*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 8109
  • ۲۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۴
کسر ۶ امتیاز از باشگاه ملوان بندرانزلی منتفی است

کسر ۶ امتیاز از باشگاه ملوان بندرانزلی منتفی است

به گزارش انزلی پرس، امروز مهلت اولیه فیفا جهت پرداخت بدهی ۳۰۰ هزار دلاری ملوان به زوران زلاتکوفسکی به پایان خواهد رسید ، اما بر خلاف آنچه که برخی از رسانه ها مطرح می کنند هیچ کسر امتیازی از باشگاه ملوان صورت نخواهد پذیرفت و تنها از امروز مراجع قضایی فیفا می توانند رای نهایی […]

به گزارش انزلی پرس، امروز مهلت اولیه فیفا جهت پرداخت بدهی ۳۰۰ هزار دلاری ملوان به زوران زلاتکوفسکی به پایان خواهد رسید ، اما بر خلاف آنچه که برخی از رسانه ها مطرح می کنند هیچ کسر امتیازی از باشگاه ملوان صورت نخواهد پذیرفت و تنها از امروز مراجع قضایی فیفا می توانند رای نهایی خود را پیرامون شکایت زوران زلاتکوفسکی بازیکن مقدونیه ای این باشگاه اعلام نمایند.

30773935-2190199

فرصت ۱ ماهه برای پرداخت بدهی یا اعتراض

فیفا در رای صادره احتمالی خود باشگاه ملوان را به پرداخت بدهی ۳۰۰ هزار دلاری به زوران زلاتکوفسکی محکوم خواهد نمود و پس از آن باشگاه ملوان ۱ ماه فرصت دارد که یا بدهی مربوطه را پرداخت نماید و یا اینکه اعتراض خود را به صورت رسمی به رای صادره اعلام کند و این آغاز فعالیت های رسمی تیم وکلای داخلی و خارجی باشگاه ملوان در محاکم قضایی فیفا خواهد بود تا مدارک مورد نظر را به این مراجع ارائه داده و حقوق قانونی این باشگاه را پیگیری نمایند.

برگ برنده باشگاه ملوان

باشگاه ملوان رای رسمی کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران را در دست دارد که در آن به صراحت آمده است که این باشگاه محکوم به پرداخت ۹۰ هزار دلار به بازیکن مقدونیه ای خود می باشد که این خود می تواند برگ برنده باشگاه ملوان برای شکستن رای صادره یا خرید زمان بیشتر جهت توافق با بازیکن شاکی خود باشد، این در حالی است که فیفا رای صادره در کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال را مورد توجه قرار نداده است.

ارجاع پرونده به دادگاه CAS

در صورتی که رای صادره شده توسط کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ایران مورد قبول محاکم قضایی فیفا قرار نگیرد و در این بین توافقی نیز بین دو طرف این دعوای حقوقی حاصل نشود باشگاه ملوان فرصت دارد تا این پرونده حقوقی را به دادگاه CAS ارجاع داده و این پرونده را وارد فاز جدیدی نماید.

درباره CAS

دادگاهی برای حکمیت در رشته های مختلف ورزشی است که مقر آن در لوزان سوئیس بوده و تحت شرایطی به اختلاف ها رسیدگی خواهدکرد.
آرای این دادگاه اساساً زمانی قابل قبول است که در اساسنامه کنفدراسیونها درباره آن قید شده باشد. به عنوان نمونه از آنجا که در اساسنامه فیفا بندهای ۵۹ و ۶۰ به این موضوع پرداخته و داوری دادگاه Cas را مجاز شمرده است به همین خاطر بسیاری از موضوع ها و اختلاف ها بین طرفین در رابطه با متون قراردادها یا سایر موارد در دادگاه عالی ورزش قابل بررسی است.

سیلی نقد به از حلوا نسیه !

با ورود پرونده حقوقی باشگاه ملوان به دادگاه CAS حداقل ۱۴ و حداکثر ۱۸ ماه طول خواهد کشید تا رای نهایی از سوی این دادگاه صادر شود ، به احتمال فراوان در این محدوده زمانی توافقی کامل بین دو طرف درگیر این پرونده صورت خواهد پذیرفت و زوران زلاتکوفسکی به همان مبلغ ۹۰ هزار دلار یا کمی بیشتر رضایت خواهد داد ، در غیر این صورت وی باید ۱۴ الی ۱۸ ماه دیگر جهت دریافت مطالباتش منتظر بماند .

بدهی هایی که باید پرداخت شود

از باشگاه ملوان خبر می رسد که به صورت همزمان مدیران این باشگاه به دنبال پرداخت بدهی سرگئی پاشنکو دروازه بان اسبق ملوان و همچنین دراگان اسکوکیچ سرمربی موفق ملوان در فصل سیزدهم لیگ برتر هستند ، گفتنی است با توجه به اینکه این بدهی ها مربوط به دوره مدیریت مدیران فعلی باشگاه ملوان نمی باشد اما آنها مصرانه به دنبال حل مشکلات حقوقی پیش آمده در محاکم قضایی بین المللی هستند و معتقدند که این بدهی ها به هر شکل باید پرداخت شوند .

از اشتباهات گذشته عبرت بگیریم

آنچه که مسلم است بازیکنانی نظیر زوران زلاتکوفسکی از لحاظ کیفی یک دهم آنچه که امروز ملوان می بایست به آن پرداخت نماید ارزشمند نیستند و قطعا چنین بازیکنانی در فضای آلوده فوتبال ، دلالی و واسطه گری وارد باشگاه ملوان شده اند،دلال ها پورسانت خود را گرفته اند و زوران نیز حداقل به نیمی از ۳۰۰ هزار دلار خود خواهد رسید اما طرفی که در این نقل و انتقال آسیب دید باشگاه ملوان بود که از این بازیکن بی کیفیت تنها ۳۰۰ دقیقه در طول دو فصل استفاده نمود و در نهایت محکوم به پرداخت ۳۰۰ هزار دلار شد ، یعنی این بازیکن به ازای هر دقیقه حضور در میدان ۱۰۰۰ دلار دریافت خواهد نمود ! امید است با درایت مدیران باشگاه ملوان از بروز چنین اتفاقات تلخی در آینده پیش گیری به عمل آید .

انزلی پرس

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.