*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 1167
  • ۱۳ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۷:۴۵
کشف نقاشی ممنوع‌الخروج پیکاسو

کشف نقاشی ممنوع‌الخروج پیکاسو

به گزارش انزلی پرس: یک نقاشی ارزشمند اثر «پابلو پیکاسو» که به‌دلیل اهمیت فرهنگی‌اش، اجازه خروج از کشور اسپانیا را نیافت، در یک کشتی در یکی از جزایر فرانسه کشف شد. به گزارش ايسنا؛ این نقاشی که تصویری از سر یک زن است و بنا بر برآورد ماموران گمرک فرانسه بیش از ۲۵ میلیون یورو […]

image

به گزارش انزلی پرس:
یک نقاشی ارزشمند اثر «پابلو پیکاسو» که به‌دلیل اهمیت فرهنگی‌اش، اجازه خروج از کشور اسپانیا را نیافت، در یک کشتی در یکی از جزایر فرانسه کشف شد.
به گزارش ايسنا؛ این نقاشی که تصویری از سر یک زن است و بنا بر برآورد ماموران گمرک فرانسه بیش از ۲۵ میلیون یورو ارزش دارد متعلق به یک بانکدار اسپانیایی به نام «جم بوتین» است.

نقاشی «پیکاسو» براساس رأی دادگاه کشور اسپانیا به‌ دلیل ارزش فرهنگی‌اش، امکان خروج از کشور را نیافت. این در حالی است که مقامات فرانسوی از کشف این نقاشی در یک کشتی در شهر ساحلی «کورسیکا» و در راه کشور سوییس خبر دادند.

در سال ۲۰۱۲ نیز درخواستی برای صادر کردن این اثر نقاشی ارزشمند به انگلستان مطرح شد که دولت اسپانیا این موضوع را نپذیرفته بود.

مقامات فرانسوی در حال حاضر منتظر درخواست اسپانیایی‌ها برای بازگرداندن این اثر نقاشی هستند.
منبع: همشری آنلاین.

برچسب ها