*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 13187
  • 15 ژانویه 2021 - 19:12
نبرد نابرابر سیم های برق و شاخه های درخت

نبرد نابرابر سیم های برق و شاخه های درخت

انزلی پرس - نامش را میگذارند هرس کردن، شما بخوانید سربریدن، چیزی شبیه به فیلم اره، با قساوت تمام سر از تن درختان میبرند و فقط یک تنه از آن باقی میگذارند که زنده بماند اما زندگی نکند.

انزلی پرس – نامش را میگذارند هرس کردن، شما بخوانید سربریدن، چیزی شبیه به فیلم اره، با قساوت تمام سر از تن درختان میبرند و فقط یک تنه از آن باقی میگذارند که زنده بماند اما زندگی نکند.

یادداشت امیر ضیائی

زمانی که در خیابان های انزلی قدم میزنی شهر پر است از درختان بیشماری که در اثر هرس های غیراصولی به اشکالناهمگون درآمده اند و این خود بلای جان آنهاست . . .

به منظورحفظ سیم ها هر ساله، ارّه های موتوری به خیابان آمده و درختان را قلع و قمع میکنند. دستگاه های متولی شاخه های کوچک و بزرگ درختان را به بهانه رفع خطر ، هرس میکنند و چهره درخت به مرور زمان دستخوش تغییراتی میشود و دیگر آن حس خوب را القاء نمیکند.

موضوع سربرداری درختها به بهانه مزاحمت برای سیم برق، کاری بدون اصول و بدون هرگونه اقدام کارشناسی و فقط از سر رفع مسئولیت است.همچنین قطع نیمه بالایی درختها علاوه بر ایجاد نمای ناموزون، زمینه پوسیدگی و هجوم انگل ها وبیماری های درختان را نیز فراهم میکند. .

متاسفانه بسیاری از مسئولان به جای اینکه به دنبال راه حل مناسبی باشند دوست دارند به بهانه های مختلف درختان را قطع کنند تا مزاحمتی برای سیم ها نداشته باشد، اگر هزینه انتقال سیم ها به زیرزمین زیاد است، حداقل میتوان در مسیرهای پرتردد این کار را کرد. .

در برخی از شهرهای همین استان همانند فومن، که با حفظ و نگهداری از درختان خود سیمای زیبایی را برای شهر خود به ارمغان آوردند. آری اگر حافظ طبیعت باشیم علاوه بر فوایدی که برای انسان ها دارد، زینت شهر ما نیز خواهد بود. .

اما ظاهراً ما در اینجا شاهد این امر هستیم که در روزدرختکاری، نهال میکارند عکس میگیرند و در ماه های آینده به دلیل عدم رسیدگی به نهال های کاشته شده همه ی آنها ازبین رفته و مجددا سال آینده و تکرار همین سریال.
.
مسئول محترم؛ باتوجه به اینکه سالیان دراز طول میکشد تا یک نهال به ثمر برسد نباید داستان بی پایان مرگتدریجیدرختها به وسیله سوء مدیریت ها نادیده گرفته شود.
.
اگر این سریال دنباله دار به پایان نرسد، در آینده نزدیک شاهد تصاویر خوبی نخواهیم بود، درختان آشیانه پرندگان هستند وبا زندگی انسان ها رابطه ی حیاتی دارند، آنها را ازبین نبریم زیرا جای خالی شان سالها طول میکشد تا دوباره سبز شود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.