*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 11252
  • ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۱
نقش ۵۰ درصدی گمرک بندرانزلی در صادرات تجاری ایران و روسیه

نقش ۵۰ درصدی گمرک بندرانزلی در صادرات تجاری ایران و روسیه

استان گیلان به دلیل همسایه بودن با بعضی از کشورها دارای ظرفیت بسیار خوبی به لحاظ گمرک و صادرات کالا است که اگر به آن توجه شود باعث پیشرفت و توسعه استان می‌شود.

به گزارش انزلی پرس و به نقل از فارس،ابوالقاسم یوسفی‌نژاد امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه استان گیلان دارای ظرفیت زیادی در حوزه گمرک است، اظهار کرد: استان گیلان به دلیل همسایه بودن با بعضی از کشورها دارای ظرفیت بسیار خوبی به لحاظ گمرک و صادرات کالا است که اگر به آن توجه شود باعث پیشرفت و توسعه استان می‌شود.

وی با اشاره به عضویت ایران در پیمان اتحادیه گمرکی اوراسیا گفت: عضویت در این پیمان به همکاری ایران در حوزه‌های تجاری و اقتصادی کمک می‌کند و باید از این فرصت به بهترین نحو استفاده شود.

مدیرکل گمرک بندرانزلی و‌ ناظر گمرکات گیلان، روسیه را یکی از اعضا مهم در اتحادیه گمرکی اوراسیا معرفی کرد و افزود: سال گذشته پنجاه‌درصد مراودات تجاری با کشور روسیه از گمرک بندرانزلی بوده که با اصلاح قوانین و‌ مقررات و ارزش‌های گمرکی مدنظر روسیه، امیدواریم افزایش حجم تجارت به کشور روسیه با افزایش قابل‌توجه ای مواجه شود.

یوسفی‌نژاد با اذعان به اینکه روند ترخیص کالا در گمرک به‌صورت شبانه‌روزی است، تصریح کرد: یکی از مشکلاتی که تجار استان و کشوری با آن‌ مواجه بودند، ترخیص در ساعات مشخص بود که با تلاش مسؤولین مربوطه روند ترخیص به‌صورت شبانه‌روزی در گمرک استان گیلان ادامه دارد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.