*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 576
  • ۲۶ تیر ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۲
نفتکش ایرانی با دو میلیون بشکه نفت راهی آسیا شد

نفتکش ایرانی با دو میلیون بشکه نفت راهی آسیا شد

به گزارش انزلی پرس و به نقل از خبرگزاری رویترز :برای اولین بار بعد از توافق هسته‌ای ایران و قدرت‌های جهانی، یک نفتکش غول‌پیکر ایرانی با دو میلیون بشکه نفت خام آب‌های ایران را به مقصد آسیا ترک کرده است. بنا بر این گزارش نفتکش استارلا تحت مدیریت “شرکت ملی نفتکش ایران” با ظرفیت کامل، […]

141202113952_iran_oil_tanker_640x360_getty

به گزارش انزلی پرس و به نقل از خبرگزاری رویترز :برای اولین بار بعد از توافق هسته‌ای ایران و قدرت‌های جهانی، یک نفتکش غول‌پیکر ایرانی با دو میلیون بشکه نفت خام آب‌های ایران را به مقصد آسیا ترک کرده است.

بنا بر این گزارش نفتکش استارلا تحت مدیریت “شرکت ملی نفتکش ایران” با ظرفیت کامل، از حدود هشت ماه پیش در آب‌های ایران شناور بوده است.

ایران و کشورهای ۱+۵ به عنوان نمایندگان جامعه جهانی روز سه ‌شنبه ۱۴ ژوئیه (۲۳ تیر) توافق کردند که تحریم‌های هسته‌ای ایران به ازای محدود کردن برنامه هسته‌ای این کشور در روندی که ممکن است چند ماه طول بکشد، رفع شود.

رویترز گزارش داده است که نفتکش استارلا که از خلیج عمان عبور می‌کند، به سوی مقصدی در سنگاپور در حرکت است. این گزارش اطلاعاتی درباره این که محموله این نفتکش فروخته شده یا نه، ارائه نکرده است.

بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت ایران گفته است که این کشور قصد دارد بعد از رفع تحریم‌ها، در طی دو ماه ۵۰۰ هزار بشکه و بعد از شش-هفت ماه یک میلیون بشکه به تولید نفت خام خود اضافه کند.

تحریم‌های نفتی آمریکا و اروپا صادرات نفت ایران در سال‌های اخیر را به کمتر از نصف یعنی حدود یک میلیون بشکه رسانده است.

در حالی که انتظار می‌رود بازگشت کامل ایران به بازار نفتی ماه‌ها طول بکشد، گفته می‌شود میلیون‌ها بشکه نفت در نفتکش‌های ایرانی ذخیره شده است.

بنا بر تخمین مرکز تحقیقات و پیش‌بینی تامسون-رویترز، ایران بیش از ۴۰ میلیون بشکه نفت و میعانات گازی را به دلیل محدودیت‌های موجود، در نفتکش‌های شناور روی آب ذخیره کرده است.