*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

 • شناسه : 2513
 • ۲۵ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۹
امان از کوفیان زمان!

امان از کوفیان زمان!

وقتی خبر در گذشت معاویه به تعدادی از اهالی کوفه رسید، درباره یزید به تردید افتادند و احساس خطر کردند. در این هنگام آنان با خبر شدند امام حسین(ع) از بیعت با یزید خودداری کرده و به مکه رفته است. از این رو اهالی کوفه در منزل سلیمان بن خزاعی گرد آمدند و تصمیم گرفتند […]

11695418_945137192199632_4333203213892587599_n

وقتی خبر در گذشت معاویه به تعدادی از اهالی کوفه رسید، درباره یزید به تردید افتادند و احساس خطر کردند. در این هنگام آنان با خبر شدند امام حسین(ع) از بیعت با یزید خودداری کرده و به مکه رفته است. از این رو اهالی کوفه در منزل سلیمان بن خزاعی گرد آمدند و تصمیم گرفتند او را به کوفه بیاورند و با او بیعت کنند. آنگاه سلیمان بن خزاعی به آنها گفت که اگر اندکی در کار خود تردید دارید، حسین را به خطر نیندازید ! مردم کوفه تاکید کردند که تا آخر با حسین ایستاده اند و طبق روایات هزاران نامه به او نوشتند و مابقی ماجرا که حتما همه عزیزان از بر هستند.

و اما ملوان …

وقتی خبر استعفای سیروس محجوب به تعدادی از مردم انزلی رسید و درباره آینده باشگاه ملوان به تردید رسیدند به یاد احمد دنیامالی افتادند. حاج احمد هم مشغول رتق و فتق امور شورای شهر تهران بود و با کوله باری از گرفتاریهای کاری و شخصی، شاید تنها انزلیچی بود که در سطح کلان مدیریت ورزشی سیاسی کشور وجود داشت. از این رو همان جماعت سینه چاک در محفلی کاملا مستقل!!! گرد هم آمدند و با جمع آوری طوماری که هزاران امضا پای آن بود دست کمک به سمت حاج احمد دراز کردند . حاج احمد هم وقتی آه و ناله همشهری ها را شنید آستینها را بالا زد و به کمک قوی بال شکسته شتافت. اما کشتی ملوانان با ناخدایی حاج احمد به ساحل آرامش نرسید! واگذاری ملوان به بخش خصوصی نافرجام ماند و امیرقلعه نوعی بعد از دو هفته چمدانهایش را بست و اسپانسری نیامد و بی پولی هم شد بلای جان ملوانان و در این میان عدم نتیجه گیری حمید استیلی و بدشانسی و داوریهای پر اشتباه و … همه و همه دست به دست هم دادند تا اهالی خاص انزلی فرصت را غنیمت بشمرند و بیعت بشکنند و دنیامالی را به گوشه رینگ ببرند! این هجمه و هجوم به دنیامالی بسیار بودار و همسو با یکی از نهادهای شهری شروع شد. مقاله ها نوشته شد و شعارها داده شد. با دیدن جریانات چند روز گذشته چند سوال به ذهن نگارنده و برخی از هواداران بوجود آمده که هر چه با خود کلنجار رفتیم ولی پاسخی نیافتیم:           

آیا احمد دنیامالی تیمی هم طراز با سپاهان یا تراکتور را تحویل گرفت و آن را تبدیل به ویرانه کرد؟

آیا احمد دنیامالی باشگاهی با حساب بانکی چند صد میلیاردی تحویل گرفت و آن را با میلیاردها تومان بدهکاری تحویل داد؟

آیا احمددنیامالی همچون دیگران که در گذشته تیم را دست نااهلان داده بودند تیم را به دست افراد بی کفایت سپرد؟

آیا احمد دنیا مالی و یا هر مدیر دیگری می تواند در طول مدت چند ماه باشگاهی را که طی مدت چندین سال با حضور اختاپوس گونه سیاسون به ویرانه ای تبدیل شده ، به باشگاهی حرفه ای تبدیل کنید؟

آیا در صورت حذف دنیامالی مدیری با لیاقت و درایت سراغ دارید و یا صرفا فقط می خواهید جا را برای دیگران گشادتر کنید؟

درکجای دنیا بعد از گذشت فقط چند ماه مدیریت کلان مورد هجمه قرار می گیرد؟!

