*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 4949
  • ۲۳ اسفند ۱۳۹۴ - ۹:۰۸
گفت و گو اختصاصی با هنرمند انزلی چی بانو زهرا سلطانی آبکناری

گفت و گو اختصاصی با هنرمند انزلی چی بانو زهرا سلطانی آبکناری

یکی از مهمترین سیاست گذاری های خبرگزاری انزلی پرس حمایت از هنرمندان انزلی چی در زمینه های مختلف هنری می باشد ، انزلی پرس در این مدت زمان کوتاهی که فعالیتش را آغاز نموده توانسته ارتباط بسیار خوبی با جامعه هنری شهر انزلی برقرار نماید ، امروز در ادامه این روند به سراغ هنرمند عزیز […]

یکی از مهمترین سیاست گذاری های خبرگزاری انزلی پرس حمایت از هنرمندان انزلی چی در زمینه های مختلف هنری می باشد ، انزلی پرس در این مدت زمان کوتاهی که فعالیتش را آغاز نموده توانسته ارتباط بسیار خوبی با جامعه هنری شهر انزلی برقرار نماید ، امروز در ادامه این روند به سراغ هنرمند عزیز شهرمان سرکار خانم زهرا سلطانی رفتیم تا گفت و گویی با این بانوی هنرمند انزلی چی داشته باشیم ، با ما همراه باشید .

000

*به عنوان سوال اول یک بیوگرافی مختصر از خودتون برای مخاطبین این رسانه و مردم انزلی ارائه کنید:

سلام عرض می کنم خدمت شما و مخاطبین رسانه شما ، زهرا سلطانی آبکنار هستم متولد سال ۱۳۵۸

*از چه سنی به صورت جدی این کار و شروع کردید ؟

من از سال ۱۳۸۰ کار نقاشی رو شروع کردم البته رشته تحصیلی من تجربی بود ولی به کارهای هنری خیلی علاقه داشتم. سال ۸۰ اولین بار با دیدن نقاشی ازشمائل حضرت ابالفضل در آتیله نقاشی یک خانوم هنرمند علاقمند به نقاشی شدم دو سال طراحی سیاه قلم را در آتلیه ایشون آموزش دیدم و از سال ۸۲ در هنرکده استاد پرویز یامی که از شاگردان استاد محمود فرشچیان بودن مشغول شدم.

*آیا در رشته هنر تحصیل کردید یا نه هنر برای شما صرفا یک خواست قلبی بوده ؟

من هنر رو به خاطر خواسته قلبیم با تمام شرایط سخت از جمله مسیر راه و کودک خردسالم ادامه دادم و جا داره از زحمات مادر عزیزم تشکر کنم که دراین مدت خیلی به من کمک کردند و همچنین تشکر ویژه ای داشته باشم از همسرم که همواره پشتیبان من بود.

*آیا اگه برگردید به سالهای قبل باز هم هنر رو به این شکل دنبال می کنید ؟

اگر به سالهای قبل برگردم هم دوباره نقاشی را انتخاب می کنم چون آرامشی که من در زمان کشیدن نقاشی دارم را نمیتوانم هیچ کجا بدست بیاورم.

*به نظر خودتون زیبا ترین اثری که تا به امروز خلق کردید کدوم یکی از کارهاتون بوده ؟

بکی از زیباترین کارهایی که در این سالها کشیدم و همه ی عشق من در نقاشی هست تابلوی مینیاتور استاد فرشچیان به نام ستاره صبح هستش.

*آیا تا به امروز نمایشگاهی برگزار کردید ؟

تاکنون حدود ۱۱ بار در نمایشگاه های عمومی و ۳ بار نمایشگاه خصوصی از کارهای خودم و هنرجویانم برگزار کردم.

*آیا از هنر درآمدی هم داشتید یا نه صرفا در زندگی فقط برای شما هزینه بوده ؟

از سال ۱۳۸۴ با اجازه استادم تدریس در زمینه هنر نقاشی رو آغاز کردم و در سال ۱۳۹۰ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مدرک رسمی در رشته نقاشی دریافت کردم .

*سفارش با طرح های پیشنهادی هم قبول میکنید ؟

بله سفارش تابلو های رنگ روغن و سیاه قلم ومداد رنگی را قبول می کنم

*خوب زادگاه شما آبکنار انزلی هست، چند سال در آبکنار زندگی کردید و ارتباط شما با زادگاه تون الان به چه شکلی هست؟

آبکنار زادگاه پدرو مادرم است و من بیشترین خاطرات دوران کودکی خودم را از آبکنار دارم وامیدوارم شرایط اجازه بدهد که من در آنجا نمایشگاه نقاشی برگذار کنم.
*

آبکنار زیبایی های بسیاری دارد، این زیبایی های خدادادی چقدر در آثار شما به تصویر کشیده شده ؟

حدود یک سال پیش تابلوی مداد رنگی از بازارچه ی سنتی کشیدم و یک تابلوی رنگ روغن در حال کشیدن دارم که از خانه های قدیمی آبکنار در آن اثر استفاده کردم.

*به عنوان حرف پایانی اگر موضوعی هست می تونید مطرح کنید

با تشکر از شما که این فرصت رو در اختیار من قرار دادید.

تصاویر تابلوهای بانو زهرا سلطانی و هنرجویان ایشان: