همه چیز روی هوا ، تیمداری به روش دور همی !

029f443c-1117-4777-a696-9e4183423d20-300x200

انزلی پرس, شاید بتوان گفت ملوان بی سر و سامان ترین تیم در لیگ فوتبال ایران است, تیمی پر هوادار اما بدون حامی , تنها تیم شمال ایران که مسئولانش هرگز توانایی رفع مشکلاتش را ندارند.

قوهای سپید اسیر بازی ها و کشمکش های سیاسی شده است, تنها تیم شهرستانی که در مرکز استان قرار ندارد, ملوان نماد مقاومت و تلاش مردان و زنان گیلانی است که همواره مورد بی مهری مدیران شهری و استانی قرار دارد

اینجا انزلیست ، شهری کوچک با بزرگترین بندر شمال ایران ، شهری که جوانانش به دلیل بیکاری راهی جنوب و عسلویه و پایتخت می شوند ، شهری که سازمان عریض و طویل منطقه آزاد در آن قرار دارد ، شهری که دارای چند اداره کل از جمله شیلات و گمرکات کل استان گیلان است ، شهری غنی با مردمی با فرهنگ و دوست داشتنی اما با جیب هایی خالی!

اینها را گفتیم تا بدانید ملوان در چه شهری قرار دارد ، شهری ثروتمند اما نه برای انزلی چی ها ، شهری که اگر مسئولانش کمی دلسوز بودند امروز باید لقب دوبی ایران را به خود اختصاص می داد ، شهری سرشار از استعداد و منابع خدادادی که هرز می رود !

باید از مدیران شهری این سوال بزرگ را پرسید که چه زمانی قرار است این مشکلات به پایان برسد ؟

ملوان در شهری قرار دارد که مردم عاشقانه دوستش دارند ، این شهر امکانات وسیع اقتصادی دارد که اگر مدیریت شود در یک بازه زمانی کوتاه می تواند به قطب اقتصادی شمال ایران تبدیل شود ، اما ملوانش که نماد رشادت های جان برکفان نیروی دریایی ایران است یک استادیوم فوتبال در حد نامش ندارد ، ملوان در شهری قرار دارد که بیشترین ارز را برای اقتصاد ایران در شمال کشور بدست می آورد اما تیم فوتبال این شهر همچون یک کودک بی خانمان و یتیم است که هر روز دستش را در دست یک ناپدری بی مسئولیت می گذارند .

ملوان ویترین انزلی است,هر آنچه که در این ویترین قرار بگیرد نشان دهنده واقعیت ها و موجودی شهر انزلی است, یعنی اگر ملوان خوب و سر حال باشد انزلی در مسیر درست و رو به موفقیت قرار دارد و اگر بر خلاف آن باشد یعنی مدیران و تصمیم سازان شهر انزلی توانایی اتخاذ تصمیمات صحیح در قبال این مهمترین هنجار اجتماعی این شهررا ندارند.

تصمیم گیران و مدیران شهر انزلی به دنبال چه چیزی هستند ؟ همه این کشمکشها چه دلیلی دارد ؟

اگر آقایان توانایی مدیریت و کنترل این تیم را ندارند و نمیخواهند این تیم در دست غیر خودی ها قرار بگیرد حداقل آن را منحل کنند تا هم خیال خود را آسوده کنند و هم دیگر این چنین با روح و روان هزاران هزار هوادار این تیم بازی نکنند.

تاسف آور است که مسئولان انزلی با همه منابع مالی و اقتصادی بزرگی که در این شهر وجود دارد نمی توانند یک تیم با حداقل امکانات را در لیگ برتر حفظ کنند و تاسف آورتر آنجایی است که این تیم محبوب را به هرکسی که پول داشته یا نداشته باشد تحویل می دهند.

آیا لیاقت مردم انزلی چنین وضعی است که با آن دست به گریبان هستند ؟

آقایان تصور می کنند که قرار است در جام رمضان شرکت کنند ، دور همی تیم میندند ، یکی بشود مدیرعامل ، یکی دیگر بشود سرمربی ، دیگری سخنگو و …

هر آنچه که امروز کشت کنید فردا برداشت خواهید نمود ، یکی گندم می کارد و دیگری باد ، آنهایی که باد کاشتند در انتظار طوفان باشند .

 

esmail-rad

پست بعدی

24 ساعت بعد » کی روش گزینه سرمربیگری ملوان

پ تیر ۲۵ , ۱۳۹۴
انزلی پرس ، به هیچ عنوان تعجب نکنید ، بهشتی با همین فرمان برود ۲۴ ساعت دیگر مذاکراتش را با کارولوس کی روش آغاز خواهد نمود . ۲۴ ساعت ها یک به یک سپری می شود ، دیروز دایی ، امروز قطبی و قلعه نویی و فردا شاید کارلوس کی […]