چهارشنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۵:۴۵
 |  ۲۴/ تیر/ ۱۳۹۴ - ۴:۰۷
  |   نظرات: دیدگاه‌ها برای پرده برداری از فساد ۷۰۰ میلیارد تومانی بسته هستند
بازدید

پرده برداری از فساد ۷۰۰ میلیارد تومانی

11262313_939693579409989_6130282045595463520_n

انزلی پرس ، رییس سازمان بازرسی کل کشور ایران از یک فساد مالی ۷۰۰ میلیارد تومانی خبر داد که با ارائه وام بانکی «غیرقانونی» به یک فرد صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری مهر، ناصر سراج روز سه‌شنبه ۲۳ تیر اظهار داشت: «فردی با تشکیل شرکت‌های صوری و کاغذی توانسته وام‌های سنگینی از بانک‌ها بگیرد».

این مقام قضایی مبلغ وام مورد اشاره را ۷۰۰ میلیارد تومان عنوان کرده و تاکید داشته که مسئولان بانک یا بانک‌ها «با علم و آگاهی» این میزان وام را پرداخت کرده‌اند.

آقای سراج اما نه از بانک یا بانک‌های مختلف اسم برده و نه از فرد وام‌گیرنده، و صرفا بیان کرده که طی چند سال اخیر قانون در ایران مغفول واقع شده و دستگاه‌های دولتی نیز در امر مبارزه با فساد کوتاهی کرده‌اند.

وی اظهار داشت: «متاسفانه در چندین سال گذشته قانون مورد بی مهری قرار گرفت… از پیام هشت ماده‌ای رهبر انقلاب در خصوص مبارزه با فساد ۱۴ سال می‌گذرد ولی عملکرد دستگاه ها در خصوص عمل به این پیام چگونه بوده؟ دستگاه‌های مختلف باید در این رابطه به مردم گزارش دهند که چه میزان متعهد به عمل به این پیام بوده‌اند».

رییس سازمان بازررسی ایران نیز در سخنان خود به این ارتقای رتبه اشاره می‌کند، اما در عین حال مواردی از فساد را نیز نام می‌برد از جمله جریان قاچاق کالا و ارز.

به گفته او، ۹۱ هزار کامیون از مرز پرویزخان در استان کرمانشاه به منظور صادرات خارج شده، اما میزان ارزی که از این طریق بازگشته بسیار کم است که نشان از قاچاق دارد.

آقای سراج همچنین سازمان صدا و سیما را متهم ساخته که با دعوت از «یک متهم اقتصادی که با وثیقه آزاد است»، قصد تطهیر او را داشته است. وی اما نامی از این متهم نبرده است.

رییس سازمان بازررسی کل کشور به تازگی نیز بدون نام بردن از شخص خاصی گفته بود که یکی از مدیران عامل بانک‌ها ۱۰۸ میلیارد تومان درآمد غیرقانونی داشته است.


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

نظرسنجی

از عملکرد ملوان در فصل نقل و انتقالات رضایت دارید ؟

View Results

Loading ... Loading ...
تلویزیون اینترنتی انزلی پرس
آخرین اخبار
منو سایت
دسته بندی
آمار بازدید:

بازدید امروز: 503 بازدید

بازدید دیروز: 3731 بازدید

بازدید کل : 9890269 بازدید

افراد آنلاین: 0 نفر

انزلی , اخبارانزلی , ملوان , بندرانزلی , گیلان , ملوان انزلی , گردشگری انزلی , منطقه آزاد انزلی , آبکنار , تالاب انزلی , بندر انزلی , انزلی چی