جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۷:۴۶
 |  ۲۲/ فروردین/ ۱۳۹۶ - ۶:۴۶
  |   نظرات: دیدگاه‌ها برای نصب ۱۵۰۰ تن قفس پرورش ماهی در دریای خزر بسته هستند
بازدید

نصب ۱۵۰۰ تن قفس پرورش ماهی در دریای خزر

به گزارش انزلی پرس،اسحاق شعبانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به اینکه گیلان به دلیل شرایط اقلیمی و وجود منابع آبی یکی از استان‌های شیلاتی کشور محسوب می‌شود اظهار کرد: سالانه یک‌میلیون تن ماهی در کشور تولید می‌شود و ۴۵۰ هزار تن آن از طریق پرورش آبزیان است.

وی به تولید سالانه ۴۴ هزار تن ماهیان گرمابی و یک‌هزار و ۲۰۰ تن ماهیان سردآبی در گیلان اشاره کرد و افزود: سالانه حدود ۹ هزار تن ماهیان استخوانی از دریای خزر در استان صید می‌شود ضمن اینکه صید سالانه حدود هفت هزار تن کیلکا از محصولات شیلاتی گیلان است.

مدیرکل شیلات گیلان با بیان اینکه دو راهکار برای افزایش تولید آبزیان در کشور وجود دارد، تصریح کرد: افزایش سطح زیر کشت و افزایش مقدار تولید در واحد سطح از راهکارهای ارائه شده است.

شعبانی، افزایش سطح کشت آبزیان در گیلان را دارای محدودیت خواند و بیان کرد: اراضی استان بیشتر برای تولید محصولات کشاورزی استفاده می‌شود و باید از زمین‌هایی استفاده کنیم که قابلیت کشت محصولات کشاورزی را نداشته باشد.

وی، آب شور را جایگزین مناسبی برای استفاده از آب شیرین به منظور تولید آبزیان در گیلان عنوان کرد و گفت: پرورش ماهی در قفس در دریا در استان آغاز شده و تاکنون ۵۰۰ تن قفس در بندر کیاشهر در شهرستان آستانه‌اشرفیه در دریای خزر نصب شده است.

مدیرکل شیلات گیلان با اشاره به نصب ۵۰۰ تن قفس پرورش ماهی در دریا در بندر انزلی، یادآور شد: ۵۰۰ تن قفس پرورش ماهی در دریا توسط بخش خصوصی از اروپا خریداری شده و تا پایان نیمه نخست سال جاری در استان نصب می‌شود.

13960121000963_Test_PhotoH


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

نظرسنجی

از عملکرد ملوان در فصل نقل و انتقالات رضایت دارید ؟

View Results

Loading ... Loading ...
تلویزیون اینترنتی انزلی پرس
آخرین اخبار
منو سایت
دسته بندی
آمار بازدید:

بازدید امروز: 1175 بازدید

بازدید دیروز: 3842 بازدید

بازدید کل : 9319594 بازدید

افراد آنلاین: 0 نفر

انزلی , اخبارانزلی , ملوان , بندرانزلی , گیلان , ملوان انزلی , گردشگری انزلی , منطقه آزاد انزلی , آبکنار , تالاب انزلی , بندر انزلی , انزلی چی