*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 7121
  • ۰۷ شهریور ۱۳۹۵ - ۵:۰۴
نقض حریم و تصرفات غیرمجاز از مشکلات تالاب انزلی
نقض حریم و تصرفات غیرمجاز از مشکلات تالاب انزلی

نقض حریم و تصرفات غیرمجاز از مشکلات تالاب انزلی

مشاور ارشد پروژه مدیریت اکولوژیک تالاب انزلی «جایکا ژاپن» یکی از مشکلات تالاب‌ها را نقض حریم و تصرفات غیرمجاز و تغییر کاربری‌ها دانست و گفت: کاربری‌ها و تخلفاتی که در این زمینه صورت می‌پذیرد معضل بزرگی برای این منطقه بوجود آورده است که امید است با اقدامات دستگاه قضایی استان کاهش یابد. به گزارش انزلی […]

مشاور ارشد پروژه مدیریت اکولوژیک تالاب انزلی «جایکا ژاپن» یکی از مشکلات تالاب‌ها را نقض حریم و تصرفات غیرمجاز و تغییر کاربری‌ها دانست و گفت: کاربری‌ها و تخلفاتی که در این زمینه صورت می‌پذیرد معضل بزرگی برای این منطقه بوجود آورده است که امید است با اقدامات دستگاه قضایی استان کاهش یابد.

به گزارش انزلی پرس به نقل از ایسنا، «توموئو آئوکی» در دیدار با رئیس کل دادگستری استان گیلان با اشاره به این‌که روابط تاریخی ایران و ژاپن فراز و نشیب چندانی نداشته است، اظهار کرد: همکاری در فاز دوم احیای تالاب انزلی از دوسال پیش آغاز شده و تا سه سال دیگر برنامه مدیریت یکپارچه تالاب ادامه می‌یابد.

2++9++1394+جلسه+بررسي+اقدامات+تالاب+انزلي+(3)

وی با بیان این‌که مدیریت یکپارچه تالاب انزلی طبق اولویت هر بخش انجام می‌شود، افزود: گروه جایکا در همکاری با سازمان حفاظت محیط زیست ایران نقش خود را ایفا می‌کند.

مشاور ارشد پروژه مدیریت اکولوژیک تالاب انزلی «جایکا ژاپن»، تالاب بین‌المللی انزلی را یک اکوسیستم بسیار ارزشمند خواند و خاطرنشان کرد: تالاب انزلی منبع بزرگ اکولوژیک محسوب شده و مطالعه در زمینه‌های دیگر تالاب را در دست اقدام داریم.

آئوکی با بیان این‌که در تالاب انزلی بیش از ۲۴۰ گونه پرندگان نادر شناسایی شده است، یادآور شد: تالاب انزلی از نظر زیست‌محیطی برای گونه پرندگان دارای اهمیت بسیاری است.

وی هدف از سفر و حضور در استان گیلان را انتقال تجارب در جهت حفظ تالاب برشمرد و افزود: برطرف کردن مشکلات تالاب به چندین سال کار مدارم نیازمند است.

مشاور ارشد پروژه مدیریت اکولوژیک تالاب انزلی «جایکا ژاپن» افزود: با همکاری مسئولان ایرانی روند اقدامات پیش‌بینی شده از سرعت لازم برخوردار شود.

توموئو آئوکی با دعوت از رئیس کل دادگستری استان به ژاپن خاطرنشان کرد: برخلاف نظر تعدادی از دوستداران محیط‌زیست در ایران، وضعیت امروز تالاب انزلی حاد نیست و حفظ وضعیت موجود و استمرار و احیای مجدد آن در سال‌ها آتی از اهداف و برنامه‌های این سازمان است.

وی یکی از مشکلات تالاب‌ها را نقض حریم و تصرفات غیرمجاز و تغییر کاربری‌ها دانست و گفت: کاربری‌ها و تخلفاتی که در این زمینه صورت می‌پذیرد معضل بزرگی برای این منطقه بوجود آورده است که امید است با اقدامات دستگاه قضایی استان کاهش یابد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.