*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

 • شناسه : 1322
 • ۲۴ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۲
یک انتصاب و هزار حاشیه / مصاحبه با امیر غفاری فر

یک انتصاب و هزار حاشیه / مصاحبه با امیر غفاری فر

به گزارش انزلی پرس، کمتر کسی است که این روزها از حواشی به وجود آمده در هیئت بوکس شهرستان بندرانزلی آگاهی نداشته باشد، اختلافات شدید بین پیشکسوتان بوکس شهرستان و همچنین انتصاب جنجال برانگیز امیر غفاری فر به عنوان سرپرست هیئت بوکس شهرستان انزلی سبب شد تا مصاحبه ای اختصاصی با سرپرست هیئت بوکس شهرستان […]

photo_2015-08-15_02-11-18

به گزارش انزلی پرس، کمتر کسی است که این روزها از حواشی به وجود آمده در هیئت بوکس شهرستان بندرانزلی آگاهی نداشته باشد، اختلافات شدید بین پیشکسوتان بوکس شهرستان و همچنین انتصاب جنجال برانگیز امیر غفاری فر به عنوان سرپرست هیئت بوکس شهرستان انزلی سبب شد تا مصاحبه ای اختصاصی با سرپرست هیئت بوکس شهرستان بندرانزلی ترتیب دهیم و دلایل حواشی به وجود آمده را از وی جویا شویم .

انزلی پرس : جناب غفاری مختصری پیرامون استعفاء جناب منصوری و انتصاب شما به عنوان سرپرست هیئت بوکس انزلی توضیح دهید .

امیر غفاری فر: جناب منصوری بنا به دلایل و مشکلاتی که وجود داشت و بنده آگاهی خاصی پیرامون آن ندارم استعفا دادند و بنده از سوی اداره ورزش و جوانان شهرستان بندرانزلی به عنوان سرپرست هیئت بوکس شهرستان انزلی انتخاب شدم،مسئولین ورزش شهرستان از من درخواست کردند که هیئت بوکس شهرستان انزلی را تحویل بگیریم و با توجه به اینکه خودم از حواشی و مشکلات زیاد این هیئت آگاه بودم به دلیل علاقه به این ورزش و اینکه خودم هم عضوی از جامعه بوکس شهرستان بندرانزلی هستم قبول مسئولیت کردم .

انزلی پرس : بخشی از پیشکسوتان بوکس شهرستان معتقد هستند که انتخاب شما سیاسی بوده و دلیل این انتخاب نسبت فامیلی شما با یکی از اعضاء شورای شهر انزلی می باشد!

امیر غفاری فر : ببینید این موضوع به هیچ عنوان صحت ندارد ، اتفاقا همان فرد مورد اشاره شما در شورای شهر از من درخواست کرد که به هیچ عنوان قبول مسئولیت نکنم ، چون از دسته بندی ها و باند بازی های اطراف این رشته کاملا آگاهی داشت ، اما بنده به درخواست رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان بندرانزلی وارد گود شدم تا برنامه های خود را برای عبور ورزش بوکس انزلی از شرایط اسفبار کنونی عملیاتی سازم که اتفاقا برنامه های این جانب مورد تائید بسیاری از مسئولان و پیشکسوتان این رشته ورزشی قرار گرفته است .

انزلی پرس : یعنی استعفاء جناب منصوری بر اثر فشاربعضی از مسئولان ورزشی و سیاسی نبوده ؟

امیر غفاری فر: بنده در جریان چگونگی استعفا ایشان نیستم و می توانید از خودشان سوال کنید .

انزلی پرس : چرا شما به عنوان به عنوان سرپرست این هیئت انتخاب شدید ؟ چرا یک پیشکسوت با سابقه بیشتر انتخاب نشد ؟

امیر غفاری فر : ببینید ورزش بوکس انزلی سالهاست که در پس جنگ های شخصی و گروهی آن شخصیت بزرگ خود را از دست داده است، ورزشی که به اندازه فوتبال طرفدار داشت این روزها تنها یک نام از آن باقی مانده است، انزلی مهد بوکس ایران بوده و افتخارات زیادی برای کشورمان به دست آورده است، شاید نظر مسئولان ورزش این بوده که فردی بی طرف بر این مسند قرار بگیرد و انتخاب بنده نیز به این دلیل صورت گرفت که سعی شود اختلافات به وجود آمده در پیکره ورزش بوکس این شهرستان را با میانجیگری برطرف کنیم، مسئولین ورزش از من خواستند با رفاقتی که با همه این عزیزان دارم این مشکلات را برطرف کنم .

