*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 1632
  • ۰۹ شهریور ۱۳۹۴ - ۴:۰۶
گردشگری در دریای خزر مغفول مانده است

گردشگری در دریای خزر مغفول مانده است

به گزارش انزلی پرس،محمد سعیدنژاد عصر شنبه در مراسم افتتاح پروژه های دریایی انزلی با اشاره به اینکه دریای خزر دارای امتیازاتی است که باید از آن بهره برداری کرد، اظهار کرد: دریای خزر یکی از موقعیت ها و فرصت های ممتاز برای نظام جمهوری اسلامی و کشور ایران است. وی با بیان اینکه پنج کشور بزرگ در […]

1813019

به گزارش انزلی پرس،محمد سعیدنژاد عصر شنبه در مراسم افتتاح پروژه های دریایی انزلی با اشاره به اینکه دریای خزر دارای امتیازاتی است که باید از آن بهره برداری کرد، اظهار کرد: دریای خزر یکی از موقعیت ها و فرصت های ممتاز برای نظام جمهوری اسلامی و کشور ایران است.

وی با بیان اینکه پنج کشور بزرگ در حاشیه دریای خزر وجود دارند، افزود: بهره گیری از موقعیت های تجاری، گردشگری و اقتصادی این دریا در توسعه و رشد این کشورها تاثیرگذار است.

سعید نژاد تصریح کرد: گردشگری در دریای خزر نیز از مواردی است که مغفول مانده و یک اراده مضاعف را در سطح ملی و استانی می طلبد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی  به وجود شیلات و ماهیگیری و دریانوردی در دریای خزر از گذشته اشاره کرد و گفت: باید از این پتانسیل ها در جهت ایجاد اشتغال به بهترین وجه استفاده کرد.

وی تاکید کرد: انزلی یکی از بنادر مهم در کشور است و از طریق این بندر، تبادل و ترانزیت کالا به اروپا به راحتی امکان پذیر است.

سعید نژاد به سیاست های دولت تدبیر و امید در بخش توسعه زیرساخت ها اشاره و بیان کرد: با ایجاد راه آهن قزوین به رشت و انزلی و اتمام بزرگراه رشت- قزوین، امکان ترانزیت کالا از بندر انزلی به سایر نقاط کشور تسهیل می شود.

این مسئول با بیان اینکه با توسعه اسکله های انزلی به ۱۶ عدد، فرصت خوبی به صاحبان کالا داده می شود، گفت: در بندر انزلی بیش از ۲۰ میلیون تن ظرفیت جابجایی کالا وجود دارد اما در حال حاضر این بندر حدود هشت میلیون تن ظرفیت جابجایی دارد که باید این ظرفیت افزایش یابد.