پر واضح است که درد این اهالی ملوان نیست چرا که این سناریوی نخ نما در سالهای گذشته هم انجام شده بود که آشکارترین آن در زمان مدیریت درودگر اتفاق افتاد. سناریویی که در هفته پنجم لیگ کلید خورد اما از همان هفته به بعد تیم دراگان آنقدر خوب کار کرد که انتقام از درودگر به آخر فصل موکول شد !!!  در آخر عروسکان خیمه شب بازی سیاسیون بدانند که این راهی که می روند به هیچستان است و بس ! حرمت قلم نگه دارند و بدانند که فوتبال فقط فوتبال است و بس و وای از آن روزی که طبع پاکش با سیاست آلوده شود .

جان ملوان که برای ما زندگیست ، زندگی بدون سیاست !         

والسلام

 هومن منصف

پ.ن: نگارنده قصد تشابه شخصیتهای زمان حال و واقعه کوفه را نداشته و صرفا یادآور پند تاریخی آن ماجرا بود.  

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

14 دیدگاه

 1. مرسی عالی بود واقعیت محض

 2. دمت گرم خدایی ، حرف دل ما رو زدی ، حاج احمد رو انداختن جلو تا اخرین سد محکم آقایون رو تخریب کنن ، لعنت به سیاست

 3. بسیار زیبا و متین ، حاج احمد بلاخره ریشه اختاپوسها رو میزنه ، ایران ملوان بدون سیاست

 4. مرسی آبای جان
  حرف دل همه ملوانیا رو زدی
  لعنت به این مفت خورای کثیف
  ایران ملوان

 5. واقعا خیار سر درارن.بی لیاقت ترین مسولین رو انزلی داره. فقط بلدن ………..
  ممنون از این متن زیبا که همش حرف دل بود

 6. ببخشيد خودتون بدتر بودين الان شدين تافته جدا بافته،خجالت بكشيد با اين كارها.بريد خودتون رو سياه كنيد،تو كه چيزي حاليت نميشه نقد نكن،

 7. ایول به جوانان با بصیرت این شهر باید در مقابل جماعت قلم به مزد سکوت نکرد
  به امیدا خدا با وجود انسان های با بینش روشنی چون شما انزلی از این بحران به سلامت عبور میکنه

 8. Anzali chi ha posht haj ahmad bemonid farib in dorogh goyan ro nakhorid

 9. هر آدم عاقلی میدونه که مدیریت یک پروسه زمانبر هستش بجز تحلیلگران انزلی کلاب که هر وقت منافعشون در خطر افتاده جهت قلم رو تغییر دادن

  این رامبد رشیدی رو نباید زیاد جدی گرفت من با تفکرش آشنایی دارم این شخص دوست داره دیده بشه و توجه کردن به این شخص اشتباهه

  آقایون شما اگه خیلی ادعا دارید دوتا مطلب در باب خرابه ای به نام انزلی بنویسید .

  • دقیقا حرف دل خیلی از ماههارو زدید این اقایون که ریدن به شهرمون وخمام وزیباکنارروبخشیدن به رشت منطقه آزاد رو دودستی تحویل دادن به رشت روباید اعدام کرد اعدام

 10. خسته ام خسته ...

  متاسفم در شهری زندگی میکنم که افرادی اینطوری تیشه به ریشه این شهر وارد کردند

 11. دم نوسینده گرم. هشت سال اختاپوس ها از ملوان برای خودشان پل ساختن و مثل کنه چسبیدن به بدنه باشگاه ول کن هم نیستند. انشالله در هفت اسفند سایه شوم اینها هم از اداره تیم ملوان و اداره امور شهر نجات پیدا خواهیم کرد.. حاج احمد دنیامالی جات تو قلب ماست و مثل کوه پشتت هستیم و ازت حمایت خواهیم کرد.
  ایران ملوان احمد دنیامالی

 12. امسال اگه این آقا باز هم نمایتده بشه کاملا قبول میکنم و دیگه ناراحت نمیشم که مردم انزلی خودشون هم خواهان بدبختی خودشون هستن!
  خدا پدر دانشگاه آزاد انزلی رو بیامرزه که چهارتا رشته درپیت آورد تا این و امثال این پاشن برن اونجا و باسواد و نماینده بشن :))
  واقعا خجالت میکشم که نماینده شهر و صاحب نظرمون این آقاست…
  نه تنها ملوان و نابود کرد بلکه تیشه به ریشه کل انزلی و جووناش زد. این آقا فقط به لات ها و اراذل اوباش شهر بها داد و تا جایی که تونست جوون ها و تحصیل کرده های شهرو فراری داد تا کار خودش و اکیپ جیره خورش راحت تر شه!
  هرکی هرچی دوست داره بگه اما هرکی طرفدار این فرد هستش از دید من خائن و نون به نرخ روز خوری بیش نیست و کاملا داره به انزلی و ملوان و هرچیز که مربوط به هویت و اصالتمونه خیانت میکنه……
  و من الله و توفیق