جستجو کنید

امان از کوفیان زمان!

اخبار ویژه اپلیکیشن بندرانزلی ملوان ورزش

امان از کوفیان زمان!

اشتراک گذاری

11695418_945137192199632_4333203213892587599_n

وقتی خبر در گذشت معاویه به تعدادی از اهالی کوفه رسید، درباره یزید به تردید افتادند و احساس خطر کردند. در این هنگام آنان با خبر شدند امام حسین(ع) از بیعت با یزید خودداری کرده و به مکه رفته است. از این رو اهالی کوفه در منزل سلیمان بن خزاعی گرد آمدند و تصمیم گرفتند او را به کوفه بیاورند و با او بیعت کنند. آنگاه سلیمان بن خزاعی به آنها گفت که اگر اندکی در کار خود تردید دارید، حسین را به خطر نیندازید ! مردم کوفه تاکید کردند که تا آخر با حسین ایستاده اند و طبق روایات هزاران نامه به او نوشتند و مابقی ماجرا که حتما همه عزیزان از بر هستند.

و اما ملوان …

وقتی خبر استعفای سیروس محجوب به تعدادی از مردم انزلی رسید و درباره آینده باشگاه ملوان به تردید رسیدند به یاد احمد دنیامالی افتادند. حاج احمد هم مشغول رتق و فتق امور شورای شهر تهران بود و با کوله باری از گرفتاریهای کاری و شخصی، شاید تنها انزلیچی بود که در سطح کلان مدیریت ورزشی سیاسی کشور وجود داشت. از این رو همان جماعت سینه چاک در محفلی کاملا مستقل!!! گرد هم آمدند و با جمع آوری طوماری که هزاران امضا پای آن بود دست کمک به سمت حاج احمد دراز کردند . حاج احمد هم وقتی آه و ناله همشهری ها را شنید آستینها را بالا زد و به کمک قوی بال شکسته شتافت. اما کشتی ملوانان با ناخدایی حاج احمد به ساحل آرامش نرسید! واگذاری ملوان به بخش خصوصی نافرجام ماند و امیرقلعه نوعی بعد از دو هفته چمدانهایش را بست و اسپانسری نیامد و بی پولی هم شد بلای جان ملوانان و در این میان عدم نتیجه گیری حمید استیلی و بدشانسی و داوریهای پر اشتباه و … همه و همه دست به دست هم دادند تا اهالی خاص انزلی فرصت را غنیمت بشمرند و بیعت بشکنند و دنیامالی را به گوشه رینگ ببرند! این هجمه و هجوم به دنیامالی بسیار بودار و همسو با یکی از نهادهای شهری شروع شد. مقاله ها نوشته شد و شعارها داده شد. با دیدن جریانات چند روز گذشته چند سوال به ذهن نگارنده و برخی از هواداران بوجود آمده که هر چه با خود کلنجار رفتیم ولی پاسخی نیافتیم:           

آیا احمد دنیامالی تیمی هم طراز با سپاهان یا تراکتور را تحویل گرفت و آن را تبدیل به ویرانه کرد؟

آیا احمد دنیامالی باشگاهی با حساب بانکی چند صد میلیاردی تحویل گرفت و آن را با میلیاردها تومان بدهکاری تحویل داد؟

آیا احمددنیامالی همچون دیگران که در گذشته تیم را دست نااهلان داده بودند تیم را به دست افراد بی کفایت سپرد؟

آیا احمد دنیا مالی و یا هر مدیر دیگری می تواند در طول مدت چند ماه باشگاهی را که طی مدت چندین سال با حضور اختاپوس گونه سیاسون به ویرانه ای تبدیل شده ، به باشگاهی حرفه ای تبدیل کنید؟

آیا در صورت حذف دنیامالی مدیری با لیاقت و درایت سراغ دارید و یا صرفا فقط می خواهید جا را برای دیگران گشادتر کنید؟

درکجای دنیا بعد از گذشت فقط چند ماه مدیریت کلان مورد هجمه قرار می گیرد؟!

پر واضح است که درد این اهالی ملوان نیست چرا که این سناریوی نخ نما در سالهای گذشته هم انجام شده بود که آشکارترین آن در زمان مدیریت درودگر اتفاق افتاد. سناریویی که در هفته پنجم لیگ کلید خورد اما از همان هفته به بعد تیم دراگان آنقدر خوب کار کرد که انتقام از درودگر به آخر فصل موکول شد !!!  در آخر عروسکان خیمه شب بازی سیاسیون بدانند که این راهی که می روند به هیچستان است و بس ! حرمت قلم نگه دارند و بدانند که فوتبال فقط فوتبال است و بس و وای از آن روزی که طبع پاکش با سیاست آلوده شود .

جان ملوان که برای ما زندگیست ، زندگی بدون سیاست !         