انزلی پرس : دقیقا این اختلافات بین چه کسانی است؟ دلیل مخالفت ها با شما چیست ؟

امیر غفاری فر: اختلافات بین پیشکسوتان و مربیان است، ببینید خود این دوستان هم بارها به شخص من گفته اند که ما با شما هیچ مشکلی نداریم بلکه با شاهرخ قایقچی مشکل داریم، دلیل مخالفت ها با من به این دلیل است که آقایان تصور می کنند بنده ارتباط نزدیکی با آقای شاهرخ قایقچی دارم و ایشان در انتخاب من به عنوان سرپرست هیئت بوکس تاثیر گذار بوده است، قایقچی یکی از پیشکسوتان بوکس شهرستان انزلی است و ما تصمیم گرفتیم تا از ایشان همانند دیگر بزرگان بوکس این شهر در آکادمی بوکس انزلی استفاده کنیم. انتقاد ها به من برای این است که آقایان می خواهند من روش آنها را ادامه دهم ، روشی که در آن برای افراد پیشکسوتی چون شاهرخ قایقچی جایگاه وجود ندارد!

انزلی پرس : منظور شما آقای مسافری و آقای بالانش است ؟

امیر غفاری فر : بله متاسفانه این عزیزان با شاهرخ موافق نیستند و مدتهاست که ایشان را کنار گذاشته اند و استفاده از شاهرخ برای این عزیزان خوشایند نیست، هدف این دوستان حذف شاهرخ قایقچی است. ما به این عزیزان عرض کردیم که لیست همه ورزشکاران خود را به هیئت بوکس تحویل دهند و مبنا انتخاب سرمربی بوکس داشتن بیشترین سهمیه در مسابقات شهری است، یعنی هر مربی که تعداد بیشتری بوکسور در مسابقات داشت سرمربی خواهد بود نه اینکه یک مربی که حتی یک بوکسور در مسابقات ندارد همیشه خود را سرمربی تیم بدانید. ما به دنبال شایسته سالاری هستیم .

انزلی پرس : آیا شما تلاشی هم برای حل کردن این اختلافات انجام داده اید ؟

امیر غفاری فر : بله اتفاقا هفته گذشته به همراه تنی چند از پیشکسوتان خدمت آقای بالانش رسیدیم و از این پیشکسوت عزیز درخواست کردیم که به خانه بوکس برگردند و تمرینات و برنامه های خود را ادامه دهند، اتفاقا ایشان نیز قبول کردند که بیایند و کار را ادامه دهند اما متاسفانه به قول خود عمل نکردند.

انزلی پرس : شما سرپرست موقت هیئت بوکس هستید یا انتخاب شما به عنوان ریاست این هیئت است ؟

امیر غفاری فر : ببینید بنده اکنون به این دلیل با عنوان سرپرست فعالیت می کنم که هیئت بوکس استان نیز با سرپرست مدیریت می شود و بزودی قرار است ریاست هیئت بوکس استان انتخاب شود و پس از آن بنده حکم ریاست دریافت خواهم کرد .

انزلی پرس : پس انتخاباتی در کار نیست ؟

امیر غفاری فر : انتخاب ریاست هیئت بوکس انتصابی است و رئیس اداره ورزش و جوانان انزلی این انتصاب را انجام می دهد.

انزلی پرس : از این پیشکسوتان خواسته اید که با شما همکاری کنند ؟

امیر غفاری فر : بله اصلا مبنا انتخاب من دوستی شخص من با این عزیزان بود و اصلا تصور نمی کردم که این چنین به من انتقاد شود ، من از روزی که ورود کردم همه تلاش های خود را کرده ام که منابع مالی را به هیئت بوکس تزریق کنم، هیئت بوکس انزلی مشکلات سخت افزاری زیادی دارد که با همکاری دوستان و مسئولان شهر انزلی به دنبال رفع این مشکلات هستم .

