*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 1687
  • ۱۲ شهریور ۱۳۹۴ - ۶:۴۴
چگونه لغات IELTS را ياد بگيريم

چگونه لغات IELTS را ياد بگيريم

انزلی پرس قصد دارد با استفاده از تجارب اساتید معتبر زبان انگلیسی بهترین و کاربردی ترین مطالب و محتوا آموزشی زبان انگلیسی را در اختیار مخاطبان خود  قرار دهد ، این بخش به صورت هفتگی و منظم با مطالب بروز و کاربردی آپدیت خواهد شد. چگونه لغات IELTS را ياد بگيريم: پيشرفت يادگيري لغات شما […]

index

انزلی پرس قصد دارد با استفاده از تجارب اساتید معتبر زبان انگلیسی بهترین و کاربردی ترین مطالب و محتوا آموزشی زبان انگلیسی را در اختیار مخاطبان خود  قرار دهد ، این بخش به صورت هفتگی و منظم با مطالب بروز و کاربردی آپدیت خواهد شد.

چگونه لغات IELTS را ياد بگيريم:

پيشرفت يادگيري لغات شما بايد اولويتي براي هر كانديد IELTS باشد. سوال اين است كه چگونه اين عمل را انجام دهيد. ده رهنمود عالي وجود دارد و براي انجام اين كار واقعا عملي، براي هر رهنمودي تعدادي سوالات و منابع پيوسته براي شما ارائه مي دهيم. اين رهنمودها چنانكه به ليست نگاه كنيد، بيشتر  حالت عملي و كمتر حالت عادي دارد.

۱- براي خودتان زمان قرار دهيد

يادگيري لغات ، زمان مي برد و اجبار در پروسه، اشتباه مي باشد. اگر تلاش كنيد كه سريعا تعداد زيادي لغات ياد بگيريد ، مي توانيد فقط گيج شدن خود را بالا ببريد. در هر روز ۵ لغت يادگيري ، مناسب تر از ۲۰ لغت است. در هر روز ۵ لغت به معناي ۳۰ لغت در هفته است.

۲- آرام باشيد

اين يكي ممكن است باعث شود آموزگاران ناآشنا ، شما را تشويق كنند تا آنجا كه ممكن است فعال شويد. چيزهاييدر اينجا وجود دارد . با استفاده از آنها لغات را ياد مي گيريد و استفاده  از لغات مي تواند شامل خواندن، نوشتن،صحبت و گوش كردن باشد. با تمركز بر مهارتهاي ساكن( خواندن و گوش كردن) خودتان را در معرض تعداد زيادي ازلغات بیشتر از ۵ لغت در روز قرار می دهید. مهم تر ازآن ، کاربرد لغات را یاد می گیرید – لغات دیگر در کجا قرار دارند و شکلهای مختلف لغات را خوب یاد می گیرید . منظور من از آرام بودن چیست؟ بارها و بارها انگلیسی بخوانید و گوش کنید. این دسترسی ساکن ، زمان می برد و کارهم باید انجام داد. از هر معلمی چیزهایی بپرسید و انها به شما خواهند گفت که بهترین نویسنده، کسانی هستند که زیاد می خوانند و بهترین گویندگان کسانی هستند که خوب می شنوند.هر چیزی که به نظرتان جالب است بخوانید و گوش کنید. اگر علاقه مند باشید ، مغز شما کار را آغاز خواهد کرد. اگر مغز شما کار را شروع کند، احتمال زیادی دارد که لغاتی را که می شنوید یا می خوانید، آنها را بررسی کنید. در نتیجه، چنانکه در معرض لغات زیادی قرار بگیرید، مهم نیست چه چیزی بخوانید. این کار می تواند مؤثر  باشد.

۳- فعال باشید

آرام بودن خوب است ، ولی فعال بودن هم چیز خوبی است. فعال بودن به روند یادگیری سرعت می بخشد. اگر زمانی را به بطور فعال برای تمرکز بر لغات صرف کنید، وقتی در حال خواندن و نوشتن باشید، در مورد لغات بیشتری شروع به ” توجه کردن“ می کنید . این برداشت از ” توجه “ در میان معلمین زبان بسیار رایج است. فعال بودن به این معنی است که هر روز زمانی را برای خود قرار دهید تا یادگیری زبان برای خود را مشخص کنید.

۴- هجی کردن را یاد بگیرید

هجی. هجی کردن در IELTS بسیار مهم است. چنانکه چیزی بگویید برای همه ناآشنا به نظر می رسد، در گوش کردن خیلی مهم است، زمانی که بیشتر از دو گروه منفی بر نمره شما اثر بگذارد. البته هیچ گلوله جادوییوجود ندارد در زمانی که هجی کردن در میان باشد ، ولی مهارتهای معینی وجود دارد که به شما کمک می کند که چگونه لغات را هجی کنید. یک کلید می تواند هجی کردن را به عنوان تمرین نگاهی و نه به عنوان تمرین شنودی قلمداد کند. بخشی از مشکلات هجی کردن انگلیسی این است که انچه را که می گوییم و می نویسیم ، اغلب دو چیز مختلفی هستند. پیشنهاد من این است که به لغت نگاه کنید ، ان را تکرار کنید ، چشمان خود را ببندید و با چشمان بسته به آن نگاه کنید و خود را بیازمایید. این عمل، کمی زمان می برد ولی مفید می باشد . آنچه که کشف می کنید این است که بعد از چندین تمرین، وارد جریان دیدن لغات بدون اجبار در یادگیری هجی کردن آن می شوید.

۵- لیست لغات آکادمیک، لغات مناسب را یاد بگیرید

این کار بزرگی است. همه ما فقط انرژی عقلانی داریم پس اگر برای یادگیری لغات ، زمان صرف کنید، فقط قابل درک است که اطمینان می دهد که لغات مناسب برای IELTS را ياد مي گيريد. اشتباه برزگ اين است كه لغتي را ببينيد و معني آن را متوجه نشويد و فكر كنيد كه آن لغت مهم باشد. همه لغات، بطور مساوي مهم نيستند. شما مي خواهيد انرژي خود را بر روي لغاتي كه از آنها زياد استفاده مي كنيد ، تمركز كنيد. اين كار، غير معقول است كه انرژي و زمان خود را بر روي لغاتي كه كمتر از آنها استفاده مي كنيد ، صرف كنيد. پيشنهاد من اين است كه بر روي لغات آكادميك متمركز شويد. در اينجا ۵۷۰ لغت وجود دارد كه در نوشته هاي آكادميك ، خيلي عموميت دارد. نقطه كليدي در اينجا اين است كه لغات ، واقعا آكادميك نيستند. در عوض، آنها لغات عمومي هستند كه همه آنها كاربرد عمومي دارند. در واقع، بيشتر دانش آموزان وقتي به ليستي نگاه مي كنند كه بيشتر آنها لغات آساني هستند، متعجب مي شوند. آسان بودن مي تواند خوب باشد. يك سوال جالب براي IELTS در اينجا، copy/paste كردن يكي از مقاله هاي خودتان در بخش جالب تر AWL است. من پبشنهاد مي كنم كه شما در هر مقاله از هر ۱۰ لغت آكادميك استفاده كنيد. اگر اشتباه كنيد، شايد از زبان، اشتباه استفاد ه كنيد.

منبع: سرزمین زبان