*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 13120
  • 18 نوامبر 2020 - 9:43
وزیر راه : افتتاح راه‌آهن رشت – انزلی باعث افزایش ۱۰ میلیون تنی کالا می شود

وزیر راه : افتتاح راه‌آهن رشت – انزلی باعث افزایش ۱۰ میلیون تنی کالا می شود

به گزارش انزلی پرس و به نقل از فارس،محمد اسلامی ظهر امروز و در جریان سفر یک‌روزه خود به این شهرستان به همراه استاندار گیلان از روند اجرای پروژه زیرسازی قطعه هفت، پروژه راه‌آهن قزوین - رشت – انزلی بازدید کرد.

به گزارش انزلی پرس و به نقل از فارس،محمد اسلامی ظهر امروز و در جریان سفر یک‌روزه خود به این شهرستان به همراه استاندار گیلان از روند اجرای پروژه زیرسازی قطعه هفت، پروژه راه‌آهن قزوین – رشت – انزلی بازدید کرد.

راه‌آهن رشت انزلی به طول حدود ۳۶ کیلومتر در دو قطعه در حال اجرا بوده و  قطعه اول به طول ۱۷ کیلومتر دارای پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصدی و قطعه دوم به طول ۱۸ کیلومتر دارای پیشرفت ۳۱ درصدی بوده است.

به گفته وزیر راه و شهرسازی روند ساخت این راه‌آهن به‌سرعت در حال انجام بوده و سه کیلومتر از راه‌آهن رشت-انزلی ریل‌گذاری شده و چهار کیلومتر نیز آماده ریل‌گذاری است.

بنا بر اعلام محمد اسلامی، راه‌آهن رشت – انزلی از مهم‌ترین پروژه‌های ریلی کشور است که می‌تواند کشورهای شمالی و اروپایی را به شبه‌قاره هند متصل کرده و ۱۰ میلیون تن بر ظرفیت حمل‌ونقلی کشور اضافه کند.

بازدید از روند ساخت اسکله در منطقه آزاد انزلی و عملیات اجرایی بزرگراه کنارگذر انزلی به طول افزون بر ۱۶ کیلومتر و عرض حدود ۲۵ متر در دو قطعه ازجمله مهم‌ترین بازدیدهای وزیر راه و شهرسازی در سفر یک‌روزه به استان گیلان بوده است.

به گزارش فارس، بزرگراه کنارگذر بندر انزلی به‌صورت مسیر چهار خطه جداشده میانی در ضلع جنوبی شهر واقع‌شده و به جهت عبور از روی شماری از انشعابات آبی ارتباطی بین دریا و تالاب بین‌المللی انزلی، دارای بیش از ۲.۳ کیلومتر پل است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.