*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 1554
  • ۰۴ شهریور ۱۳۹۴ - ۴:۱۶
چگونه یک دانشجوی آلمانی تصمیم می‌گیرد که در قطار زندگی کند؟

چگونه یک دانشجوی آلمانی تصمیم می‌گیرد که در قطار زندگی کند؟

به گزارش انزلی پرس،وقتی لئونی مولر، دانشجوی ۲۳ ساله‌ی آلمانی، کلید آپارتمانش را در اشتوتگارت تحویل داد و تصمیم گرفت در قطار زندگی کند، اول درآلمان و بعد در کل دنیا به تیتر خبری تبدیل تبدیل شد.  اما این دانشجوی رشته‌ی «رسانه» دلیل خوبی برای کارش دارد: او هفته‌ای چندصد کیلومتر میان دانشگاهش، خانه‌ی دوست […]

pppn

به گزارش انزلی پرس،وقتی لئونی مولر، دانشجوی ۲۳ ساله‌ی آلمانی، کلید آپارتمانش را در اشتوتگارت تحویل داد و تصمیم گرفت در قطار زندگی کند، اول درآلمان و بعد در کل دنیا به تیتر خبری تبدیل تبدیل شد. 
اما این دانشجوی رشته‌ی «رسانه» دلیل خوبی برای کارش دارد: او هفته‌ای چندصد کیلومتر میان دانشگاهش، خانه‌ی دوست پسرش، مادرش و مادربزرگش- هرکدام در چهار گوشه‌ی آلمان- سفر می‌کند. داستان از این قرار است که در بهار گذشته وقتی لئونی با صاحبخانه‌اش بگومگو کرد، کلید را به او تحویل داد و به این نتیجه رسید که دیگر نمی‌خواهد در این آپارتمان زندگی کند.

بعد با خودش گفت که در واقع دیگر دلش نمی‌خواهد در هیچ آپارتمان دیگری زندگی کند! این شد که به جای یک قرارداد جدید اجاره، یک کارت سالیانه‌ی بدون محدودیت قطار خرید. حالا وقتی همه از قطار پیاده می‌شوند، او در خانه است. او در سرویس قطار موهایش را می‌شوید، تکالیف دانشگاهش را انجام می‌دهد و در حالی که ۳۰۰ کیلومتر در ساعت سرعت دارد، برای فردا و پس‌فردا و دیدن دوستان و خانواده‌اش برنامه‌ریزی می‌کند، کتاب می‌خواند، به دیدن جاهای جدید می‌رود و با آدم‌های جدید آشنا می‌شود، با دوستان خود زود به زود دیدار می‌کند و خلاصه از انتخاب خود چنان راضی است که احساس می‌کند مدام در تعطیلات است.

خوشحالی و رضایت او، نتیجه‌ی تحقیقات اخیر که اعلام کرده بود «سفرهای طولانی باعث خستگی‌ می‌شوند» را زیر سوال می‌برد. یک کامپیوتر تبلت، کتابخانه‌ای سیار، لباس‌هایش، یک کیف کوچک لوازم بهداشتی و اوراق دانشگاهش؛ تمام زندگی او در یک کوله‌ پشتی خلاصه شده است. با این که این شیوه‌ی زندگی کمی ارزان‌تر از اجاره‌ی یک خانه است ولی مولر می‌گوید که هدفش صرفه‌جویی نبوده است.
می‌گوید که می‌خواهد آن چیزی را به چالش بگیرد که به نظر می‌رسد عادی و پذیرفته شده است. همیشه فرصتی در آن گوشه و کنارها هست که نادیده‌اش گرفته‌ایم.
با آن که مولر معمولا شب‌ها سفر می‌کند ولی درِ خانه‌ی خویشاوندان و دوستان‌اش -و بیش از همه دوست‌پسر، مادر و مادربزرگش – نیز به رویش باز است.