*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 2639
  • ۳۰ آذر ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۰
پیشرفت ۲۰ درصدی احداث راه‌آهن رشت ـ انزلی

پیشرفت ۲۰ درصدی احداث راه‌آهن رشت ـ انزلی

به گزارش انزلي پرس به نقل از فارس ، محمدعلی نجفی پیش از ظهر امروز در جریان بازدید از ایستگاه راه‌آهن لوشان با اشاره به مسیر ۱۶۴ کیلومتری راه‌آهن رشت ـ قزوین اظهار کرد: سرعت حرکت قطار در مسیر مذکور ۱۶۰ کیلومتر در نظر گرفته شده است. وی زمان حرکت قطار از قزوین تا رشت […]

13940817000711_PhotoA

به گزارش انزلي پرس به نقل از فارس ، محمدعلی نجفی پیش از ظهر امروز در جریان بازدید از ایستگاه راه‌آهن لوشان با اشاره به مسیر ۱۶۴ کیلومتری راه‌آهن رشت ـ قزوین اظهار کرد: سرعت حرکت قطار در مسیر مذکور ۱۶۰ کیلومتر در نظر گرفته شده است.

وی زمان حرکت قطار از قزوین تا رشت را یک ساعت عنوان کرد و افزود: ایستگاه‌ راه‌آهن در حال احداث رشت یکی از زیباترین ایستگاه‌های کشور محسوب می‌شود.

نجفی با بیان اینکه پروژه احداث راه‌آهن رشت ـ آستارا در قالب فاینانس اجرایی می‌شود، تصریح کرد: اجرای پروژه مذکور نیازمند یک‌هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار است.

استاندار گیلان به پروژه راه‌آهن ۴۱ کیلومتری رشت ـ انزلی اشاره کرد و گفت: پروژه مذکور ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی با تاکید بر اتمام پروژه راه‌آهن رشت ـ قزوین تا پایان سال ۹۵، بیان کرد: پروژه ۱۶۴ کیلومتری راه‌آهن رشت ـ قزوین ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

نجفی از ۱۰ کیلومتر ریل‌گذاری راه‌آهن رشت ـ قزوین در آینده نزدیک از مسیر ایستگاه جیرده رشت خبر داد و خاطرنشان کرد: پنج ایستگاه اصلی و سه ایستگاه فرعی در مسیر راه‌آهن رشت ـ قزوین در حال احداث است و به طور میانگین ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.