انزلی پرس : این که می گویند شما همه قفل های هیئت را عوض کردید تا کسی وارد نشود و تمرین نکند صحت دارد ؟

امیر غفاری فر : ما پیش از اینکه این کار را انجام دهیم به عزیزان مسئول زنگ زدیم که آقایان لطفا بیایید و کلید های خانه بوکس و سالن تمرین را تحویل دهید، آقایان گفتند که ما برای آن تجهیزات مبلغی پرداخت کرده ایم که شما اول باید آن را به ما پرداخت کنید، چند باری پیگیری کردیم ولی جواب درستی نگرفتیم و در یک جلسه خصوصی قرار شد که آقایان بیایند و تمرینات را ادامه دهند، آمدند تجهیزات مورد نظر خود را در وانت بار زدن و رفتند و ما با هماهنگی اداره ورزش و جوانان قفل ها را عوض کردیم، وقتی شما وارد یک محیطی می شوید که قرار است در آن کار زیربنایی انجام دهید و کلید قفل های آن محل در دست بیش از ۱۰ نفر دیگر است چه کار می کنید؟ ما قفل ها را عوض کردیم و یک کلید به سرایدار دادیم تا هنگام تمرین به ورزشکاران اجازه ورود بدهد، ما جلوی تمرین هیچ ورزشکاری را نگرفتیم. به مربیان عزیز عرض کردیم که ساعات تمرین را هماهنگ کنید سرایدار یک ربع پیش از تمرین درب سالن را باز خواهد کرد که متاسفانه بعضی از این دوستان کم لطفی کرده اند و گفته اند که درب سالن را بر روی ورزشکاران باز نکرده ایم .

انزلی پرس : کدام مربیان هم اکنون با شما همکاری می کنند ؟

امیر غفاری فر : آقای نصرت وکیل منفرد،احمد اسدالهی ، مرتضی اکبری مربیان اداره بندر ، آقای حسین قرنلی آکادمی آقای قرنلی ، آقای شاهرخ قایقچی مربی باشگاه بوکس ملوان و آقای رضا پراندوست مربی باشگاه شهید فلاح حسن رود با هیئت بوکس شهرستان بندرانزلی همکاری می کنند .

انزلی پرس : از زمان حضور شما در هیئت بوکس مسابقاتی هم برگزار شده است ؟

امیر غفاری فر : بله ما تقویم ورزشی داریم و برنامه ها طبق تقویم پیش می رود، فردا یکشنبه یک دوره مسابقه آغاز می شود که خبرنگاران می توانند در سالن حضور پیدا کنند و مسابقات را پوشش دهند، ما در تیر ماه نیز یک سری مسابقات برگزار کردیم و به نفرات اول جوایز نقدی تقدیم کردیم به مربیان نیز جوایز نقدی اهدا شد که اتفاقا روزنامه خزر نیز گزارش آن را منعکس کرد، ما طبق برنامه پیش می رویم و هر ماه مسابقات پیگیری خواهد شد.

انزلی پرس : حرف آخر :

امیر غفاری فر : از طرف من بنویسید که ورزش بوکس انزلی سالهاست که گرفتار پدرخواندگی شده است که متاسفانه این افراد دوست ندارند این پدر خواندگی از بین برود ، در همه جا تغییرات انجام می شود جوانان می آینده و باید فرصت را در اختیار جوانتر ها قرار دهیم، حتی رئیس جمهور هر کشور ۴ سال یکبار انتخاب می شود، حال چه ما موافق آن باشیم چه مخالف باید برای موفقیت کشور با او همکاری کنیم ، ورزش بوکس نیز از این قاعده جدا نیست ، آقایان هنوز با بنده همکاری نکرده اند به من انتقاد می کنند ، بگذارید چند ماه بگذرد تا عملکرد بنده مشخص شود آنوقت انتقاد کنید، فصل تغییر در بوکس انزلی فرا رسیده و آقایان باید تغییرات را بپذیرند. از دوستان درخواست می کنم که بیایند و به من کمک کنند تا بوکس انزلی را از این شرایط خارج کنیم .

3 دیدگاه

 1. محمد رضا پویامنش

  آقای غفاری شما چقدر سابقه بوکس دارید ؟
  متاسفانه انتخاب شما یک انتخاب باندی بود
  وقتی اداره ورزش و جوانان این شهر دست فردی چون جعفرزاد باشه دیگه اینجور انتخاب ها عجیب نیست

 2. شما انتخاب بدیعی فر بودی نه جعفرزاد

 3. امیرحسین تمجیدی

  شایسته تر از این وجود نداشت ؟