*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 8417
  • ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۷
پروتکل همکاری مبارزه با آلودگی نفتی دریای خزر نهایی شد

پروتکل همکاری مبارزه با آلودگی نفتی دریای خزر نهایی شد

به گزارش انزلی پرس،پروین فرشچی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندر انزلی با اشاره به برگزاری اجلاس منطقه‌ای کنوانسیون تهران در هتل سفیدکنار این شهر اظهار کرد: نتایج عمده‌ای برای پیشبرد اهداف کنوانسیون تهران در منطقه دریای خزر کسب شده است. وی به متن اجرایی شدن پروتکل آمادگی، واکنش و همکاری منطقه‌ای در […]

به گزارش انزلی پرس،پروین فرشچی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندر انزلی با اشاره به برگزاری اجلاس منطقه‌ای کنوانسیون تهران در هتل سفیدکنار این شهر اظهار کرد: نتایج عمده‌ای برای پیشبرد اهداف کنوانسیون تهران در منطقه دریای خزر کسب شده است.

وی به متن اجرایی شدن پروتکل آمادگی، واکنش و همکاری منطقه‌ای در مبارزه با سوانح آلودگی نفتی در پروتکل اکتائو اشاره کرد و افزود: متن پروتکل مذکور در اجلاس منطقه‌ای کنوانسیون تهران نهایی شده است.

معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه فعالیت‌های کارگروه پایش و ارزیابی محیط زیست دریایی در اجلاس کنوانسیون تهران مطرح شده است، تصریح کرد: بررسی پیش‌نویس پروتکل پایش، ارزیابی، دستیابی و تبادل اطلاعات از دیگر موضوع‌های مورد مذاکره در اجلاس مذکور است.

فرشچی بر تبادل اطلاعات در زمینه محیط زیست دریایی تأکید کرد و گفت: تمام الزام‌های کنوانسیون و همچنین پروتکل‌ها به طور مکرر بر تبادل اطلاعات در زمینه محیط زیست دریایی تأکید دارند و باید توسط کشورها به طور منظم انجام شود.

وی با اشاره به اینکه تبادل اطلاعات محیط زیست دریایی در تبیین ارتباطات بین‌المللی بسیار کمک‌کننده است، بیان کرد: امر مذکور در اطلاع‌رسانی بین کشورهای منطقه در مورد مسائل مربوط به محیط زیست دریایی بسیار تاثیرگذار است.

به گزارش فارس، اجلاس منطقه‌ای کنوانسیون تهران با موضوع‌های اجرایی شدن پروتکل آمادگی، واکنش و همکاری منطقه‌ای در مبارزه با سوانح آلودگی، کارگروه پایش و ارزیابی محیط زیست دریایی و بررسی پیش‌نویس پروتکل پایش، اریابی، دستیابی و تبادل اطلاعات از ۲۷ تا ۳۱ فروردین‌ماه سال جاری در هتل سفیدکنار بندر انزلی برگزار شد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.