والسلام

 هومن منصف

پ.ن: نگارنده قصد تشابه شخصیتهای زمان حال و واقعه کوفه را نداشته و صرفا یادآور پند تاریخی آن ماجرا بود.  

14 دیدگاه

 1. سهیل آذر 26, 1394

  مرسی عالی بود واقعیت محض

 2. سعید آبای آذر 26, 1394

  دمت گرم خدایی ، حرف دل ما رو زدی ، حاج احمد رو انداختن جلو تا اخرین سد محکم آقایون رو تخریب کنن ، لعنت به سیاست

 3. علیرضا قربانی آذر 26, 1394

  بسیار زیبا و متین ، حاج احمد بلاخره ریشه اختاپوسها رو میزنه ، ایران ملوان بدون سیاست

 4. mamiii آذر 26, 1394

  مرسی آبای جان
  حرف دل همه ملوانیا رو زدی
  لعنت به این مفت خورای کثیف
  ایران ملوان

 5. انزلیچی 0181 آذر 26, 1394

  واقعا خیار سر درارن.بی لیاقت ترین مسولین رو انزلی داره. فقط بلدن ………..
  ممنون از این متن زیبا که همش حرف دل بود

  1. esmail-rad آذر 26, 1394

   لطفا از کلمات حاوی توهین استفاده نکنید.

 6. اهالي انزلي آذر 26, 1394

  ببخشيد خودتون بدتر بودين الان شدين تافته جدا بافته،خجالت بكشيد با اين كارها.بريد خودتون رو سياه كنيد،تو كه چيزي حاليت نميشه نقد نكن،

 7. امیر خداوردی آذر 26, 1394

  ایول به جوانان با بصیرت این شهر باید در مقابل جماعت قلم به مزد سکوت نکرد
  به امیدا خدا با وجود انسان های با بینش روشنی چون شما انزلی از این بحران به سلامت عبور میکنه

 8. saeid pormehdi آذر 26, 1394

  Anzali chi ha posht haj ahmad bemonid farib in dorogh goyan ro nakhorid

 9. رضا شمسی پور آذر 26, 1394

  هر آدم عاقلی میدونه که مدیریت یک پروسه زمانبر هستش بجز تحلیلگران انزلی کلاب که هر وقت منافعشون در خطر افتاده جهت قلم رو تغییر دادن

  این رامبد رشیدی رو نباید زیاد جدی گرفت من با تفکرش آشنایی دارم این شخص دوست داره دیده بشه و توجه کردن به این شخص اشتباهه

  آقایون شما اگه خیلی ادعا دارید دوتا مطلب در باب خرابه ای به نام انزلی بنویسید .

  1. شاهین آذر 27, 1394

   دقیقا حرف دل خیلی از ماههارو زدید این اقایون که ریدن به شهرمون وخمام وزیباکنارروبخشیدن به رشت منطقه آزاد رو دودستی تحویل دادن به رشت روباید اعدام کرد اعدام

 10. خسته ام خسته ... آذر 26, 1394

  متاسفم در شهری زندگی میکنم که افرادی اینطوری تیشه به ریشه این شهر وارد کردند

 11. ویسی خانی آذر 27, 1394

  دم نوسینده گرم. هشت سال اختاپوس ها از ملوان برای خودشان پل ساختن و مثل کنه چسبیدن به بدنه باشگاه ول کن هم نیستند. انشالله در هفت اسفند سایه شوم اینها هم از اداره تیم ملوان و اداره امور شهر نجات پیدا خواهیم کرد.. حاج احمد دنیامالی جات تو قلب ماست و مثل کوه پشتت هستیم و ازت حمایت خواهیم کرد.
  ایران ملوان احمد دنیامالی

 12. mahimon آذر 27, 1394

  امسال اگه این آقا باز هم نمایتده بشه کاملا قبول میکنم و دیگه ناراحت نمیشم که مردم انزلی خودشون هم خواهان بدبختی خودشون هستن!
  خدا پدر دانشگاه آزاد انزلی رو بیامرزه که چهارتا رشته درپیت آورد تا این و امثال این پاشن برن اونجا و باسواد و نماینده بشن :))
  واقعا خجالت میکشم که نماینده شهر و صاحب نظرمون این آقاست…
  نه تنها ملوان و نابود کرد بلکه تیشه به ریشه کل انزلی و جووناش زد. این آقا فقط به لات ها و اراذل اوباش شهر بها داد و تا جایی که تونست جوون ها و تحصیل کرده های شهرو فراری داد تا کار خودش و اکیپ جیره خورش راحت تر شه!
  هرکی هرچی دوست داره بگه اما هرکی طرفدار این فرد هستش از دید من خائن و نون به نرخ روز خوری بیش نیست و کاملا داره به انزلی و ملوان و هرچیز که مربوط به هویت و اصالتمونه خیانت میکنه……
  و من الله و توفیق

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید