*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 7387
  • ۲۶ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۹
نوبخت خبر داد; ایجاد ۷۶۰۰ فرصت شغلی در منطقه آزاد انزلی/ رشد منطقه آزاد انزلی فراتر از انتظار بود

نوبخت خبر داد; ایجاد ۷۶۰۰ فرصت شغلی در منطقه آزاد انزلی/ رشد منطقه آزاد انزلی فراتر از انتظار بود

به گزارش خبرگزاری انزلی پرس به نقل از فارس، محمدباقر نوبخت بعد ازظهر امروز در نشست معاونان منطقه آزاد انزلی با موضوع اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: اقدام‌های چند ساله منطقه آزاد انزلی در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی در عرصه‌های مختلف بود. وی با اشاره به بازدید امروز خود از منطقه آزاد انزلی، افزود: در بازدید […]

به گزارش خبرگزاری انزلی پرس به نقل از فارس، محمدباقر نوبخت بعد ازظهر امروز در نشست معاونان منطقه آزاد انزلی با موضوع اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: اقدام‌های چند ساله منطقه آزاد انزلی در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی در عرصه‌های مختلف بود.

وی با اشاره به بازدید امروز خود از منطقه آزاد انزلی، افزود: در بازدید امروز رشد منطقه آزاد انزلی فراتر از انتظار بود.

373471_140

سخنگوی دولت با بیان اینکه در بخش زیرساخت‌های منطقه آزاد فعالیت‌های مناسبی صورت گرفته است، گفت: این امر نویدبخش آینده روشن است.

وی اطلاع‌رسانی درباره اقدام‌های صورت گرفته در منطقه آزاد انزلی را مهم دانست و تصریح کرد: ظرفیت‌های ایجاد شده منطقه آزاد انزلی توسط گردشگران مشاهده می‌شود اما این اقدام‌ها باید برای تمام مردم نشان داده شود.

نوبخت با اشاره به اینکه ۷ هزار و ۶۰۰ فرصت شغلی در منطقه آزاد انزلی ایجاد شده است، خاطرنشان کرد: زمینه اشتغال جوانان برای دوران پس از تحصیل باید در واحدهای مختلف تجاری و صنعتی فراهم شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه یادآور شد: تمام واحدهای منطقه آزاد باید در راستای اشتغال جوانان به بهره‌برداری برسد.

افتتاح موج‌شکن غربی و شرقی منطقه آزاد انزلی در اردیبهشت ۹۶

مدیرعامل منطقه آزاد انزلی نیز در نشست مذکور با اشاره به پیشرفت فیزیکی موج‌شکن غربی و شرقی این منطقه، اظهار کرد: موج‌شکن شرقی ۸۵ درصد و موج شکن غربی ۷۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا اردیبهشت‌ماه ۹۶ به بهره‌برداری می‌رسد.

رضا مسرور با بیان اینکه اکنون مجموعه منطقه آزاد انزلی درحال ساخت برج دیده‌بانی با اعتبار ۵۰ میلیارد ریال است، افزود: پیش‌بینی می‌شود این پروژه تا پایان سال جاری به بهره‌برداری برسد.

وی گفت تقاطع غیرهمسطح در مدت چهار سال ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در بحث تملک اراضی و اتصال آن به تقاطع غیرهمسطح باید ۱۴ کیلومتر توسط وزارت راه مجوز داده شود.

مدیرعامل منطقه آزاد انزلی به فعالیت‌های فرهنگی و اقتصادی این مجموعه اشاره کرد و ادامه داد: در منطقه آزاد توجه ویژه‌ای به ورزش‌های ساحلی مانند ساخت مجموعه ورزشی ساحلی مرحوم قایقران و احداث ۶ مسجد و پنج مدرسه شده است.

وی اتصال هرچه سریع‌تر خط ریلی برای کمک به بندر کاسپین را مهم دانست و یادآور شد: در راستای فعالیت‌های اقتصاد مقاومتی صادرات ۳۰ درصد افزایش است.

مسرور افزود: صادرات مجدد با ۳۰ درصد افزایش حدود ۲۲۹ میلیون دلار در منطقه آزاد انجام شد و صادرات در پنج ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۵درصد رشد داشته است.

وی از رشد ۹۱ درصدی حضور گردشگران نسبت به سال گذشته در منطقه آزاد انزلی خبر داد و متذکر شد: فعالیت فرهنگی بسیاری برای گردشگران و پاکیزه نگاه داشتن محیط منطقه با مشارکت مردم صورت گرفته است.

مدیرعامل منطقه آزاد انزلی درباره کریدور شمال‌ـ‌جنوب و افزایش بورس کالا در این، منطقه خاطرنشان کرد: کریدور جدید ارومچی، اوکتائو و انزلی به عنوان جاده ابریشم جدید با  ظرفیت فعلی دومیلیون تن مورد توجه بازرگانان و دولت‌ها بوده است

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.