*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 12016
  • ۰۶ تیر ۱۳۹۹ - ۵:۲۳
‍ دستگیری کلاهبردار پیامکی در بندر انزلی

‍ دستگیری کلاهبردار پیامکی در بندر انزلی

متهم در بازجویی اعتراف کرد که با اجاره مسافر کاشانه و جلب اعتماد صاحبان ویلا و امانت گرفتن کارت بانکی، از حساب آنها برای جمع‌آوری و انتقال مبالغ کلاهبرداری شده استفاده می‌کرد.

گزارش انزلی پرس و به نقل از خبرگزاری مهر، سردار عزیز الله ملکی در این باره اظهار کرد: پلیس فتا بندر انزلی مردی ۵۳ ساله را که با ارسال پیامک انبوه مبنی بر ارائه تسهیلات بانکی کم بهره تا سقف ۲ میلیارد ریال، اعتماد افراد را جلب و مبالغی را با چرب زبانی از متقاضیان دریافت می‌کرد در این شهر شناسایی و دستگیر کرد.


سردار ملکی با بیان اینکه با بررسی حساب بانکی متهم، گردش حساب میلیاردی و واریز پول به حساب‌های متعدد و سپس برداشت محرز شد، افزود: متهم ۱۵ فقره پرونده کلاهبرداری در دیگر استان‌های کشور دارد.

وی ادامه داد: در بازرسی از خانه متهم، ۱۸۶ میلیون ریال وجه نقد، دو عدد سکه تمام بهار آزادی، دو دستگاه تلفن همراه، سند دو قطعه زمین، اوراق مربوط به پولشویی، چهار کارت بانکی به هویت‌های مختلف و ۷۲ گرم تریاک کشف شد.

فرمانده انتظامی گیلان همچنین تصریح کرد: متهم در بازجویی اعتراف کرد که با اجاره مسافر کاشانه و جلب اعتماد صاحبان ویلا و امانت گرفتن کارت بانکی، از حساب آنها برای جمع‌آوری و انتقال مبالغ کلاهبرداری شده استفاده کرده و با خرید برنج با کارت‌های امانتی و فروش آن به قیمت پایین‌تر مبالغ را به حساب خود منتقل می‌کرد.

سردار ملکی به شهروندان توصیه کرد: برای جلوگیری از برداشت‌های غیرمجاز از افشای مشخصات کارت‌های بانکی یا امانت دادن آن به افراد خودداری کنند.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

لطفا به سوال امنیتی پاسخ دهید *