*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 7472
  • ۰۴ مهر ۱۳۹۵ - ۸:۰۲
۶۵ کیلومتر از راه آهن قزوین – انزلی ریل گذاری شده است

۶۵ کیلومتر از راه آهن قزوین – انزلی ریل گذاری شده است

به گزارش خبرگزاری انزلی پرس، ماکان پدرام امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به اجرای پروژه‌های ملی در گیلان اظهار کرد: ۳۶۹ کیلومتر راه‌آهن در استان در حال احداث است. وی به مسیر ۲۰۵ کیلومتری راه‌آهن «قزوین ـ رشت ـ بندر انزلی» اشاره کرد و افزود: طول مسیر راه‌آهن «رشت ـ […]

به گزارش خبرگزاری انزلی پرس، ماکان پدرام امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به اجرای پروژه‌های ملی در گیلان اظهار کرد: ۳۶۹ کیلومتر راه‌آهن در استان در حال احداث است.

وی به مسیر ۲۰۵ کیلومتری راه‌آهن «قزوین ـ رشت ـ بندر انزلی» اشاره کرد و افزود: طول مسیر راه‌آهن «رشت ـ آستارا» ۱۶۴ کیلومتر است.

راه آهن انزلی

رئیس حوزه راهسازی اداره کل راه و شهرسازی گیلان با بیان اینکه ۱۲۸ کیلومتر بزرگراه در استان داریم، تصریح کرد: محور «پونل ـ تالش ـ آستارا» و «انزلی ـ لنگرود» جزو بزرگراه‌های گیلان محسوب می‌شود ضمن اینکه ۱۳ کیلومتر راه اصلی تقاطع همسنگ در استان داریم.

پدرام، ۱۱ کیلومتر باقی‌مانده آزادراه «قزوین ـ رشت» را از پروژه‌های ملی در گیلان خواند و بیان کرد: امسال ۵۶۳ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای پروژه‌های ملی در استان در نظر گرفته شده است.

وی به ۳۸۴ میلیارد تومان اعتبار پروژه‌های راهسازی گیلان در سال ۹۴ اشاره کرد و گفت: سال گذشته در بعضی از طرح‌ها ۱۰ تا ۱۵ درصد اعتبارات اختصاص داده شده ضمن اینکه ۶۰ درصد از اعتبارات پروژه راه‌آهن «قزوین ـ رشت» اختصاص داده شده است.

رئیس حوزه راهسازی اداره کل راه و شهرسازی گیلان با اشاره به نتیجه رسیدن شش پروژه راهسازی در سال ۹۴، خاطرنشان کرد: سال گذشته پل دوم بندر انزلی به بهره‌برداری رسیده است.

پدرام به افتتاح کنارگذر لنگرود در سال ۹۴ اشاره کرد و یادآور شد: سال گذشته تقاطع «آقا سید شریف»، یک باند آزادراه «رشت ـ قزوین» و روکش آسفالت «تالش ـ آستارا» به بهره‌برداری رسیده است.

وی در ادامه با بیان اینکه کمتر از ۱۰ کیلومتر از زیرسازی مسیر ۱۶۴ کیلومتری راه‌آهن «قزوین ـ رشت» باقی‌مانده است، اظهار کرد: در بخش روسازی ۶۵ کیلومتر از ریل‌گذاری راه‌‌آهن «قزوین ـ رشت» انجام شده است.

رئیس حوزه راهسازی اداره کل راه و شهرسازی گیلان به ریل‌گذاری راه‌آهن «قزوین ـ رشت» در سه جبهه اشاره کرد و افزود: ریل‌گذاری از مسیر قزوین در حال انجام است.

پدرام با اشاره به ۱۴ کیلومتر ریل‌گذاری از مسیر لوشان در پروژه راه‌آهن «قزوین ـ رشت»، بیان کرد: ۱۲٫۵ کیلومتر ریل‌گذاری از مسیر رشت انجام شده است.

وی از آمادگی ریل‌گذاری تمام مسیر راه‌آهن «قزوین ـ رشت» خبر داد و تصریح کرد: با تامین ریل مورد نیاز مسیر باقی‌مانده ریل‌گذاری می‌شود.

رئیس حوزه راهسازی اداره کل راه و شهرسازی گیلان به احداث هفت تونل در پروژه راه‌آهن «قزوین ـ رشت» اشاره کرد و گفت: تونل‌های مذکور جزو ۱۰ کیلومتر باقی‌مانده پروژه راه‌آهن «قزوین ـ رشت» محسوب می‌شود و تکمیل سه تونل باقی‌مانده است.

پدرام با بیان اینکه حفاری تمام تونل‌های راه‌آهن «قزوین ـ رشت» به اتمام رسیده است، خاطرنشان کرد: تونل‌های باقی‌مانده در حال تکمیل هستند.

وی، خواستار اختصاص اعتبارات راه‌آهن و آزادراه قزوین ـ رشت در سال جاری شد و اظهار کرد: حواله پیمانکاران نقد نشده و برای اتمام پروژه‌ها نیازمند نقدینگی هستیم.

رئیس حوزه راهسازی اداره کل راه و شهرسازی گیلان بر تسریع در تامین مجوز مصالح برای اتمام پروژه‌های راهسازی در استان تأکید کرد و یادآور شد: صدور مجوز تامین مصالح هزینه عملکردی ما نسبت به پیمانکاران را کاهش می‌دهد.