*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 7273
  • ۱۶ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۶
چهل هفتگی سه شنبه های بدون خودرو دربندرانزلی برگزار شد

چهل هفتگی سه شنبه های بدون خودرو دربندرانزلی برگزار شد

به گزارش انزلی پرس به نقل از ایرنا صبح سه شنبه ششمین هفته ازبرگزاری پویش فرهنگی سه شنبه های بدون خودرو درانزلی با جشن چهل هفتگی این پویش در سراسر کشور همراه بود. دراین مراسم افزون بر۲۰ دوچرخه سوار در هوای ابری شهرساحلی انزلی مسیر آرامستان ارامنه تا میدان مالا را به صورت رفت و برگشت […]

به گزارش انزلی پرس به نقل از ایرنا صبح سه شنبه ششمین هفته ازبرگزاری پویش فرهنگی سه شنبه های بدون خودرو درانزلی با جشن چهل هفتگی این پویش در سراسر کشور همراه بود.
دراین مراسم افزون بر۲۰ دوچرخه سوار در هوای ابری شهرساحلی انزلی مسیر آرامستان ارامنه تا میدان مالا را به صورت رفت و برگشت رکاب زدند.

82219606-70997083
سه شنبه های بدون خودرو به عنوان یک کار فرهنگی و در راستای نهادینه کردن فرهنگ یک روز بدون خودرو درکشور برگزار می شود که این کار دربندرانزلی از شش هفته پیش به صورت رسمی کلید خورده و با توجه به استقبال روز افزون مردم از این پویش و با افزایش تعداد دوچرخه سواران مشتاق به این کار فرهنگی می توان استفاده عمومی مردم و حتی کارکنان ادارات از دوچرخه به جای خودرو در روزهای سه شنبه را درآینده متصور بود.
اولویت نخست این پویش ، تشویق شهروندان به پیاده روی و فرهنگ سازی برای استفاده از دوچرخه و وسایل حمل و نقل عمومی بوده و عدم استفاده از وسایل حمل و نقل شخصی از مهمترین رویکردهای این برنامه است.
سه شنبه های بدون خودرو از اول تیرماه در اراک کلید خورد و حمایت عمومی مردم در شهرهای مختلف از این پویش ، نشان دهنده تمایل بشر برای چاره اندیشی و رهایی از بندهایی است که خود به دست و پای خود تنیده است.
این پویش نمونه کارآمدی از فرهنگ سازی و آغاز یک حرکت خودجوش و موثر مردمی برای رسیدن به هدفی معین بدون چشم دوختن به دستان دولت است که می تواند سرمشقی برای آغاز حرکت های خودجوش مردمی دیگر در زمینه هایی همچون مدیریت مصرف آب، مدیریت پسماند، زباله و سایر موارد باشد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.