*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 8832
  • ۲۵ دی ۱۳۹۶ - ۸:۰۷
موجی جدید از برف و سرما در راه گیلان
موجی جدید از برف و سرما در راه گیلان

موجی جدید از برف و سرما در راه گیلان

برف و سرما در مسیر گیلان ، شمالی ها خود را برای بارش باران و برف و سرما طی روزهای آینده آماده کنند. به گزارش وب سایت تحلیلی خبری انزلی پرس ، زمستان امسال بر خلاف سالهای گذشته زمستانی آرام و کم بارش بود که تا حدود زیادی مردم و به خصوص کشاورزان عزیز گیلانی […]

برف و سرما در مسیر گیلان ، شمالی ها خود را برای بارش باران و برف و سرما طی روزهای آینده آماده کنند.

به گزارش وب سایت تحلیلی خبری انزلی پرس ، زمستان امسال بر خلاف سالهای گذشته زمستانی آرام و کم بارش بود که تا حدود زیادی مردم و به خصوص کشاورزان عزیز گیلانی را نگران کرده است ، با اینحال هواشناسی استان اعلام کرده است که موجی جدید از برف و باران و سرما در مسیر گیلان قرار دارد .

بهمن کمانگر دقایقی پیش در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با اشاره وضعیت آب‌وهوای گیلان طی روزهای آتی اظهار کرد: نقشه‌های هواشناسی بیانگر تقویت تدریجی توده‌هوای سرد و بارشی از بامداد یک‌شنبه و استقرار آن تا روزهای میانی هفته در استان است.

وی با اشاره به وضعیت دمای هوا استان طی روزهای آینده افزود: شرایط برای کاهش دما ۳ تا ۶ درجه سلسیوس در جلگه و ۸ تا ۱۳ در جه سلسیوس در ارتفاعات همراه با وزش باد، بارش باران و برف پیش‌بینی می‌شود.

 مدیرکل هواشناسی استان گیلان گفت: بارندگی و وزش باد برای عصر یک‌شنبه و روز دوشنبه در نواحی مرکزی و غربی استان گاهی با شدت بیشتر پیش‌بینی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در روزهای آینده دریا مواج و طوفانی پیش‌بینی می‌شود افزود: مردم استان با توجه به آب‌گرفتگی و بالا آمدن آب رودخانه‌ها و سیلابی شدن مسیل‌ها از استقرار در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها جدا خودداری کنند.

کمانگر با اشاره به اینکه احتمال اختلال در تردد خودروها در محورهای کوهستانی وجود دارد گفت: رانندگانی که قصد عبور از محورهای کوهستانی رادارند با توجه به پیش‌بینی بارش برف در ارتفاعات حتماً تجهیزات زمستانه ازجمله زنجیر چرخ را به همراه داشته باشند.
مدیرکل هواشناسی استان گیلان بیان کرد: پس از خروج سامانه بارشی برای روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه در محورهای کوهستانی یخبندان پیش‌بینی می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه مسئولان اقدامات لازم را برای مقابله با مشکلات به عمل‌آورند بیان کرد: بخش‌های مختلف اجرایی نظیر مدیریت بحران، مدیریت منابع آب و برق، مدیریت منابع طبیعی و کشاورزی، سازمان آتش‌نشانی، سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، فرمانداری‌ها، شهرداری‌ها، پلیس‌راه و پلیس‌راه، راه و شهرسازی، راهداری و نیروهای نظامی و انتظامی اقدامات لازم را به عمل‌آورند.

کمانگر بابیان اینکه هرگونه تغییر در نقشه‌های هواشناسی اطلاع‌رسانی خواهد شد گفت: مسئولان با توجه به اطلاعیه صادره، تمهیدات لازم و توصیه‌های کارشناسی را صادر نمایند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.