*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 1127
  • ۱۰ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۸:۵۹
پرونده مرگ و زندگی ایرانی ها در دست قوه قضاییه/ رأی دادگاه درباره متهمان “روغن پالم” چه خواهد بود؟

پرونده مرگ و زندگی ایرانی ها در دست قوه قضاییه/ رأی دادگاه درباره متهمان “روغن پالم” چه خواهد بود؟

انزلی پرس-پرونده روغن پالم، یک مرحله بسیار مهم را در دستگاه قضایی پشت سر گذاشت و برای تصمیم گیری نهایی راهی دادگاه شد. آن طور که معاون دادستان تهران به خبرگزاری قوه قضاییه (میزان) گفته، این پرونده با تکمیل تحقیقات و با صدور قرار مجرمیت و کیفرخواست از دادسرای ۱۹ تهران (دادسرای ويژه جرایم پزشکي […]

انزلی پرس-پرونده روغن پالم، یک مرحله بسیار مهم را در دستگاه قضایی پشت سر گذاشت و برای تصمیم گیری نهایی راهی دادگاه شد.
آن طور که معاون دادستان تهران به خبرگزاری قوه قضاییه (میزان) گفته، این پرونده با تکمیل تحقیقات و با صدور قرار مجرمیت و کیفرخواست از دادسرای ۱۹ تهران (دادسرای ويژه جرایم پزشکي و دارویی) به دادگاه ارسال شده است.

این بدان معناست که دادسرا، “وقوع جرم” در این پرونده را محرز دانسته و پرونده را برای صدور رأی به دادگاه فرستاده است.

ماجرای روغن پالم را اول بار وزیر بهداشت دولت کنونی در سطح عمومی رسانه ای کرد و خبر داد که برخی تولید کنندگان لبنیات، روغن صنعتی پالم را وارد محصولاتی مانند شیر می کنند و به عنوان لبنیات طبیعی پرچرب به مردم می فروشند.

هر چند دکتر هاشمی در آن زمان گفت که اسامی شرکت های متخلف را اعلام خواهد کرد ولی این اتفاق رخ نداد. با این حال، پرونده به دستگاه قضایی ارسال شد و اینک خبر می رسد که مرحله مهم پرونده که تحقیقات قضایی و صدور کیفرخواست است به پایان رسیده و از هم اکنون مردم باید منتظر حکم نهایی باشند.

استفاده از روغن پالم، نه فقط از منظر اقتصادی و سودی که نصیب متخلفان می کرد که از نظر سلامت عمومی هم مورد توجه دولت و قوه قضاییه قرار گرفت.

متخصصان داخلی و بین المللی می گویند این روغن با افزایش کلسترول بد خون در نهایت تنگی و انسداد عروق و سکته های قلبی را به همراه دارد.
روغن پالم موجود در شیر و لبنیات پرچرب همچنین به کبد آسیب می زند و به نارسایی کبدی هم منجر می شود.

همین چند روز پیش بود که وزیر بهداشت اعلام کرد که علت نیمی از مرگ های مردم ایران سکته است.

 

images

حال مرگ های وسیع ایرانیان و حتی جوانان بر اثر سکته را بگذارید کنار ماجرای استفاده از روغن سکته زای پالم تا مشخص شود که اهمیت این پرونده چقدر حیاتی است.

متأسفانه جامعه سیاست زده ما به پرونده های افراد سیاسی بیش از این پرونده ها که به جان انسان ها مربوط می شود بها می دهد و این خود زنگ خطری است که مبادا در سایه غفلت عمومی از پرونده های مربوط به سلامت مردم، جای اصل و فرع عوض شود.

نحوه برخورد قوه قضاییه با این پرونده ، بسیار بسیار مهم است. اگر دستگاه قضایی بخواهد مماشات کند، چراغ سبزی خواهد بود به اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر تا بتوانند در حاشیه امنی مطمئن، به بازی با جان و سلامت مردم ادامه دهند ولی اگر قاطعیت لازم در این پرونده لحاظ شود – و مسوولان قضایی هم همین وعده را داده اند – نه تنها بخشی از عاملان کشتار بی صدای مردم بر اثر سکته های پی در پی مجازات می شوند، بلکه حساب کار دست بقیه هم می آید و خواهند دانست که دوران بازی با جان مردم به سر آمده و هر که بخواهد با محصولات ناسالم سلامت مردم را به خطر بیندازد باید تاوان سنگینی بپردازد.

در واقع، آنچه اینک در دست قوه قضاییه است، نه پرونده روغن پالم که پرونده سلامت ایرانیان در تمام سال های پیش روست.

 

انتهای پیام/انزلی پرس

برچسب ها