یک عمر عشق بازی با ملوان

HAVADARI

باید بود و دید , باید بود و لمس کرد که انزلی چگونه یک عمر عاشقانه قوی سپید را در آغوش گرفته است.
صبر و تحمل و نگاه عاشقانه به ملوان مهمترین اصل از راز شگفت آور بقاء قوهای سپید دوست داشتنی در جنگ نابرابر فوتبال ایران است, تیمی که اگر نگاه منطقی به آن داشته باشیم بجز هوادار هیچ چیز دیگری نداشته و ندارد.

به راستی اگر این مردم و این عشق وجود نداشت آیا امروز هنوزم ملوان محبوب ترین و دوست داشتنی ترین تیم شهرستانی لقب می گرفت ؟

ملوان روح انزلی است , روحی که سالها بیمار بوده و نسخه های نامناسب مسئولان شهری هرگز دوای درد این قوی بیمار نبوده و در اغلب مواقع دخالت های غیر ضروری سبب بدتر شدن اوضاع شده است.

قوی سپید انزلی محبوبیت و افتخاراتش را مدیون مردمی است که اگر گشنه باشند , اگر کرایه خانه نداشته باشند , اگر در فقر مطلق باشند , اگر پول کرایه تاکسی نداشته باشند حتی اگر لباسی مناسب نداشته باشند ، همواره یک جای خالی برای عاشقی رو سکوهای سن سیروس در پس همه مشکلات روزانه برای خود رزرو کرده اند .

مردمانی که با ملوان نفس می کشند و قوی سپیدی که هر دم و بازدم خود را مدیون مردمان سخت کوش بندر است .

آنها تبلور واقعی یک شعار زیبا هستند ، وفاداری قو را از هواداران ملوان بیاموزید .

بدون شک اگر این حجم از عشق و علاقه به ملوان در بین مردم انزلی وجود نداشت اکنون ملوان تنها یک خاطره در پس ذهن آنهایی بود که افتخاراتش را به یاد دارند .

برای مردم انزلی ، جمعه آغاز یک فصل عاشقی است ، فصلی که اگر بد باشد ، اگر خوب ، اگر امیر باشد یا اگر نباشد ، اگر حاشیه باشد یا نباشد ، اگر افتخار باشد یا نباشد ، مهم نیست ، آنها هستند نه فقط در انزلی بلکه در جای جای ایران ، آنها هوای ملوان را دارند ، خیلی از آنها تنها دلخوشی زندگی شان ملوان است ، چه ملوان پولدار ، چه ملوان بی پول ، چه ملوان اسیر در چنگال سیاست ، چه ملوان اسیر در فقر و بی پولی ، آنها هستند حتی اگر نامهای بزرگ نباشند .

شایسته است این بار در ابتدای این راه پر پیچ و خم به افتخار آنهایی که بانی اصلی وجود قوی سپید و دوست داشتنی فوتبال ایران هستند کلاه از سر برداشت و اعلام کرد شما بهترین هستید .

اینجا انزلی است ، ایستگاه اول ، آنهایی که سوار بر مکتب عاشقی می شوند رسم عاشقی را به خوبی می دانند ، این قطار تنها در مقصد توقف خواهد کرد .

esmail-rad

پست بعدی

اکبر محمدی: قلعه‌نویی با تفکر ملوان را انتخاب کرده است/ از لحاظ بدنی عقب هستیم

پ مرداد ۸ , ۱۳۹۴
  به گزارش انزلی پرس و به نقل از ملوانی، اکبر محمدی که به جای قلعه‌نویی در نشست خبری پیش از دیدار با ذوب‌آهن حاضر شده بود، اظهار داشت: امیدوارم با حمایت هواداران ملوان بازی‌های لیگ برتر را با قدرت آغاز کند. از لحاظ بدنی تیم ما در شرایط مطلوبی […]