*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 7267
  • ۱۶ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۹
واگذاری بالغ بر ۴۴۰ فقره تسهیلات به هنرمندان صنایع‌دستی منطقه آزاد انزلی

واگذاری بالغ بر ۴۴۰ فقره تسهیلات به هنرمندان صنایع‌دستی منطقه آزاد انزلی

معاون فرهنگی اجتماعی گردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: بالغ بر ۴۴۰ فقره تسهیلات با همکاری صندوق کارآفرین امید به هنرمندان صنایع‌دستی منطقه واگذار شده است. به گزارش انزلی پرس به نقل از ایسنا، «مجید فاتحی» در مراسم افتتاحیه نخستین نمایشگاه سراسری صنایع‌دستی و گردشگری در این منطقه با بیان این‌که افزون بر ۴۴۰ فقره […]

معاون فرهنگی اجتماعی گردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: بالغ بر ۴۴۰ فقره تسهیلات با همکاری صندوق کارآفرین امید به هنرمندان صنایع‌دستی منطقه واگذار شده است.

به گزارش انزلی پرس به نقل از ایسنا، «مجید فاتحی» در مراسم افتتاحیه نخستین نمایشگاه سراسری صنایع‌دستی و گردشگری در این منطقه با بیان این‌که افزون بر ۴۴۰ فقره تسهیلات با همکاری صندوق کار آفرین امید به هنرمندان صنایع‌دستی منطقه واگذار شده است، گفت: این تسهیلات در راستای عملیاتی‌سازی تفاهم‌نامه سازمان منطقه آزاد انزلی با صندوق کار آفرین امید کشور و به‌منظور حمایت از فعالین این عرصه انجام شده و ادامه خواهد داشت.

SONY DSC

وی برگزاری این قبیل نمایشگاه‌ها از سوی سازمان منطقه آزاد انزلی را در راستای اجرای سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در قالب عمل به اقتصاد مقاومتی اعلام کرد و گفت: فراهم‌سازی شرایط لازم برای آموزش گلیم‌بافی، فرش‌بافی، حصیربافی و دیگر رشته‌های صنایع‌دستی برای یک هزار و ۱۵۲نفر از بومیان منطقه یکی از اقدامات مهم سازمان منطقه آزاد انزلی در جهت بالا بردن سطح دانش فنی هنرمندان و علاقمندان این حوزه است.

نخستین نمایشگاه سراسری صنایع دستی و گردشگری کشور به میزبانی منطقه آزاد انزلی و با حضور مهندس مسرور مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی، دکتر نامور مطلق معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری کشور ومهندس علیزاده مدیرکل میراث فرهنگی استان ،مهندس احمدی پور معاون سیاسی و امنیتی استاندری گیلان و مقامات استانی و شهرستانی و هنرمندان صنایع دستی کشور افتتاح شد.

نمایشگاه سراسری صنایع دستی و گردشگری در قالب ۱۵۰غرفه و با حضور هنرمندان ۳۱ استان کشوراز سوی اداره کل صنایع دستی،گردشگری و میراث فرهنگی گیلان در محل دائمی نمایشگاهی و همایش های بین المللی منطقه آزاد انزلی دائر شده و محصولات صنایع دستی کشور در ۸۵ غرفه به معرض دید عموم درآمده است.

همچنین ۴۵ غرفه این نمایشگاه به صنایع دستی استان گیلان اختصاص داشته و در ۲۰ غرفه این نمایشگاه فعالان صنعت گردشگری کشور فعالیت های مربوط به این حوزه را به نمایش گذاشته اند که علاقه مندان می توانند  از تاریخ ۱۵ لغایت ۱۹ شهریور همه روزه از ساعت ۱۶ الی ۲۲ از این نمایشگاه بازدید کنند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.