسب پیروزی ناتوان بوده و با کسب تنها دو امتیاز در مکان هفدهم جدول ۱۸ تیمی ایستاده است.