*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 9519
  • ۲۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۶
گفتگو اختصاصی انزلی پرس با اندیش غفارنیا پیشکسوت والیبال انزلی
گفتگو اختصاصی انزلی پرس با اندیش غفارنیا پیشکسوت والیبال انزلی

گفتگو اختصاصی انزلی پرس با اندیش غفارنیا پیشکسوت والیبال انزلی

به گزارش وب سایت خبری تحلیلی انزلی پرس، این رسانه نگاهی ویژه ای به ورزش انزلی و تاریخ ورزش انزلی دارد، در این بخش به سراغ اندیش غفارنیا پیشکسوت والیبال انزلی رفتیم تا گفتگویی ویژه با ایشان داشته باشیم،تا پایان این مصاحبه با ما همراه باشید. آقای غفارنیا در ابتدا بیوگرافی و سوابق ورزشی تان […]

به گزارش وب سایت خبری تحلیلی انزلی پرس، این رسانه نگاهی ویژه ای به ورزش انزلی و تاریخ ورزش انزلی دارد، در این بخش به سراغ اندیش غفارنیا پیشکسوت والیبال انزلی رفتیم تا گفتگویی ویژه با ایشان داشته باشیم،تا پایان این مصاحبه با ما همراه باشید.

آقای غفارنیا در ابتدا بیوگرافی و سوابق ورزشی تان را بیان نمایید.

متولد ۱۳۲۵ در خیابان ناصرخسرو بندرانزلی. از سن ۱۲سالگی در زمین خاکی شروع به والیبال کردم.والیبال را به صورت جدی تر در تیم آموزشگاه های انزلی با مربیگری مرحوم اسد شیرازی ادامه دادم و وارد باشگاه گیو شدم و با حمایت زنده یاد عزیز وکیل منفرد به ورزش والیبال در آنجا ادامه دادم.سپس ضمن حضور مستمر در مسابقات آموزشگاهی و کلنی،در تیم شیلات انزلی به عنوان مربی و کاپیتان و در تیم آموزشگاه های دخترانه به عنوان مربی ایفای نقش نمودم.

تنی چند از والیبالیستهای خوب وقدیمی انزلی را نام ببرید.

رضا رحمانی،هادی خوشزاد،حسین شیرازی،حمید گیل زاد،فریدون غرقائی،خسرو وکیل منفرد،حسین بهاری،هادی اندیش،ایرج سلامی کهن،خسرو خسروی.

روسای گذشته تربیت بدنی انزلی چه میزان توجه و چه رویکردی نسبت به رشته ورزشی والیبال داشتند؟

مرحوم ناظم جاهدی،احمد کنعانی و اصغر ولیانی در این زمینه توجه بهتری داشتند اما باید اذعان داشت که برای والیبال انزلی بیشترین فعالیت را انجام دادم.تأسیس باشگاه های شیلات وبندر در سالهایی که سالن سرپوشیده انزلی برای دیدار تیمهایی چون دخانیات تهران لبریز تماشاگر می گشت از آن جمله است و وقتی از سال ۱۳۶۰ من رئیس هیأت والیبال انزلی شدم والیبال انزلی رشد نمود وبیشتر مطرح شد و چند تن از والیبالیستهای انزلی حتی در سطح کشوری مطرح شدند از جمله:هادی بدرخواهان،فرهاد پورغلامی و راستین شیرازی.

تفاوت اصلی میان ورزش در آن سالهای دور۵-۴ دهه قبل- با سالهای اخیر و حال حاضر چیست؟

آن زمان مردم با عشق و علاقه بسیار به سوی ورزش می رفتند چون مشکلات مالی کنونی کمتر مشاهده می شد و مهمتر اینکه مردم بسیار برای سلامتی شان اهمیت قائل بودند و با تعصبی تحسین برانگیز به حمایت از ورزش و تیمهای ورزشی شهرشان می پرداختند،اما متأسفانه در سالها و دهه های اخیر ورزش شده است نوعی تجارت.در آن زمان حتی لوازم ورزشی را به هر زحمتی که بود خودمان تهیه می نمودیم.

سطح و کیفیت والیبال انزلی در گذشته ها چگونه بود؟

ما همواره در مسابقات کشوری حضوری خوب داشتیم و حتی با راه اندازی مسابقات کارگران در سطح کشور تیم انزلی به مقام سوم رسید که بسیار قابل توجه بود.

یک خاطره ورزشی را بیان کنید.

در مسابقات قهرمانی کارگران کشور در اصفهان کل شرکت کنندگان را در یک سالن سرپوشیده و در وضعیتی بسیار نامطلوب به عنوان خوابگاه جای دادند.ما که از این امر شاکی بودیم آنقدر در شهر گشتیم تا اینکه ساعت ۱۱ شب مدیر کل اداره کار اصفهان را در منزل یافتیم و از آنجا که دکتر سام استاندار اصفهان پیشتر در استان گیلان مشغول کار بود،شکایت مان را به وی اعلام نمودیم که گفت خودتان هتل بگیرید ما هزینه آن را پرداخت خواهیم نمود و سرانجام اداره کار اصفهان تمام هزینه هتل محل اقامت تیم انزلی را متقبل شد.

این جمله را کامل کنید؛اندیش غفارنیا یک انزلیچی است که…

دوست دارد به پیشکسوتان ورزش بیش از پیش توجه گردد.

و در پایان سخن ناگفته ای اگر هست بشنویم.

باید با به یادآوردن گذشته ها و پیشکسوتان از وجود آنها استفاده درستی نمود نه آنکه به فرض مثال تا این اندازه نسبت به اسد شیرازی و اسد شیرازی ها که خدمتگزار ورزش انزلی بودند بی تفاوتی و کم توجهی صورت گیرد.

گفتگو از سروش ملت پرست/ آدینه ۴آبان ۱۳۹۷