*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 8134
  • ۲۳ آذر ۱۳۹۵ - ۵:۲۹
منطقه آزاد انزلی به هاب داد و ستد کالای راهبردی در حوزه خزر تبدیل شده است
منطقه آزاد انزلی به هاب داد و ستد کالای راهبردی در حوزه خزر تبدیل شده است

منطقه آزاد انزلی به هاب داد و ستد کالای راهبردی در حوزه خزر تبدیل شده است

اکبر ترکان ظهر امروز در جریان بازدید از اسکله کاسپین در منطقه آزاد تجاری، تفریحی و صنعتی انزلی با بیان اینکه بر اساس ابلاغ مقام معظم رهبری در بند ۱۱ اقتصاد مقاومتی، مأموریت مناطق آزاد جهت‌گیری صادراتی است، اظهار کرد: مجتمع بندری کاسپین منطقه آزاد انزلی با تلاش شبانه‌روزی در حال ساخت است. وی با […]

اکبر ترکان ظهر امروز در جریان بازدید از اسکله کاسپین در منطقه آزاد تجاری، تفریحی و صنعتی انزلی با بیان اینکه بر اساس ابلاغ مقام معظم رهبری در بند ۱۱ اقتصاد مقاومتی، مأموریت مناطق آزاد جهت‌گیری صادراتی است، اظهار کرد: مجتمع بندری کاسپین منطقه آزاد انزلی با تلاش شبانه‌روزی در حال ساخت است.

وی با اشاره به  اهمیت ساخت بندر کاسپین افزود: با تکمیل این بندر منطقه آزاد انزلی به هاب‌ داد و ستد کالای راهبردی در حوزه خزر تبدیل می‌شود و در بخش سرمایه‌گذاری خارجی چندین بازار بزرگ هدف گزاری شده ضمن اینکه عملیات عمرانی ساخت دو موج شکن شرقی و غربی خوب بوده و امیدواریم تا پایان سال جاری بتوانیم موج شکن غربی را به بهره‌برداری برسانیم.

13950922000671_test_photoh

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور به اتمام دو اسکله بندر کاسپین اشاره کرد و گفت: بر اساس وعده‌ای که به رئیس جمهور داده شده، عملیات دو پست اسکله در بندر کاسپین تا ۱۵ دی ماه سال جاری به اتمام می‌رسد و برای افتتاح آن از رئیس جمهور نیز دعوت می‌کنیم.

ترکان درباره حضور سرمایه‌گذاران در تکمیل و ساخت بندر کاسپین گفت: یک پست از اسکله‌های بندر کاسپین با سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد انزلی و یک پست دیگر با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی انجام شده است.

به گزارش فارس، منطقه آزاد انزلی شامل محدوده ۹ هزار و ۴۰۰ هکتاری بوده و بزرگ‌ترین مجتمع بندری ایران در دریای خزر به نام بندر کاسپین در این منطقه در حال ساخت است، این منطقه محدوده بندری اداره کل بنادر و کشتیرانی گیلان را در بر می‌گیرد و این امر در کنار طرح‌های توسعه‌ای و زیربنایی سال‌های اخیر مطلوبیت و جاذبه تجاری و صنعتی منطقه آزاد تجاری‌ـ صنعتی انزلی و اختیارات قانونی آن را برای ارائه تسهیلات و اعمال معافیت‌های قانونی و گمرکی و تخلیه و بارگیری و دیگر امور ارتقا داده است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.