*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 7322
  • ۲۰ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۶
نمایشگاه صنایع دستی کردستان در قالب هفته فرهنگی کردستان در بندر انزلی افتتاح شد

نمایشگاه صنایع دستی کردستان در قالب هفته فرهنگی کردستان در بندر انزلی افتتاح شد

نمایشگاه صنایع دستی در قالب هفته فرهنگی کردستان روز شنبه در بندر انزلی با حضور استاندار کردستان، رئیس منطقه آزاد بندر انزلی و برخی دیگر از مسئولین آغاز به کار کرد. به گزارش انزلی پرس به نقل از ایرنا این نمایشگاه از ۳۲ غرفه تشکیل شده است که غرفه هایی همچون نازک کاری با چوب، مشاهیر، […]

نمایشگاه صنایع دستی در قالب هفته فرهنگی کردستان روز شنبه در بندر انزلی با حضور استاندار کردستان، رئیس منطقه آزاد بندر انزلی و برخی دیگر از مسئولین آغاز به کار کرد.

به گزارش انزلی پرس به نقل از ایرنا این نمایشگاه از ۳۲ غرفه تشکیل شده است که غرفه هایی همچون نازک کاری با چوب، مشاهیر، البسه محلی، ارغوان بافی، گلیم بافی، غذاهای سنتی، منبت کاری و غرفه مطبوعات و خبرگزاری ها برخی از این غرفه ها است.
این نمایشگاه تا پایان هفته فرهنگی کردستان در بندر انزلی دایر است و علاقه مندان از آن بازدید می کنند. معاونین استاندار کردستان نیز وی را در این سفر همراهی می کنند و در این نمایشگاه حضور داشتند.

139401291636013215124544
رئیس منطقه آزاد بندر انزلی پس از گشایش نمایشگاه صنایع دستی کردستان در جمع خبرنگاران گفت: هفته های فرهنگی بر اساس تفاهم نامه به امضا رسیده میان شورای عالی مناطق آزاد و وزارت کشور برگزار می شود.
رضا مسرور افزود: با توجه به اشتراکات فرهنگی و تاریخی میان دو استان کردستان و گیلان، برگزاری هفته فرهنگی می تواند منشا ارتباط بیشتر شود.
وی تاکید کرد: هرچه تعداد هفته های فرهنگی بیشتر شود همدلی و شناخت بیشتری بین مردم بوجود می آید و فرصتی خواهد بود تا فرهنگ های مختلف ایران با هم آشنا شوند.
استاندار کردستان نیز در جمع خبرنگاران گفت: هفته فرهنگی استان کردستان قرار است در مناطق آزاد و مناطق مختلف کشور برگزار شود.
عبدالمحمد زاهدی افزود: ایران مجموعه ای از اقوام و فرهنگ های مختلف است که همه در کنار هم ایران را شکل می دهند.
وی اظهار کرد: ایرانیان نیاز به شناخت متقابل از هم دارند به ویژه که کردستان در حوزه فرهنگ و هنر سرآمد کشور است.
وی با بیان اینکه این هفته های فرهنگی موجب تبادل افکار و فرهنگ میان اقوام می شود، ادامه داد: مناطق آزاد چون از سراسر کشور بازدید کننده دارد این هفته می تواند مفید باشد و از اهمیت برخوردار است.
در مدت برگزاری نمایشگاه صنایع دستی، اجرای نمایش های آیینی و سنتی، موسیقی نواحی و فولکلور، نمایش خیابانی، شب شعر و اکران فیلم در فاز تجارت و گردشگری این منطقه اجرا می شود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.