کاهش ۱۰ درصدی صید ماهیان استخوانی دریای خزر در گیلان

کاهش ۱۰ درصدی صید ماهیان استخوانی دریای خزر در گیلان

به گزارش انزلی پرس،اسحاق شعبانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در انزلی با اشاره به وضعیت صید ماهیان استخوانی در گیلان اظهار کرد: امسال به دلیل بارندگی‌های زیاد وضعیت صید نامناسب بود و کاهش داشتیم.

وی با بیان اینکه فصل صید ماهیان دریای خزر از ۱۷ مهر ماه آغاز شده بود، افزود: سال ۹۵ سال خوبی برای صید نبود و امسال نیز تاکنون بارندگی هوا و شرایط نامناسب جوی موجب شد صید مناسبی نداشته باشیم.

مدیر کل شیلات گیلان از صید دو هزار و ۳۰۰ تن ماهی تاکنون در این استان خبر داد و گفت: این میزان صید ماهیان استخوانی دریای خزر نسبت به دو هزار و ۵۰۰ تن صید سال گذشته ۱۰ درصد کاهش دارد.

وی صید یک‌هزار و ۶۸۰ تن را از نوع ماهی سفید معادل ۷۶ درصد مجموع صید عنوان کرد و ادامه داد: ۵۲۲ تن معادل ۲۳ درصد ماهی کفال و بقیه نیز دیگر گونه‌های ماهی بوده است.

شعبانی با اشاره به اینکه مجموع صید ماهیان دریای خزر پایین نیست، خاطرنشان کرد: مهم‌ترین عامل کاهش صید ماهیان استخوانی دریای خزر ناملایمات جوی و کولاک بودن دریا بوده ضمن اینکه طی چند روز اخیر وضعیت دریا مناسب شده و صیادان در زمان تمدید فصل صید توانستند صید بهتری داشته باشند به طوری که کاهش ۴۰ درصدی صید ماهیان اکنون به ۱۰ درصد رسیده است.

وی صید غیرمجاز ماهیان را معضل بزرگی دانست و یادآور شد: صید غیرمجاز ماهیان پدیده‌ای فرا استانی بوده و باید در سطح ملی با این امر برخورد و تصمیم‌گیری شود.

13960114001520_Test_PhotoH

یک پیشنهاد برای شما:

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.