*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 12053
  • 28 ژوئن 2020 - 2:38
پرونده های طلاق در دادگستری انزلی ۷۰ درصد کاهش یافت

پرونده های طلاق در دادگستری انزلی ۷۰ درصد کاهش یافت

در یک سال گذشته تحول عظیمی در دادگستری انزلی رخ داده به نوعی که در سه ماهه نخست امسال جایگاه دوم را در استان کسب کرده است.

 پرونده های طلاق در دادگستری انزلی ۷۰ درصد کاهش یافت

به گزارش انزلی پرس و به نقل از ایرنا، بهزاد براری روز شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه بندر انزلی با اعلام این خبر اظهار کرد: در طول یکسال گذشته آمار پرونده های ورودی به دادگستری بندرانزلی با موضوع طلاق از ۶۰ به ۱۵ پرونده در ماه کاهش داشته که این آمار بیانگر کاهش ۷۰ درصدی ورود پرونده های با موضوع طلاق است.

وی افزود: شوراهای حل اختلاف مکلف  شده اند در خصوص پرونده های طلاق  و تلاش برای سازش زوجین پس از برگزاری سه جلسه در شورای حل اختلاف به بهزیستی معرفی و پس از ۶ ماه انجام مشاوره و در صورت عدم حصول نتیجه لازم برای صلح زوجین به دادگاه معرفی و وارد چرخه رسیدگی شود.

براری با بیان اینکه کاهش زمان دادرسی و کم کردن و ساماندهی حجم ورودی پرونده ها از اولویت های دادگستری انزلی است تاکید کرد: در یک سال گذشته سعی شده که اکثر پرونده ها به شورای حل اختلاف ارجاع شود تا در صورت امکان با ایجاد صلح و سازش بین زوجین ،پرونده مختومه شود.

وی با بیان اینکه  دادسرا ضربه گیر دادگستری است افزود: در یک سال گذشته تحول عظیمی در دادگستری انزلی رخ داده به نوعی که در سه ماهه نخست امسال جایگاه دوم را در استان کسب کرده است.

به گفته رییس دادگستری شهرستان بندرانزلی، ارسال ابلاغ های الکترونیک یکی از اقدامات ارزنده دادگستری انزلی در طول سال گذشته بود .