*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 10675
  • ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۳
۱۲ کانون سلامت محله گیلان در بندرانزلی افتتاح شد
۱۲ کانون سلامت محله گیلان در بندرانزلی افتتاح شد

۱۲ کانون سلامت محله گیلان در بندرانزلی افتتاح شد

پس از افتتاح نخستین کانون سلامت استان در رشت، امروز به صورت همزمان ۱۲ کانون سلامت محله در شهرهای بندرانزلی، آستانه اشرفیه، آستارا، لاهیجان، صومعه سرا، رضوانشهر، تالش، رودسر، فومن، سیاهکل، و شفت افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش انزلی پرس و به نقل از مهر، معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان ظهر سه شنبه در حاشیه مراسم افتتاح این مراکز سلامت به صورت نمادین در شهرستان بندر انزلی، اظهار کرد: وزارت بهداشت متولی ۲۵ درصد سلامت مردم است و ۷۵ درصد از سلامت مردم توسط آنها و یا با همکاری سازمان‌های دیگر باید انجام شود.

علی داودی با بیان اینکه هدف از تأسیس کانون‌های سلامت محله افزایش مشارکت مردم است، افزود: افزایش مشارکت مردم ضامن افزایش سلامت آنان است.

وی تاکید کرد: رفع نگرانی‌های ساکنان محلات با استفاده از توانمندی‌های افراد و حس مسئولیت پذیری خود ساکنان در بخش‌های مختلف محیط زیست، جوانان و نوجوانان و سالمندان، تحکیم بنیان خانواده و سایر موارد و مسائل اجتماعی از جمله اهداف این کانون‌های سلامت است.

معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی گیلان همچنین گفت: پس از افتتاح نخستین کانون سلامت استان در رشت، امروز به صورت همزمان ۱۲ کانون سلامت محله در شهرهای بندرانزلی، آستانه اشرفیه، آستارا، لاهیجان، صومعه سرا، رضوانشهر، تالش، رودسر، فومن، سیاهکل، و شفت افتتاح و به بهره برداری رسید.