*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 8650
  • ۰۲ آذر ۱۳۹۶ - ۴:۲۷
هشدار سازمان هواشناسی / گیلان ۱۵ درجه سردتر می شود

هشدار سازمان هواشناسی / گیلان ۱۵ درجه سردتر می شود

به گزارش انزلی پرس،بهمن کمانگر دقایقی پیش در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در رشت با اشاره وضعیت آب‌وهوای گیلان طی روزهای آتی اظهار کرد: نقشه‌های هواشناسی بیانگر نفوذ هوای سرد و بارشی و عبور امواج ناپایدار از منطقه از اواخر وقت چهارشنبه تا روز جمعه است. وی افزود: طی پیش‌بینی‌های انجام‌گرفته شرایط برای کاهش محسوس […]

به گزارش انزلی پرس،بهمن کمانگر دقایقی پیش در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در رشت با اشاره وضعیت آب‌وهوای گیلان طی روزهای آتی اظهار کرد: نقشه‌های هواشناسی بیانگر نفوذ هوای سرد و بارشی و عبور امواج ناپایدار از منطقه از اواخر وقت چهارشنبه تا روز جمعه است.

وی افزود: طی پیش‌بینی‌های انجام‌گرفته شرایط برای کاهش محسوس دما از۱۰ تا ۱۵ درجه سلسیوس، وزش باد، بارندگی گاهی شدیدو خیلی شدید، احتمال رعدوبرق و تگرگ مهیا است.

 مدیرکل هواشناسی استان گیلان بیان کرد: چهارشنبه‌شب و پنج‌شنبه، وزش باد و بارش در نواحی غربی و سپس نواحی مرکزی و شرقی استان شدید و خیلی شدید پیش‌بینی می‌شود.

کمانگر بابیان اینکه برای ارتفاعات استان بارش برف پیش‌بینی می‌شود گفت: برای پنج‌شنبه‌شب و جمعه بارش برف برای ارتفاعات بالای یک هزار و ۴۰۰ متر استان پیش‌بینی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه عصر فردا تا ظهر یکشنبه دریا مواج و طوفانی است افزود: مردم استان با توجه به آب‌گرفتگی و بالا آمدن آب رودخانه‌ها و سیلابی شدن مسیل‌ها از استقرار در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها جدا خودداری کنند.

مدیرکل هواشناسی استان گیلان با اشاره به اینکه احتمال اختلال در تردد خودروها در محورهای کوهستانی وجود دارد گفت: رانندگانی که قصد عبور از محورهای کوهستانی را دارند حتما تجهیزات زمستانه همراه داشته باشند.

وی تصریح کرد: با توجه به‌احتمال خسارات، بخش‌های مختلف اجرایی نظیر مدیریت بحران، مدیریت منابع آب و برق، مدیریت منابع طبیعی و کشاورزی، سازمان آتش‌نشانی، سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، فرودگاه، سازمان بنادر و دریانوردی، مدیریت حمل‌ونقل، پلیس‌راه و راهور، فرمانداری‌ها و شهرداری‌ها و… با توجه به اخطاریه صادره، تمهیدات لازم را برای به حداقل رساندن خسارت‌های احتمالی به عمل‌آورند.

کمانگر با تأکید بر اینکه مسئولان اقدامات لازم را برای مقابله با مشکلات احتمالی ناشی از بارندگی و سرما به عمل آورند بیان کرد: کارشناسان توصیه‌های کارشناسی را صادر کنند و هرگونه تغییر در نقشه‌های هواشناسی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.