*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

 • شناسه : 1535
 • ۰۳ شهریور ۱۳۹۴ - ۷:۰۱
مصاحبه انزلی پرس با مسئول شرکت خدماتی جمع آوری زباله های بندرانزلی

مصاحبه انزلی پرس با مسئول شرکت خدماتی جمع آوری زباله های بندرانزلی

چند ماهی از واگذاری نظافت شهر انزلی به بخش خصوصی نمی گذرد ، در این مدت بارها با تصاویر انباشته شدن زباله در سطح شهر مواجه شده ایم ، لایروبی نشدن جوی های آب در روزهای گرم تابستان سبب ایجاد بوی بد در بخش های مختلف شهر انزلی شده است و شهروندان انزلی از شرایط […]

01 (1)

چند ماهی از واگذاری نظافت شهر انزلی به بخش خصوصی نمی گذرد ، در این مدت بارها با تصاویر انباشته شدن زباله در سطح شهر مواجه شده ایم ، لایروبی نشدن جوی های آب در روزهای گرم تابستان سبب ایجاد بوی بد در بخش های مختلف شهر انزلی شده است و شهروندان انزلی از شرایط به وجود آمده رضایت نداشته و بارها و بارها اعتراض خود را از طریق شبکه های اجتماعی و تماس با شهرداری شهر انزلی اعلام کرده اند ، انزلی پرس تصمیم گرفت تا با مسئول بخش خصوصی نظافت شهر انزلی تماس بگیرد و این موضوع را پیگیری نماید .

خبرنگار ما پس از چند تماس تلفنی با افراد مختلف متوجه شد که نظافت شهر انزلی به یک شرکت خدماتی خصوصی در رشت واگذار شده است که این شرکت شعبه ای در انزلی تاسیس نموده است که دفتر این شعبه در خیابان اطبا واقع شده است ، مسئول بخش انزلی آقای امیدی است که با اعلام احترام خود به خبرنگاران حاضر به مصاحبه تلفنی با خبرنگار انزلی پرس نشد و البته ما موفق شدیم با آقای ملکی مسئول اصلی این شرکت خدماتی تماس گرفته و چند سوال پیرامون وضعیت نظافت شهر انزلی از ایشان بپرسیم .

انزلی پرس : آقای ملکی سلام ، جمع آوری زباله در شهر انزلی در چه ساعاتی انجام می شود :

ملکی : ما در اطلاعیه ای به شهروندان محترم انزلی اعلام کردیم که جمع آوری زباله های شهری در شب انجام خواهد شد اما متاسفانه شهروندان به این اطلاعیه توجه ای نداشته و طبق روال گذشته در طول روز زباله های خود را از منزل خارج می کنند که همین موضوع سبب مشکلات زیادی می شود .

انزلی پرس : شرکت شما چند دستگاه خودرو جمع آواری زباله در اختیار شهر انزلی قرار داده است ؟

ملکی : ما ۱۵ دستگاه خودرو جمع آوری زباله در شهرستان انزلی داریم که مشغول خدمت رسانی به شهروندان انزلی می باشند .

انزلی پرس : شهروندان انزلی تصاویری از نقاط مختلف شهر بر روی شبکه های اجتماعی قرار داده اند که وضعیت بسیار بدی را نشان می دهد .

ملکی : ما طبق روال همیشگی زباله های شهری را جمع آوری می کنیم ، این تصاویر مربوط به کدام نقاط شهر می باشند ؟

انزلی پرس : تصاویری از میدان پرستار ، کارآموزی و نقاطی از غازیان به دست ما رسیده که وضعیت بسیار بدی را نشان می دهد :

ملکی : خودروهای حمل زباله هر روز از ساعت ۷ صبح تا عصر همه مناطق شهر را طی و زباله ها را جمع آوری می کنند ، متاسفانه شهروندان ساعات مناسبی برای تخلیه زباله از منزل انتخاب نمی کنند و حاصلش همین است که در بخش هایی از شهر زباله ها کنار خیابان باقی می ماند.

