*** پیام مدیر :
مخاطب گرامی رسانه انزلی پرس، شما در حال مشاهده نسخه جدید و تجمیعی انزلی پرس هستید ، از این پس رسانه های ملوانی ، رادیو انزلی و گیل نوا در انزلی پرس به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

  • شناسه : 2376
  • ۱۱ آذر ۱۳۹۴ - ۵:۳۶
۷۰ درصد درآمد منطقه آزاد انزلی صرف طرح‌های عمرانی شد

۷۰ درصد درآمد منطقه آزاد انزلی صرف طرح‌های عمرانی شد

رضا مسرور از ظهر امروز در بازدید از پروژه‌های عمرانی منطقه آزاد انزلی با ابراز رضایت از وضعیت پروژه‌های این منطقه، اظهار کرد: اعتبارات جذب‌شده برای طرح‌های عمرانی منطقه آزاد انزلی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷۷ درصد رشد دارد. وی عمده این اعتبارات مالی را برای تسریع در اجرای پروژه‌هایی نظیر موج‌شکن‌های شرقی […]

13921210000509_PhotoA

رضا مسرور از ظهر امروز در بازدید از پروژه‌های عمرانی منطقه آزاد انزلی با ابراز رضایت از وضعیت پروژه‌های این منطقه، اظهار کرد: اعتبارات جذب‌شده برای طرح‌های عمرانی منطقه آزاد انزلی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷۷ درصد رشد دارد.

وی عمده این اعتبارات مالی را برای تسریع در اجرای پروژه‌هایی نظیر موج‌شکن‌های شرقی و غربی و اسکله کاسپین عنوان کرد و افزود: همچنین اعتبارات مذکور برای احداث بلوار دسترسی به این بندر و تقاطع غیرهمسطح ورودی بندرگاه کاسپین هزینه شد‌ است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: بر اساس اتخاذ سیاست تمرکز بر پروژه‌های کلیدی و هسته‌های اساسی توسعه بر مبنای برنامه‌ریزی، رشد اعتبارات برای تسریع در اجرای این پروژه‌ها تحقق یافته‌است.

وی با بیان اینکه به‌زودی با بهره‌برداری از مجتمع بندری کاسپین شاهد تحولات شگرفی در بخش‌های اقتصاد و اشتغال و حوزه‌های مرتبط با آن خواهیم بود، خاطرنشان کرد: برنامه هسته اصلی توسعه منطقه آزاد انزلی استفاده از ظرفیت مبادلات تجاری دریای خزر و راه‌اندازی کریدورهای ترانزیتی با محوریت مجتمع بندری کاسپین و حلقه‌های زیرساختی مربوط به آن است.

مسرور گفت: از ابتدای امسال تاکنون حدود ۷۰ درصد مجموع درآمدهای کسب‌شده سازمان منطقه آزاد انزلی برای اجرای طرح‌های عمرانی و زیرساختی منطقه هزینه شده‌است.

وی ۱۰ درصد از درآمدهای مذکور را برای نگهداری طرح‌های عمرانی افتتاح شده عنوان کرد و یادآور شد: در کنار سرعت بخشیدن به روند اجرای طرح‌های عمرانی موضوع نگهداشت آنها نیز به طور همزمان مورد توجه قرار دارد.

این مسئول با بیان اینکه امسال طرح‌های عمرانی هزینه‌های جاری به ۸۶ درصد رسیده‍‌است، خاطرنشان کرد: این امر نشانه جهت‌گیری راهبردی سازمان منطقه آزاد انزلی برای تکمیل هر چه سریع‌تر طرح‌های عمرانی و زیرساخت‌های مورد نیاز منطقه است.

وی با تأکید بر ضرورت تسریع در اجرای مرکز همایش‌ها و نمایشگاهی منطقه آزاد انزلی، متذکر شد: طبق برنامه‌ریزی همت مجموعه دست‌اندرکاران باید برای اتمام پروژه مذکور تا پایان سال جاری متمرکز شود.

مسرور میزان پیشرفت مرکز همایش‌ها و نمایشگاهی منطقه آزاد انزلی را بیش از ۷۰ درصد عنوان کرد و یادآور شد: باید امکان برگزاری نمایشگاه‌ها و همایش‌های ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی در سه ماه نخست سال آینده فراهم شود.