دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۷:۴۲
سرویس: بندرانزلی
 |  ۱۱/ شهریور/ ۱۳۹۴ - ۳:۳۴
  |   نظرات: دیدگاه‌ها برای وضعیت زباله در انزلی به شرایط اضطراری رسیده است بسته هستند
بازدید

وضعیت زباله در انزلی به شرایط اضطراری رسیده است

1809511

به گزارش انزلی پرس،شهرام توانا درجلسه کمیته مدیریت پسماند که عصر سه شنبه تشکیل شد، با اشاره به اینکه سالیانه حدود ۱۶۰ تن زباله به کارخانه کمپوست انزلی وارد می شود گفت: متاسفانه این کارخانه به دلیل پرداخت نشدن به موقع مبلغ قراردادی که با بخشداری مرکزی داشته، بامشکل تامین بودجه برای هزینه های ماهیانه مواجه شده است.

وی با اشاره به قرارداد منعقد شده با بخشداری درخصوص جمع آوری زباله از روستاها اظهار کرد: مطابق این قرارداد هزینه هرکیلو زباله برای روستاها ۳۰ تومان محاسبه می شود که اگر از این منبع درآمد، ماهیانه ۱۰ میلیون تومان به کارخانه تزریق شود این کارخانه می تواند به فعالیت خود ادامه دهد.

توانا همچنین با اشاره به لزوم توسعه مساحت کارخانه کمپوست انزلی تصریح کرد: متاسفانه وضعیت زباله در انزلی به نقطه اضطرار رسیده که این امر لزوم توسعه کارخانه کمپوست و الحاق بخشی از زمین های اطراف را به مساحت کارخانه بیش از پیش مشخص می کند.

وی ادامه داد: با وضعیت موجود اگر تا پایان شهریور وضعیت گسترش کارخانه به نتیجه نرسد، جایی برای دفن اضافات زباله بازیافتی (ریجکت) نخواهیم داشت.

توانا با اشاره به اینکه با استفاده از اعتبارات سازمان شهرداری‌ها دستگاه پرس ریجکت خریداری شده، اظهار کرد:با خرید این دستگاه فقط می توانیم درحال حاضر پسماند زباله های بازیافت شده را بصورت عمودی انباشته کنیم.

در ادامه این جلسه رئیس اداره محیط زیست انزلی نیز با اشاره به اینکه طرح ملی سواحل پاک از موارد مورد تاکید استاندار است گفت: وضعیت زباله در انزلی شرایط بحرانی دارد اما به طور حتم به وضعیت اضطرار نرسیده است.

اکبرمیغی تصریح کرد: وضعیت مدیریت پسماند در انزلی خوب است و به نسبت شهرهای دیگر استان در شرایط بهتری قرار دارد.

وی تاکید کرد: برای رسیدن به نقطه مطلوب باید درباره روش های اجرایی طرح تفکیک زباله از مبدا آسیب شناسی دقیق و علمی انجام شود.


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

نظرسنجی

از عملکرد ملوان در فصل نقل و انتقالات رضایت دارید ؟

View Results

Loading ... Loading ...
تلویزیون اینترنتی انزلی پرس
آخرین اخبار
منو سایت
دسته بندی
آمار بازدید:

بازدید امروز: 858 بازدید

بازدید دیروز: 2529 بازدید

بازدید کل : 9713775 بازدید

افراد آنلاین: 1 نفر

انزلی , اخبارانزلی , ملوان , بندرانزلی , گیلان , ملوان انزلی , گردشگری انزلی , منطقه آزاد انزلی , آبکنار , تالاب انزلی , بندر انزلی , انزلی چی