انزلی پرس : تصاویری که ما مشاهده می کنیم نشان می دهد که این زباله ها مربوط به یک روز و یا چند ساعت نمی باشد و قطعا چند روزی در آن مکان انباشته شده است :

ملکی : چنین چیزی صحت ندارد ، مگر می شود ما نقطه ای از شهر پاکسازی کنیم و نقطه ای دیگر را به حال خود رها کنیم، برای ما هیچ فرقی ندارد ما وظیفه داریم در همه نقاط شهر اقدام به جمع آوری زباله نماییم ، هر بخش از شهر انزلی دارای یک مسئول است و ما گزارشات کار این افراد را برسی می کنیم .

انزلی پرس : شهرداری انزلی فقط جمع آوری زباله را به بخش خصوصی واگذار کرده یا نظافت خیابان ها و جوی ها نیز بر عهده شما می باشد ؟

ملکی : شهرداری رفت و روب شهر انزلی را به بخش خصوصی واگذار کرده و که نظافت کف خیابان ها و جوی های آب کنار خیابان نیز شامل همین خدماتی است که ما ارائه می کنیم .

انزلی پرس : پس چگونه است که جوی های آب با زباله و آبهای راکد پر شده و بوی تعفن می دهد ؟

ملکی : در کدام نقطه از شهر این اتفاق افتاده ؟

انزلی پرس : در بخش هایی از خود شهر و محله هایی چون کارآموزی ، شهرک صادقیه ، حتی میدان شهدا آخر خط و دیگر نقاط شهر انزلی ، آیا شما نظارتی بر این موضوعات دارید ؟

ملکی : مگر می شود نظارت نداشته باشیم ، همه این بخش های پیمانکاران مخصوص خود را دارد ، آقای امیدی ، برنجکار ، آقای خوشکار، این سرکارگر ها مرتب در آن مناطق حضور دارند ، بعید می دانم آنطوری باشد که شما عرض می کنید.

انزلی پرس : ما برای همه مطالبی که عنوان می کنیم تصویر داریم ، به جرات می گوییم که جوب های آب این مناطق چندماهی است که نظافت نشده است و اگر باران نبارد این موضوع به فاجعه ای تبدیل می شود.

ملکی : من الان در رشت حضور دارم و باید وارد جلسه شوم ، حدودا دو ساعت دیگر به انزلی بر میگردم و موضوع را شخصا پیگیری می کنم .

عدم جمع آوری زباله در بخشی از مناطق شهر، جمع شدن زباله ها در مکان های تفریحی، بی کیفیت بودن سطح های زباله ، عدم نظافت جوب های آب و … محور اصلی این مصاحبه بود که متاسفانه به دلیل عدم پاسخگویی دیگر مسئولان این شرکت خدماتی سبب شد تا ما نتوانیم این مصاحبه را کامل کنیم ، قضاوت با شما .

تصاویر ارسالی توسط شهروندان :

7 دیدگاه

 1. آخه چقدر دروغ چقدر فریب

 2. میدان پرستار تبدیل به آشغالدانی شده بعد این آقا انکار میکنه مقصر مسئولین این شهر هستن که مسئولت این شهر و به هر ننه قمری میدن

 3. آقای ملکی شما لیاقت جمع کردن آشغال های این شهر و هم ندارید استعفا بدید

 4. کلاه ها رو بدید بالاتر

 5. //////////////

  انزلی پرس : تصاویری که ما مشاهده می کنیم نشان می دهد که این زباله ها مربوط به یک روز و یا چند ساعت نمی باشد و قطعا چند روزی در آن مکان انباشته شده است :

  ملکی : چنین چیزی صحت ندارد ، مگر می شود ما نقطه ای از شهر پاکسازی کنیم و نقطه ای دیگر را به حال خود رها کنیم، برای ما هیچ فرقی ندارد ما وظیفه داریم در همه نقاط شهر اقدام به جمع آوری زباله نماییم ، هر بخش از شهر انزلی دارای یک مسئول است و ما گزارشات کار این افراد را برسی می کنیم .

  ///////////////////

  تا کی میخواید به مردم دروغ بگید
  آقای شهردار شما مسئولید شما باید پاسخگو باشید

 6. وقتی بلوار که یک مکان توریستی این شهر هستش به این وضع اوضاع در بیاد دیگه نباید انتظاری از محله های فقیر نشین شهر داشته باشیم !

 7. سالهاست که از انزلی دورم واقعا چرا انزلی اینقدر عقب مونده ؟ واقعا چرا مردم انزلی صداشون در نمیاد ؟ تا کی بی خردی ؟