دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۷:۴۵
 |  ۱/ اردیبهشت/ ۱۳۹۶ - ۱:۲۷
  |   نظرات: دیدگاه‌ها برای پروتکل همکاری مبارزه با آلودگی نفتی دریای خزر نهایی شد بسته هستند
بازدید

پروتکل همکاری مبارزه با آلودگی نفتی دریای خزر نهایی شد

به گزارش انزلی پرس،پروین فرشچی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندر انزلی با اشاره به برگزاری اجلاس منطقه‌ای کنوانسیون تهران در هتل سفیدکنار این شهر اظهار کرد: نتایج عمده‌ای برای پیشبرد اهداف کنوانسیون تهران در منطقه دریای خزر کسب شده است.

وی به متن اجرایی شدن پروتکل آمادگی، واکنش و همکاری منطقه‌ای در مبارزه با سوانح آلودگی نفتی در پروتکل اکتائو اشاره کرد و افزود: متن پروتکل مذکور در اجلاس منطقه‌ای کنوانسیون تهران نهایی شده است.

معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه فعالیت‌های کارگروه پایش و ارزیابی محیط زیست دریایی در اجلاس کنوانسیون تهران مطرح شده است، تصریح کرد: بررسی پیش‌نویس پروتکل پایش، ارزیابی، دستیابی و تبادل اطلاعات از دیگر موضوع‌های مورد مذاکره در اجلاس مذکور است.

فرشچی بر تبادل اطلاعات در زمینه محیط زیست دریایی تأکید کرد و گفت: تمام الزام‌های کنوانسیون و همچنین پروتکل‌ها به طور مکرر بر تبادل اطلاعات در زمینه محیط زیست دریایی تأکید دارند و باید توسط کشورها به طور منظم انجام شود.

وی با اشاره به اینکه تبادل اطلاعات محیط زیست دریایی در تبیین ارتباطات بین‌المللی بسیار کمک‌کننده است، بیان کرد: امر مذکور در اطلاع‌رسانی بین کشورهای منطقه در مورد مسائل مربوط به محیط زیست دریایی بسیار تاثیرگذار است.

به گزارش فارس، اجلاس منطقه‌ای کنوانسیون تهران با موضوع‌های اجرایی شدن پروتکل آمادگی، واکنش و همکاری منطقه‌ای در مبارزه با سوانح آلودگی، کارگروه پایش و ارزیابی محیط زیست دریایی و بررسی پیش‌نویس پروتکل پایش، اریابی، دستیابی و تبادل اطلاعات از ۲۷ تا ۳۱ فروردین‌ماه سال جاری در هتل سفیدکنار بندر انزلی برگزار شد.


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

نظرسنجی

از عملکرد ملوان در فصل نقل و انتقالات رضایت دارید ؟

View Results

Loading ... Loading ...
تلویزیون اینترنتی انزلی پرس
آخرین اخبار
منو سایت
دسته بندی
آمار بازدید:

بازدید امروز: 861 بازدید

بازدید دیروز: 2529 بازدید

بازدید کل : 9713778 بازدید

افراد آنلاین: 1 نفر

انزلی , اخبارانزلی , ملوان , بندرانزلی , گیلان , ملوان انزلی , گردشگری انزلی , منطقه آزاد انزلی , آبکنار , تالاب انزلی , بندر انزلی , انزلی چی