*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 7325
  • ۲۰ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۴
وزیر راه و شهرسازی; امیرآباد و انزلی بنادر اصلی در شمال هستند/ ظرفیت بندر انزلی به ۱۵ میلیون تن افزایش می‌یابد

وزیر راه و شهرسازی; امیرآباد و انزلی بنادر اصلی در شمال هستند/ ظرفیت بندر انزلی به ۱۵ میلیون تن افزایش می‌یابد

به گزارش انزلی پرس ،به نقل از مهر ،وزیر راه و شهرسازی گفت: بندر امیرآباد و انزلی به‌عنوان بنادر اصلی شمال محسوب شده و برای توسعه دیگر بنادر نیز برنامه‌ریزی می‌شود. عباس آخوندی در حاشیه همایش فناوری‌های نوین دریایی در گفتگو با خبرنگاران، یادآور شد: توسعه بندر انزلی نیز در حال اقدام است که ظرفیت […]

به گزارش انزلی پرس ،به نقل از مهر ،وزیر راه و شهرسازی گفت: بندر امیرآباد و انزلی به‌عنوان بنادر اصلی شمال محسوب شده و برای توسعه دیگر بنادر نیز برنامه‌ریزی می‌شود.

عباس آخوندی در حاشیه همایش فناوری‌های نوین دریایی در گفتگو با خبرنگاران، یادآور شد: توسعه بندر انزلی نیز در حال اقدام است که ظرفیت آن به ۱۵ میلیون تن افزایش می‌یابد. وی به سیاست شبکه درون ریلی و بندری اشاره کرد و گفت: در این راستا یک بندر اصلی و بقیه بنادر فرعی می‌شود و نوسازی بنادر در دستور کار قرار می‌گیرد و بندر امیرآباد و انزلی به‌عنوان بندر اصلی محسوب می‌شوند.

115108

وزیر راه و شهرسازی بابیان اینکه توسعه بندر چابهار رو به رشد است و ظرفیت آن از ۲.۵ میلیون تن به ۸.۵ تن افزایش‌یافته است گفت: توسعه خط ریلی بین چابهار و زاهدان نیز در دستور کار است. وی بابیان اینکه دو هزار و ۴۰۰ هکتار پس‌کرانه و سرمایه‌گذاری پنج هزار میلیارد تومانی از سوی بخش خصوصی در بندرعباس در دست اقدام است افزود: خوشبختانه امکان سوخت و مخازن سوخت در منطقه در دست‌ساخت است و از یک پروژه ۳۰۰ میلیون دلاری در بندر بازدید داشته‌ام.

وی نوسازی ۵۲ کیلومتر خط ریلی در بندر شهید رجایی را ازجمله برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی اعلام و اضافه کرد: تمام انبارها و تأسیسات بندر امکان دسترسی به ریل خواهند داشت و در حال حاضر ۱۵ درصد کالاها از طریق ریل منتقل می‌شود. وزیر راه و شهرسازی بابیان اینکه ۱۱۷ میلیون دلار سرمایه‌گذاری روی فاز دو بندر شهید رجایی انجام می‌شود تصریح کرد: اجرای فاز سه بندر شهید رجایی با عمق آبخور بیشتر در دستور کار قرار دارد. آخوندی تصریح کرد: در حال حاضر ۱۴ لاینر بین‌المللی در بنادر کشور پهلوگیری می‌کنند و رقابت خوبی ایجادشده است. وزیر راه و شهرسازی به توسعه بنادر شمالی ازجمله امیرآباد اشاره و اضافه کرد: توسعه بندر امیرآباد امسال به پایان می‌رسد و نکته مهم، اتصال سیستم رو – رو است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.